Genital Siğil ve Genital Siğil Tedavisi

Genital siğiller, son yıllarda kadın ve erkeklerde en sık rastlanan ve insanların en çok şikayetçi oldukları hastalıklardan biri. Günümüzde çoğu insanın yaşadığı veya yaşayabileceği bir sorun. Bu konuda herkesin bilgili ve bilinçli olması virüse yakalanma riskini azaltacağı için edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Genital siğil, HPV (Human Papilloma Virus) olarak adlandırılan genital bölgede ve mukozalarda enfeksiyon yaparak siğil oluşumuna neden olan yetmişten fazla virüse verilen ortak addır. Kesin tedavisi olmayan bu hastalık; bir kez vücuda girdiği zaman hücreler içine yerleşerek, siğil tedavisi olunsa bile vücuttan atılamıyor.

Genital siğil çoğu zaman cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Genellikle anal ilişki, normal vajinal ilişki bulaşma nedenleridir. Fakat tam anlamıyla ilişki gerçekleşmese de, cildin cilde teması sonucu bulaşma olasılığı mümkündür. Erkekten kadına geçme oranı daha fazladır. Siğiller, kadınlarda anüs çevresinde, vulvada veya vajinada çıkabiliyor. Ayrıca vücudun herhangi bir yerinde çıkma olasılığı da bulunuyor. Erkeklerde ise genellikle penis veya torbalarda çıkıyor. Genellikle çok sayıda ilişkisi olan insanlarda çıkma olasılığı yüksektir.

Bu hastalık çoğu zaman belirti vermiyor. Belirgin hale gelmesi için aradan aylar hatta yıllar geçebiliyor. Virüs 4 – 6 hafta kuluçka devresi geçirebiliyor. Siğillerin oluşumu 6 – 9 ayı da bulabiliyor.

Lezyonlar önce yumuşak pembe renklerde ve yüzeyden biraz kabarık şekilde olabiliyor. Sayıları bir ve birden fazla da olabilir. Kaşıntı ve yanma hissi oluşabiliyor. Makat etrafında da çıkabiliyor. Kadınlarda bazen vajina etrafında, karnabahar şeklinde büyük parçalara da rastlanabiliyor. Bazen ise sadece jinekolojik muayenede görülebiliyor. Erkeklerde de dışarıdan lezyonlar görülmese bile büyüteçle bakıldığında rastlamak mümkün olabiliyor. % 30 olguda siğiller çıkarken, % 70 gibi büyük bir oranda da virüsler deri altında kalabiliyor. Kanser riski taşıyabileceği ise en önemli olumsuzluklarından biri.

HPV’ye yakalanan kişiler için birçok tedavi seçeneği mümkün. Ama unutmayın, her ne kadar görünen siğiller geçse bile, virüs vücuda girdikten sonra çıkması çok zor ve tekrarlayabiliyor.

Genital Siğillerde Tedavi Yöntemleri

Krioterapi: Siğillerin sıvı nitrojen ile dondurulması yöntemidir.
Trikloroasetik asit: Siğiller tarafından emilen bir asittir. 6 hafta uygulanıyor.
Elektrokoterizasyon: Siğillerin elektrik akımı verilerek yok edildiği bir yöntemdir.
Lazer tedavi yöntemi: Lazer ışınıyla siğiller yok ediliyor ve genellikle büyük siğillerde etkili oluyor. Ağrılı bir yöntem olduğu söyleniyor.
İnterferon yöntemi: Antiviral ilacın siğilin içine enjekte edilmesi şeklinde yapılan bir yöntemdir. Yan etkilerinin fazla olduğunu okudum.
Eğer eşlerden birisi bu tedavi yöntemlerinden birini görüyorsa cinsel ilişkiden bir süre uzak durulmalı ve iyileşme geciktirilmemelidir.

20 – 24 yaş arası, gençlerin HPV virüsüne yakalanma riskinin en fazla olduğu dönemlerdir. Bu nedenle doktorlar, korunmalı ve tek eşli cinsel hayatları tavsiye ediyor. Virüse yakalanan kişi ne kadar az olursa bulaşma riski de o kadar azalır. Bu işin ciddiyetini yaşayan kişiler ya da yakınlarından biri yaşayanlar daha iyi anlayabilir. Tanıdığım bir arkadaşım 2 yıl önce bu durumu yaşadı ve çok zor bir tedavi süreci atlattı. Şu ana kadar tekrarlamadı. Tca denen bir asit dökülerek yakıldı ve uzun süren bir iyileşme süreci geçirdi. Dışarıda kullandığımız tuvaletlerin temizliğine dikkat edelim. Ayrıca jinekoloğa giden bayanlar muayene olmadan kullanılan aletlerin hijyenik olduğundan emin olmalılar. Bu zor tedavi sürecini geçirmemek ve hayatınız boyunca tekrarlama endişesini yaşamamak için, lütfen bu konuda bilinçli davranalım ve etrafımızda tanıdığımız yakınlarımızı uyararak bilgilendirelim.

753 Yorum

 1. hayrettin yurdakul

  ben 3 haftadır sigil tedavisi görüyorum vvc ye çıkarken çok zorlanıyorum çok acı çekiyorum doktorum bana sadece yakılan sigiller için krem verdi acaba başka ilacları varmı zorluk çekmemem için peki bu tedavi ne zamana kadar sürecek bayagı sigiller çok tu azaldı 20 tane vardı son gittigimde 5 tane çıktı cevap yarasanız sevinirim teşekkür edrim .

