Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik yapmak eziyete dönüşmek zorunda değil. Unutmayın evinizi temiz ve düzenli tutmanın her zaman kolay bir yolu vardır! İşte size pencere temizliği için birkaç ipucu:

Neyi temizlemek istiyorsanız ona hazırlıklı olun. Gerekli olan malzemeler elinizin altında olsun. Bu sayede boşa zaman kaybetmezsiniz. Cam temizleme ürünlerini kullanabileceğiniz gibi iki bardak beyaz sirkeyi su ve bir çay kaşığı bulaşık deterjanıyla karıştırarak evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu karışımı kolay kullanım için fısfıslı şişeye koyabilirsiniz. Camı kurulamak için eski gazetelerden yararlanabilirsiniz. Annemizin usulüne uyarak artık kullanmadığınız eski giyecekler de bu iş için kullanılabilir. Tabi yanınıza bir miktar su almayı da unutmayın.

Camınızda sineklik varsa çıkarın ve küvette su tutarak yıkayın bu sayede hızlı bir şekilde temizlemiş olursunuz.

Camlara girişmeden önce kirlendiyse perdeleri de çıkarıp makineye atın böylece işiniz bittiğinde temiz ve güzel kokan perdeleriniz keyfinizi yerine getirecektir.

Sıktığınız temizleyici aşağı doğru akacağından temizlemeye üst taraftan başlayın.

Temizleyici sıvıyı cama sıkın. Kirli noktalar varsa hafifçe ovarak çıkarmaya çalışın. Eski gazeteyi veya kuru bezi camın yüzeyine yayın ve aşağı doğru çekin. Cam tamamen kuruyana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Kenarları, köşeleri ve çerçeveyi silmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

css.php