  • özge öztürk

   Arkadaşlar merhab,

   Hpv sadece cinsel ilişki yoluyla değil deri teması ile de geçiyor. Daha ayrıntılı bilgi için hpv.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • Meralgul

   Arkadaşlar 3 günde siğillerimden kurtuldum ben biraz abartmışım oldukça tahriş oldu ama sanırım iyileşenler bir daha bu sitelere geri dönmemek için sonuçlarını yazmıyorlar popo bölgemin arasında küçük siğiller oluştu siğili iyi bildiğim için direk doğal tedaviye giriştim önce yarım saat gazlı beze döktüğüm elma sirkesini beklettim baktım siğiller beyazladı tüm gece üstüste aynı işemi uyguladım gece boyunca beklettim baya tahriş oldu sağda solda renk açılmaları deri döküntüleri oldu siğiller karardı ama dökülme olmadı 3. Gün artık iyice acımaya başlamıştı elma sirkesini bırakıp alternatif olarak çay ağacı yağı sümeye başladım kulak pamuğuyla sürerken siğillerden birinin koptuğunu gördüm altından temiz deri çıkmıştı diğerlerinide temizleyip çay ağacı yağına devam ettm siğillerim artık yok sadece sağda solda biraz tahriş var onlarda bir süre sonra gececektir her bünyede aynı sonç verirmi bilmiyorum şunuda ilave edeyim siğillerim normal sivilcelerden biraz büyüktü 6 tane kadardı bu tedaviye başladığım gün imnozinc gıda takviyeside almaya başlamıştım hepinizn haberi olsun panik olmayın azimli sıçan taşı deler derler bol sağlıklı günleriniz olsun….

 2. gül

  Bu rahatsızlık tekrarladığı için tedavi süreci bildiğim kadarıyla biraz uzun sürüyor. Hijyene önem vermenizi öneririm. Biraz sıkıntılı günleriniz olacaktır mutlaka..En doğru bilgiyi yine doktorunuz verecektir. Geçmiş olsun …

 3. tolga

  bende küçük küçük 4-5 tane siğil oluştu,doktora gidemedim henüz..bunları doktora gitmeden evde kendi yapabilieceğim bir yöntem(krem,merhem) varmı ??

  • Berfin Özkan

   histofreezer diye bir alet var. hpv teşhisi konulan hastalar, artık yeter diyip, bunu da kullanabiliyor. Şahsen bende uzun zamandır hpv varmış ancak daha 25 gündür bunun farkındayım. Bir tane olan siğil, stresle beraber, 5 tane oldu. Doktorumsa, aldora kremi önerdi. Histofreezer’i tatile falan giderseniz ve herhangi tedaviyi yapacak doktor bulamazsanız, ek bir tedavi yöntemi olarak düşünün. Elbette en etkili olanı doktor tedavisidir.

 4. gül

  Tolga bey en kısa zamanda doktora gitmenizi öneririm. Yazımda da belirttiğim gibi bu tür siğiller bulaşıcı. Tedavi olmadan da geçmeyen türler. Daha fazla çoğalmadan tedaviye başlayın bence.Geçmiş olsun.

 5. kaan

  Merhaba . ben 25 yaşında bir bayım. penisimin kök kısmında içi beyaz küçük kabarcıklar var ve bu kabarcıklar penisimin kökünden testislerime doğru dewam ediyor. kimi zaman sıkıldığında sivilce gibi içinden beyaz katı bişe çıkıyor..Testislerimdede bu beyaz kabarcıklar var fakat bunlar çok dikkatli bakıldığında farkediliyor ve testisimdeki çoğu kıl köklerinde bu kabarcıklardan var. uzun yıllardır en az 10 senedir var. Genital siğil olmasından süpheleniyorum .. lütfen bana yardım edin

  • adem

   bendede benzer birşey vardı. sivilce gibi ama değil doktora gittim. ilaçla tedavisi yokmuş bununn yerine onları bir aletle aldı teker teker sonrada mikrop kapmasın diye bactroban ddiye bir merhem verdi, sabah akşam sürmen lazım. 10 gün sonra bende geriye kalan yada alınamaycak kadar küçük olanları temiz bir cımbızla almaya baaşladım. anladığım kadarıyla bu şekilde tamamen gececek. (doktorun söylediği tek tedavi yöntemide buymuş zaten) benden tavsiye bir kere git sonra benim gibi yap. Bir sorunun kalmaz enazından ben kendim için öyle düşünüyorum

  • ayhan

   nerde bu hastane yada doktor cvp yazarsanız sevınırım sımdıdıen tsk ederım

  • Selim

   Bu genital siğil değil genital herpes uçuk yani arkadaşlar…

 6. ayseda

  nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum.bir doktora mutlaka gitmelisiniz. doktorun verdiği ilaçların yanısıra antiviral etkisi bilinen ozon theraraphy alın.daha çabuk kurtulursunuz
  .

 7. gül

  kaan bey 10 senedir olan bir şey için nasıl bu zamana kadar bekleyebilirsiniz? Daha fazla geçiktirmeyin ve en kısa süreçte bir doktora gidin. Eğer siğilse bunların bulaşıcı olduğunu da unutmayın lütfen.Geçmiş olsun.

 8. pınar

  kafayı yiycem.. nolur yardımcı olun dün itibariyle farkettim ve netten araştırmalarıma göre uyuyo genital siğile. kimseyle birlikte olmadım nerden bulaştı bilmiyorum. aklıma tek gelen şey 4 ay önce lazer epilasyona gittim bi merkezde, ordan bulaşmış olma ihtimali var mı kafayı yiycem. ailemede söyliyemiyorum yanlış anlıycaklar diye.. çok korkuyorum ltfn cvp yazın. nereye gitmeliyim, 1-2 ay beklesem kötü sonuçlanabilir mi. çnk başka şehirde öğrenciyim ve ailemin yanında tedavi olmak istemiyorum.

  • metin aydın

   size en uygun tedavi lazer.gecikmeyin.aşırı yayılıyor jiletten ömür boyu uzak durun..erkeklerin ense ve faullerini kesmeye yarayan pilli makinalar var ondan kullanın.

  • nisan

   pınar hemen bi jinekoloğa gitmelisin.gerçekten çok önemli ve aksatılmaması gerek tedavinin.erken teşhis herzaman için daha iyi sonuçlar verir.sakın 1-2 ay bekleme heryeri sarar çünkü çok çabuk yayılıp büyüme gösteriyolar.

  • güven

   pınar hanım en yakınınızdaki bir üroloji uzmanına yada herhangi bir hastanedeki üroloğa gidin yada cildiyecilerde yapıyor bu işi koterle 2 dakkada yakıyorlar agrısız sızısız bir yöntem diyebiliriz yakıldıktan sonra 2 gün antibiyotir krem tedavisiyle kurtulursunuz gecmiş olsun şimdiden

  • Hakan aybir

   Ankarada umit koyde atagrup tip merkezi var orada dr mustafa bey cilt hastaliklari uzmani 10 gunde cozuyor sagolsun

  • melek

   Kadindoguma gidip muayene oluyorsun, vajina agjidan bir suruntu ailiyor ve incelenmeye gonderiliyor, sonuc 15 gun sonra geliyor. Bendede var, devaminda kolposkopioldum,,( vajina agzina kamera konup ordaki dokular 40 katbuyutuluyor ve bozuk doku varmi diye bakiliyor, gerekirse parca alinip patoloji yapiliyor) suan sonuc bekliyorum.

 9. metin aydın

  arkadaşlar genital vürüs tedavisinde denemediğim bir tek lazer kaldı hepsini denedim.ilk başta penisimde iki tane çıkmıştı koterle aldırdım hemde 3 defa yine çıktı kriyoterapi yaptırmayın.aşırı dağılmasına sebep oluyor.eczanelerde siğil yakıcı kürdanla sürülen yakıcı bir ilaç var ama çok yakmaz çok etkili onu kullanın.adresim sekeradam5454@html.com son olarak vajinal anal yada penis civarında siğil çıkmışsa aslaa jilet kullanmayın tarlaya buğday eker gibi çoğaltıyor..jileti unutun..

  • kadir

   metin bey yazını okudum sizdeki siğillerden bende de 5 yıldır mevcut ara ara cıkıyor ve zovirax denen bir melhem kullanıyorum ve 3..4 gün icinde geciyor ve streset altında veya beslenmemin zayıf oldugu dönemlerde tekrar cıkıyor..eskiden cok cıkıyordu sonyılarda cok az da olsa 3..4 siğil seklinde görülüyor..yaklasık aynı hıkayeler ..benim merak ettiğim tavsiye ettiginiz kürdanla kullandıgınız siğil ilacının adı ve nasıl kullandınız..yaralarını nasıl gördünüz,birdaha tekrarlama yaptımı bu siğiller…nasıl bir yasam tarzı sürdürmeliyimki bu siğillerden tekrarlama görülmesin..ilgileriniz şimdiden cok teskkür ederim…

  • nihal

   metin arkadaşımıza katılmıyorum arkadaşlar iyice araştırın ben dondurma yöntemi yaptırdım ve 2 seansta kurtuldum yayılma falanda yapmıyo en etkili çözümlerden birisi dondurma ve yaktırma arkadaşın söylediği kremler etkili falanda değil siz siz olun doktora mutlaka başvurun bayanlar için söylüyorum cinsel hayatı olanalr için mutlaka her yıl smear testi yaptırmalısınız çünkü rahimağzı kanserine yol açabiliyomuş. erkeklerde testis kanserine yol açabiliyomuş ama onlarda erken teşhis için bi test şekli yok ihmal etmeyin

  • erdoo

   katılıyorum katıyen jilet kıullanmayın benım basım 2 bucuk senedır belada bıde bunların dişisi erkegıı oluyoo tahmınen benımkıler dişi çünkü ben yaktırdım çıkarsa dişi demiştı dr arif kol

 10. gül

  pınar bence en kısa sürede bir doktora git ve eğer sonuç korktuğun gibi çıkarsa tedaviye başla. kendi başına doktora danışmadan herhangi birşey uygulama. vakit kaybetme çünkü çoğalabiliyor. geçmiş olsun

 11. elif

  slm arkadaslar bnde 5 aydır tedavı göruyorum genital siğil tedavısı ama bi sonuç yok lazerle yaktırdım 3 sefer ust uste ve yıne çıktı ne pis bir hastalık piskolojım bozdu adeta ne yapacagmı şaşırdım artık aldora kullandm kullanmadığm bişey kalmadı allah askına baska yontemler varsa söleyın uyguluyayımçok zordayım cvplarınızı beklıyorum

  • kagan

   elif hanım lazerle yaktırmak çogalmasına neden oluyor dondurmakta öyle ben ve eşim 3 yıl önce çok ugraştık envayi çeşit asit ve kırem kullandık yaktırdık dondurduk ama nafile ensonunda birisiyle tanıştım o bi karışım verdi içerigini bilmedigim eşim ve ben bu sıvıyı kullandık ve 4 gün gibi kısa bir sürede bul bul dökülüp geçti tam 3 yıl oluyor çok şükür Allaha ismi erkutbey 05492564709 bunumaradan kendisine ulaşa bilirsiniz.

  • seda

   merhabalar bende yaklaşık 4 aydır tedavi görüyorum yakılıyo tekrar çıkıyo koterle yakıldı ,aneztezi verilip yakıldı,yani üç doktara aynı anda gidiyorum en son patolojiye siğillerden parça gönderdiler hafis dizpilazi çiktı mikroskopla bakıyo doktor ama temiz çıktı aynı anda hem kadın doğuma hemde dermotolojiye gıdıyorum şu an dondurma yöntemi yapıldı ve aldaraya başladım aldara çok etkili bir ilaçmış virüsler için 2 ay kadar kullanıcam bu işte psikoloji çok önemli stresten daha çok çıkıyor sabırlı olmanız gerekiyor bu bırazda bağışıklık sistemiyle alakalı onun için ekinazya çayı ve immuneks diye bir vitamin kullanıyorum arkadaşlar sabırlı olun…

  • mert

   Eliff senin icin cok uzuldumm cok zorr biseyy senii cok iyi anliyorumm

 12. HaKaN

  anestol pomad verrutol bu iki ilac var. “Sinsi seyreden bu hastalığa yakalanan hastalarımızda eğer siğil varsa elektro koterle yakıyoruz. Siğilin her zaman tekrarlama riski var. Yakma dışında “5-Fluorourasil” isimli bir anti kanser ilacıyla, “podofilin” denilen bir başka ilacı siğillerin üzerine sürerek tedaviyi sürdürüyoruz. En az 3 hafta bu tedavi sürüyor.”
  “Hemen bir parfümeriden hidrojen peroksit tableti al,onu bulamazsan eczaneden sıvı hidrojen peroksit al…her akşam ellerini iyice yıkadıktan sonra bir iğneyi steril hale getir ve siğillerin üzerine mink minik batır(batır derken ciddi manada batırma ne acısın ne kan çıksın) bu işlemi yaptıktan sonra üzerinde bir kulak çubuğu ile sıvı peroksiti sür…Sürdüğün yer kaşınacak ve köpürmeye başlayacak bu da işe yaradığını gösterir ki sağlıklı deriye damlatınca sadece beyazlatır yani köpürmez…Bu şekide yap arkadaşım diğer yöntemlerden daha zahmetsiz ve daha az acı verici…Denemeye başla zaten ısrarlı ol 10 gün sonra falan iyice küçülecek sonrada iz bırakmadan kaybolacak…Benim çocukluğumdan beri olan siğillermi bir tek bu geçirdi…Not:Yara yapmaz…”
  cörek otu ve bal karıştırıp sabah akşam birer kaşık aç karna al. 1 ay sonra hicbişey kalmıyor diyorlar. Bulabildigim tüm bilgiler bunlar arkadaşlar :(

  • ugur

   sigil yada ben oldugnu şüphelendigm şeyşer var küçük kırmızı ve kaşınıyor kanıyor…size nasıl ulaşabilirim…

  • neli

   mrb dikkatimiçektii ben 5 kere girdim yakıldı ama sonuc alamadım suanda doktorum sizin dediğiniz yöntemi uyguluo ama çok yanıorum bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz bugün başladı ama tamamen geçirirmi piskolojım bosuldu bır senedır kurtulamadım bagısıklıgım cok dusuk dıye oluomus

  • Can

   arkadaşlar bendekilerde biranda yokoldu nasıl geçtiler anlamadım.Yalnız köyden hakiki bal gelmişti petekte.Bir ay boyunca tek başıma bitirdim bilmeden belki onun faydası olmuş olabilir.

 13. bulut

  slm benmde genital siğil rahatsızlıgım var ama doktora gitmedim.Erkeğim hangi uzmanlığa giriyor dermatologamı gidicem ??

 14. damla

  bendede büyüklü küçüklü sigiller var .emekliyim ekonomik durumum iyi degil devlet hastanelerinde tedavi ediyorlarmı .özelde tedavi pahalımı bilmiyorum oyüzdende doktora gidemedim tedavinin parasal boyutunu bilen varsa banada bilgi verirse sevinirim.

  • engin

   slm devlet hastanesinde tedavisi var ücreti fazla değil mutlaka tedavi olun

 15. yardımcı

  devlet hastanelerinde ve sigorta ile anlaşmalı hastanelere gidebilirsiniz kadınlar jinekologa gitmeli erkekler ürolog veya dermatolog yani cildiyeye gitmeli verrutol krem ve yanında bir de anti bakteriyel krem kullanmanızı öneririm kriyo lazer ve yakmaya göre daha acısız ama dağılma olabiliyormuş ben şahsen denemedim bana doktor aldora yazdı ama aldora daha cok yokettikten sonra kullanılabilen bir ilaç kanımca en etkilisi verrutol aldora ssk tarafından da karşılanmıyor fiyatı 130 tl ve deriyi de fazla tahriş ediyor haftada üç kez kullanılabiliyor iki aydan snra kullanıma devam edince kızarıklıklar oluşturuyor.

  • yaprak

   ben aldorayı 1 haftadır kullanıyorum ve faydasını gödüm hemen bende 3 4 taneydi siğil 1 tanesi tamamen kayboldu diğerlerindede botutunda yarı yarıya küçülme var tedaviye bir an önce başlayın gerçekten çok çabuk büyüyo ve ürüyolar kesinilkle ilk önce doktora gidin

  • Guner

   Elif hanim faceden konusa bilirmiyiz mugla size yakin bitkisel yollarla biri var

 16. elif antlya

  slm hakan by sz kanser ilacından bahsetmşsinz ama kansere çevırmedı sadece genıtal bölgede siğil szden rıcam baska bı ılaç tedavısı falan olup olmadığı varsa ilaç adı yazın şimdiden teşkkkk

 17. mali

  slm bende 26 yasında bır bayım aynı hastalık bende cıktı yaklasık 2 aydır var ya tırsıyom acıkcası bu izler kalırmıs gitmezmiş diye bişey okudum ama
  ne kadar doru ne kadar yanlıs doktorlardan yada tedevi gören arkadaşlardan bilgi beklıyorum saygılar

 18. ece

  slm ACİLLLLL YARDIM LÜTFENNN….ben 2008 ocak ayında fark ettım ıkı tane kucuk sıgıl oldugunu özel bölgemde hemen doktora gıttım ve aldılar… ve suana kadar tekrarlamadı aradan bır yıl 7 ay gecdı… ama tabıkı korkuyorum tekrarlarmı dıye… ve en onemlısıde söyle bırsey var ben evlenıyorum ve bu hastalıkta cınsel yolla bulasan bır hastalık esımle bırlıkde olurken sorun cıkarmı tekrarlarmı dıye cok korkuyorum ayrıca evlenecegım ınsanda bende böle bır hastalık oldugunu bılmıyor bılse zaten cok kotu olur…benım sorunum nasıl korunacagım esım olacak ınsan prezarfatıf kullanmakdan nefret etıgını söluyor asla kullanmayacagını dıle getırıyor…. ayrıca kendısınde böle bır hastalık varmı bılmıyorum… evlendıgımız zaman ben nasıl bır seyle korunacagım bana tekrarlamaması ıcın prezarvatıf kullanmak ıstemıyor nısanlım….baska bır yolu varmı nasıl önlem alırım… lutfan acıl cvp yazınnn :(

 19. gül

  ece bence nişanlınla konuyu paylaş ve beraber doktora gidin. sizi en doğru şekilde doktor yönlendirecektir ve korunma yönteminizi de o söyleyecektir. bu gibi konularda her zaman doğru bilgi ve tedavi için uzman bir doktora başvurulması gerektiğini düşünüyorum. geçmiş olsun.

 20. Hakan

  eliff bende antalyadan. bu yazdıklarımı sitelerden buldum. sigiller de bir nev i kanser. o bölgede ki iyi huylu hücre coğalması. daha sonra dan kötü huylu da olabilir. ve o neden le kanser ilacı kullanılıyor olmalı :)

  • selın

   ya pekı bişi dicem antalyada azot tedavısı varmı hastanede cildiye bolunmden bnm yneı olustu sıgıl ve mantarlarım ve doktor baslangıc oldunu 3-4 ayda gecebılcenı söledı gecen ay yaktırdım bu ayda yaktırcam bulundugum cevrede yok azotlu tedavı uygulayan cıldıye anltalyaya glcem cvp beklıorum

  • bulut

   selin üniversite hastenesine git. orda yakma, dondurma, azot herşey var. ama bana sorarsan kesinlikle aldora kullan. bu bir krem ve bu hastalığa en iyi gelen şey. hiç bir acı veya sızı yok. fiyatı 130 lira gibi birşeydi, 2 yıldır yaktırıyorum, donduruyorum hiç bir sonuç alamadım. bu kremi kullandım 2 haftada hepsi geçti. tekrar çıkarmı bilmiyorum ama doktorun dediğine göre tekrar çıkmazmış. tabi çıkmasa dahi hayatın boyunca bu virüs vucüdunda kalacak ve evlendiğin zaman eşinede bulaştıracaksın. benden tavsiye bu hastalığı olan biriyle evlen =) birde nekadar doğru bilmiyorum bir yerde bunun aşısının olduğunu duymuştum! yakalanmamış olan bu aşıyı kullanınca hasta olmuyormuş.

  • Sedat

   Selam Ben de o hastalıga cinsel ilişkiyle yakalandım penisimin dışında göbeğimin altında 10-15 tane toplu iğne baslıgı kadarlar  doktor bana korkulcak bişinin olmadıgını ve aldara kremi önerdi su an onu kulanıyorum insallah iyi olurum :((

 21. ece

  işde sorun orda asla nısanlımla doktora gıdemem söyleyemem bile bu konularda çok katı kendısi… söledıgım an kesınlıkle ayrılır benden…ama ben kendım gidiyorum sürekli doktora bakıyorlar suan hıc bır skeılde tekrarlama yok ama ıster ıstemes korkuyorum n eyapcagımı bılmıyorum cunkı… nişanlıma söylemem ımkansız

  • össlemm

   arkadaslar stresten uzak durun ve beslenmenıze cok dıkkat edın

  • oktay çakar

   merhaba bende de bu siğilllerden var..doktor patalojik teste göndermek için en büyüğüğünü kesti sonra onun etkiyle üreme durdu bir yıldır üremiyor hiç ama var olanlarda gitmiyor..en etkilisi nedir tamamen nasıl kurtuluruz?

 22. Hakan

  Ece nişanlına bunu söylemelisin. bundan prezervatif le falan da korunamıyorsun. Elbet tekrarlıcak bu hastalık ve evlendigin kişiye de bulaşcak. Adam seni aldatmadıysa bu cinsell hastalıgı nerden bulduk yoksa eşim mi aldatı diye düsünüp daha kötü şeyler olabilir…. daha bir cok senaryo yazılabilir. hızlı yaşamın zararları işte :)

 23. ece

  hakan… söyle bır sey var benım nısanlımın benımle nısan yapmadan once bır suru kısıyle bırlıkde olmus zaten.. hıc bırındede korunmamıs… ve onun gıbı bırınde olmama ıhtımalını dusunemıyorum bıle ben ama yınede korkuyorum ondada varsa dıye ayrıca… senın dedıgını dusundum ben evlendıgınde anlarsa aldattımmı dıye dusunecek elbettekı ama aklına bundan once kendınde oldugu gelır cunkı benım cınsel aktıvıtem yok onun var… ben hayatımda ılk defa bır kısıyle ten tene degdım ondanda bu bulasdı daha ondan sonra tövbe dedım zaten kımseyle bısey yasamadım bunu bılıyor nısanlım ama yınede prezarvatıfte korumuyorsa ne koruyor bunu ne yapmak lazım hıc bır sey yokmu yanı bu cıldırtıyor ısde benı…

 24. elif

  teşk.hakan by ılginızden dolayı ama çaresz bu hastalık 3 kez ust uste yaktrdım ne çare şimdi yeniden çıktı çok bunalımdayım kurtuluş yok bu dertten lütfen arkadaşlar bılgilerınızı burada yazın ki ypılabılcek bişey varsa deneyelim şimdıden teşkkkk

 25. eser

  bu hastalık geçmiyor benım de basımda ıkı taneyle basladı sımdı ıkı ayda bır yaktırıyorum cok ız bırakıyor

 26. elif

  arkadaslar bağşıklılıkla ilgılı bişey bu siğil kullandığınz bağışıklılık ilacı varmı varsa lütfen adını yazın ki bizde deneyelim cvplarınızı beklıyorum

  • seda

   elifcim immuneks diye bir ilaç var onu kullan ayrıca ekinazya çayı iç

 27. Hasan

  arkadaşlar bahsettiğiniz gibi benimde genetal bölgemde yaklaşık 2-3 ay öncesinde tırnak yüzeyi kadar bir bölgede küçük küçük kabarcıklar oluştu..sanırım bahsettiğiniz küçük sihiller..ama suan tuhaf bir şekilde o kabarcıklar yerine benler çıkmaya başladı..ve kısa zamanda yaklaşık 15 gundur benlerim arttı (genital bölgede)..evet en kısa zamanda doktora başvurmam gerektiğinin farkındayım ama sizin yorumlarınızdan farklı olarak küçük kabarcıklar yerine doğuştan gelen bir benim varken genetal bölgemde 15 gundur buyuklu kucuklu benlerım artmıs durumda..bu durumla karsılaşan bir arkadaşım varmı?yoksada fikir sahibi olan bir arkadaştan cvp yazmasını rica ediyorum..

  • Sedat

   kardesim aynı şeyi paylasıyoruz bende de o var doktora gittim korkulcak bişinin olmadıgını ve ALDARA KREM ONERDİ  130 lira inşallah iyi oluruz ama siğiller bazen geçip tekrar yuva yapabiliyorlarmıs bagısıklık sisteminin iyi olması lazım işte :(

 28. ekrem

  arkadaşlar bende bugün penis çevremde oluşan kabarcıklardan şüpelenip üroloji bölümü doktoruna başvurdum bana mantar olduğunu söyledi ve bir antibiyotik krem verdi bence butür şüpheleriniz varsa kesinlikle uzman bir doktora başvurun içiniz rahatlasın kocakarı ilaçlarına para yedirip sağlığınızla oynamayın doktor muayenesi çok zor bişey değil zaten bu konudaki hassatiyetinizi anlayıp çok olumlu yaklaşıyororlar herkeze sağlıklı bir hayat diliyorum geçmiş olsun.

 29. ismail

  slm arkadaşlar bendede aynı sıkıntı mevcut genital siğillle tanıştım hayatımda hiç siğil çıkmamıştır benden ailemdede çıkmamıştır öyle fazla ilişkiye giren biriside deyilim ama nedense bendede çıktı bu siğil ama bunun tek ilacı var arkadaşlar ezzaneden bunun ilacını alıyosunuz damla şeklinde siğil bölgesine bolca sürüyosunuz zaten hemen anında benbeyaz oluyo donuyo yani zaten donduktan sonra sıkıntı olmuyo azda olsa bir yakma var ama kesin sonuç çünkü ben 3 gündür sürüyorum hepsi düştügibi bişi belki saysam 10 ve 13 tane vardır bende ama şimdi sadece yara şeklinde izleri kaldı çok şükür onlarda inş geçecektir zaten doktora gitsenizbile bunun ağızdan alınan bir tadevisi yok kesinlikle bütün tadavisi direk siğilin üstüne uygulanıyo yani yakıyolar doktorunda verdiği ilaç şuan benim kullandığım ilaç onu veriyolar ama bunuda kullanırken çok dikkatli olun arkadaşlar sadece siğilin üstüne sürün kendi teninize sürmeyin çok manyak yakıyo ona göre şimdiden herkese çok çok geçmiş olsun diliyorumj inş hepimiz bu dertten kurtuluruz en kısda amanda

  • dilek

   allah aşkına ismail bey o damla dediğinz ilacın adı nedr alıp denemk istiyorum çünkü siğllerle başım belada

  • hakan

   slm dilek hanım arkadaşımızın dediyi o ilacı bende kullanıyorum ismi verrutol dur asit gibi bişey sigilin üstüne sürüyosun yanma başlıyo ama sürekli kullanman gerekiyo ama ben aldara kremi tafsiye ederim

  • arzu

   merhaba aldara krem bile fayda etmiyo yeri geldiği zman

  • mussa

   Dilek hanim bu tür ilaclar farkli ve etkili kimyasallar icermektedir ve cok dikkatli kullanilmamasi gerekir.Sihilin oldugu bölge disinda farkli noktalarla temas etmesi degisik reaksiyonlar gösterip;yanma,kizariklik,tahris gibi olaylara neden olur.Kadinlarin ve erkeklerin bu tip ilaclari kullanma sekli tamamen farklidir.Vajina dokusu kat be kat hassastir.Lütfen Uzman bir doktora görünün.Sagdan soldan ilac siparis ederek sagliginizla oynamayin.

 30. emre

  Arkadaşlar merhaba. Benim de penisimin baş kısmı ile normal kısmının bitiminde hem sağda hem solda ufak ufak sivilce gibi gözüken ama patlamayan içi beyaz minik kabarcıklar oluştu. Bu durum yazıda bahsi geçen genital siğillerden midir?

 31. erkan

  bu yazıları okuyunca ölmek üzere olduğumu anladım,bu kesinlikle çok eşlilik ile alakası olduğunu düşünüyorum.Kimden geçti bu halt bilmiyorum ama bende bu bahsettiklerinizden bolca oluştu hemde 3 4 ayda ….Bir dahamı tövbe….

 32. esat

  cok kötü bişey insanı febalı gibi hissettiri,yor bendede oldu dört ay icinde ikidefa yaktırma yöntemiyle tedavi oldum doktorun tekrarlayabilecegini söylüyor herkeze gecmiş olsun

  • selın

   iyide bana neden dmedıler tekrarlayabılcenı anlamadım ya

 33. nemo

  bende aynı dertten muzdarip oldum hemde anüs te. üstelik ilişkiye girmek şart deil sürtünme ile bile olabiliyormus:( malesef tedaviye daha yeni basladm cok korkuyorum acıkcası.cok zor bir hastalık hepimize allah şifa versin. hemoroid sandıgım icin gec kaldım tedaviye siz siz olun hemen doktora basvurun

 34. soner ankara

  arkadaşlar bu siğil denilen illet bendede var yaklaşık 1 senedir var ve çoğalıyo öyle kötü birşey il 33 die bir losyon şeklinde yakıcı bir ilaç var onu kullanıyorum ama yine çıkıyo böyle bi hastalık olamaz yakında evlencem ve evleneceğim kadın bunu bilmiyor umarım anlayışla karşılar eğer kesin bi ilacını bulan olursa lütfen paylaşsın ..ALLAH DERT VERİP DERMAN ARATMASIN HERKEZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM …

  • uur

   dostum benim bir yazıyı okumanı tavsiye ederim. acil şifalar dilerim.

 35. uur

  arkadaşlar sizlere siğile tesadüfen çözüm buldum desem ve 1 hafta sürmeden tamamen kayboldu ve çok basit bir yöntemle desem inanırmısınız acaba? benim 4 sene önce sol elimin yüzük parmağında çıkan ufak bir siğilin bütün ellerime nasıl sıçradığını anlatıcam öncelikle. benim 4 sene önce askerdeyken sinir ve stresten dolayı çıkan ufak bir siğilim vardı. ilk zamanlar çok rahatsız etti beni. çok uğraştım kaybolması için. siğilin içinde minik siyah noktalar vardı. bunlar yumurtaymış siğilin kökünde bulunan bu yumurtalar siğilin kötü huylu olduğunu, bulaşıcı ve dişi olduğunu gösteriyormuş ben siğilimin içini sinirimden dolayı oydum o kökü çıkarıp attım parmağım baya bir yaralandı. ancak dahada kötüsü oldu siğili dahada büyüdü ve yavaş yavaş diğer parmaklarımada sıçradı. oluşum sırasındaki kötü görüntüden dolayı onlarlada uğraştım oynadım kopardım. ancak uğraştıkça dahada kötü oldu. 3 sene içinde 7 parmağımada geçti. irili ufaklı siğillerimin çözümü için bir çok yol denedim(incir sütü, siğil bantları, kremler dualar okutmalar, parmağa işemeler vs vs) ancak hiçbirisinden sonuç alamadım. evet siğil bantları oldukça küçülttü siğillerimi ancak geçmedi. ve artık uğraşmayı bıraktım. bundan 4 ay çnce arkadaşımın woswos unu kapıda spreylerle boyayacaktık. ve boyadıktan sonra ellerimizde doğal olarak boya oldu. boyayı ellerimizden çıkarmak için selilözik tiner( bütün nalburlar da bulunur) sürdük. boya elimizden çıktı. 2 gün sonra ellerimdeki siğillerin müthiş bir küçülme kaydettiğini farkettim. bir iki gün sonra bu sefer arabanın içini boyamaya karar verdik. arabanın içini boyadıktan sonra arabanın istemediğimiz yerlerine gelen boyaları çıkarmak için yine selilözük tiner kullandık. ve tekrar 2 gün sonra siğillerim ciddi anlamda küçülmüştü. bunu düşündükten sonra tinerin siğilleri yok ettiğini düşündüm. ve denemeye karar verdim. aldığım selilozik tiner i hergün beze döküp bütün parmaklarımı sanki kir çıkarırmış gibi ovalayarak sildim. bunu bir hafta düzenli olarak yaptım. ve morelimide çok yüksek tuttum. unutmayın siğil stresten çıkar. ve sonuç şuan ellerim tertemiz bir tane siğil olmasını bırakın izi bile yok. daha sonra bu okutarak ellerindeki siğillerin geçtiğini söyleyenlerin yöntemlerini araştırdım. okuyan kişinin siğillere sürdüğü özel mürekkepli kalemi buldum ve içindeki mürekkebin yapısını araştırdım. içindeki mürekkeptede tiner bulunmaktaydı. arkadaşlar çok uzun yazdım ancak siğillerim geçtiği için çok mutluyum. ve bunuda birebir nasıl gerçekleştiğini  anlatmak istedim. Unutmayın içinde siyah noktalar bulunan ve ellerde çıkan siğilin birebir çözümü selilozik tiner. heryerde satılan bu tiner in ellere sürdüğümüzde çok hafif bir yanma hissi dışında hiç bir zararı yoktur. bide kokusu güzel kafa yapar:) arkadaşlar bence bunu bir deneyin. bana ulaşmak isteyen arkadaşlar mail adresim uurcikar@hotmail.com okuduğunuz için teşekkür ederim. acil şifalar dilerim.

  • hüseyin

   kardeş,,benimde sol elimde bi tane siğil vardır.içinde siyahlı kökler vardı tam sizin dediginiz gibi..hiç kafaya takmamıştım..bir kaç ay sonra nasıl olduda iyileşti ve izi bile kalmadı hayret ettim.çünkü bu el sigilinde bende kurtulamamıştım.sol elimdeydi..iyileştigi zaman şöyle neler yapmışımda iyileşti hayret die düşünmeye başladım.aklıma bişey gelmedi..bi denize gitmiştim.evde bazı düzenleme işleri yapmıştım..ama yazını okuyunca dondum kaldım..neden dersen,,ben de boya işi yapmıştım..tahtaları boyamıştım.ellerim boya oldu,çıkması için herkesin bildigi o malum kafa bulucu kokusuyla meşhur tinerle ellerimi temizlemiştim..siğilin üzerine geçerse ne olur aceb dedim ama korkmadım ne olursa olsun deyip ellerimi tinerle temizledim..hiç fark etmedim hayret!!!haftalar sonra bu el siğili nereye kayboldu gitti deyip gülmeye başladım!!:))işte senin yazındaki tinerden bahsedince,,bende tinerle ellerimi temizledigimi hatırladım ve muhakak el siğilini tiner temizlemiştir!acil şifalar dilerim..

 36. fahri

  Bende de 4 ay önce çıktı.Sağ kasığımın bacağıma yakın yerinde 4-5 tane çıktı.Doktora gittim.Verrutol verdi.Dediği gibi uyguladım.Her sürmede siğiller üzerinde oluşan kabukları tırnağınla yolarak çıkar dedi.Yaptım yaraların içinden sarımsı elastik bir şeyler çıktı.Yoldukça siğiller vücuduma yayıldı.irili ufaklı onlarca çıktı.(El ayamda, ayak tabanımda kollarımda vb) Yine doktora gideceğim bakalım ne olacak?

 37. fahri

  Doktora gittim. Kasığım haricinde çıkanlar siğil değilmiş.Kasığımdaki siğillerinde önemsiz olduğunu söyledi ve dondurma yöntemi uyguladı.3 hafta sonra tekrar gelmemi istedi. İnşallah geçer.

  • fahri

   3 hafta sonra tekrar gittiğimde siğillerimde azalma olmuştu.Kalanlara tekrar dondurma yöntemi uygulandı.Bugün itibariye (Aradan 3 hafta daha geçti) siğillerim tükenmiş gibi duruyor. Ama tekrarlayabilirmiş. Muhakkak çekinmeden doktora gidin ve sorununuzu ötelemeyin. Kendine iyileşmesi çok zor. Tedavi olmanız gerekiyor.

 38. rüya

  ece cnm bnm bence söylemene gerek yok nişanlına ayrıca sanki daha önce hiç çıkmamış gibi davranırsın böylelikle oda yanlış anlamaz sonuçta ilişki sırasında sürtünmeden bile kaynaklanabiliyormuş anlıyacağını sanmam cnm boşuna kendini sıkma bence bendede aynı sorun var ben de 8 aylık ewli bir bayanım ama yaktırmadım bu ay yaktırıcam inş kurtulurum ve bir daha çıkmaz eşimde yok ama bende var mesela ben hassasım ve ondan öncede hiç ilişki hayatı yaşamadım bnm tek merak ettiğim konu biz bebek istiyoruz fakat düşük ile sonuçlanır die yorumlar alıyorum doktor bana korunun dedi ama ben inanmadım ve korunmuyrm bir sorun olurmu onu çok merak ediyorum :S:S:S:S:S:S

 39. goknur aktaş

  ben 21 yaşımdayım bayanım. Genital bölgemin dışında da ve iç kısmındada siğiller var. ilk başta sivilce zannettim ama değilmiş. Hiç kimseyle cinsel ilişkim olmadı hiç bir şekilde. Bir erkeğin elini dahi tutmadım diyebilirim. Anneme söylemeye koırkuyorum yanlış anlayacak bana inanmauyacak diye. PEki neden çıktı siğiller bende. Havuz, sauna gibi muhabbetlerim yok. Stresten genital bölgede siğil çıkarmı. Üniversite sınavına hazırlanıyorum yıllardır. Ne olur bana yardımcı olun neden çıkmıştır bu siğiller. Kesinlikle siğil ama bunlar. Şimdiden teşekkürler.

 40. gökan

  ben 15 yaşındayım ayağımda bundan 6 ay önce küçük bi siğil çıktı.ayağımda bi taş varmış gibi hissettiğim için neşterle kestim.ve şimdi yarım santim oldu ve bastığımda çok ağrıyor. yanındada ilk çıkan siğilden bir tane daha çıktı.yrn doktora gideceğim.aceba iyileşir mi?

 41. yavuz

  Arkadaslar ne yazikki genital sigilin tedavisi yok disardan gorulmese bile sigil girdigi vucutdan cikmiyor.yapilabilecek tek sey bu hastalikla yasamayi ogrenmek ve baskalarina bulastirmamak ayni sey cinsel ucuk icinde gecerli.tesadufler disinda bu hastaligin nasil bulastigi malum hepinize gecmis olsun diyorum

 42. Evren

  ben antalya eğitim ve araştırma hastanesinde görev yapan cildiye doktoruyum siğilin bir çok çeşitleri var . genetikal dediğimiz siğillerin bir çok tedavi yöntemi ile yok etmek mümkün. ilaç yöntemini seçmek isteyenler VERRUTOL solusyon her hangi bir eczaneden temin edebilir.diğer yöntem yakma işlemi koterle yapılır. elinizi uyuşturduktan sonra koterle siğil yakılır ve hiç acı hissetmessinz. dondurma işlemi pek kullanılmaz. en iisi bence yakmaktır kökünden temizlenir bi dahada çıkmaz. bulaşıcı bir hastalıktır.

  • Selim

   Evren bey merhaba cild hekimi söylüyorsunuz ama bir hekim olarak nasıl böyle bir yorum yapabiliyorsunuz ( elektro koter ile yaktırın bir daha
   çıkmaz) böyle birşey varmı allah aşkına 50 kere yaktırdım çıkıyor ayrıca koterizasyon izde bırakıyor en güzel yöntem verrutol 5-6 tl. İri bir siğili bile 4-5 günde yok ediyorum yalnız ince uçlu birşey ile uygulayın siğilin üzerine, diğer bölgelere taşırmayın dikkatli uygularsanız 3-5 gün içinde yok edersiniz. Bir daha çıkmaz diyemem çünkü bu virüs kalıcı vü
   cudda hiç bir zaman yok olmuyor ama bağışıklık sisteminiz güçlü ise eger tekrar çıkmayabilir bu yüzden bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçlar kullanın, sigara içmeyin ve kesinlikle genital bölgedeki tüyleri jilet ile almayın çünkü tarlaya tohum ekerl gibi yayıyorsunuz bütün genital bölgeye bu çok önemli küçük sarjlı traş makinalarını kullanın herkese geçmiş olsun allah şifa versin…

 43. Evren

  siğil den korkmayın öldürmez sadece görüntü bakımından iğrenç durur. o yüzden bir an önce doktora gidip yaktırın. doktora gitmeden tedavi olmak isteyen arkadaşlara yazacağım ilaçları alıp kullansınlar 3 haftada tüm siğiller yok olacak 3 hafta uzun bi süre ama tercih sizin Bactroban krem ve Verrutol ilaçları fiyatı toplamda 10 tl yi geçmeyen ilaçlar . herkes ezcanelerden temin edebilir.

 44. Evren

  vücudunuzda bulunan siğilleri kurcalamyın ve oynamayın kaşınsa bile kaşımayın aksi takdirde hemen yayılır ve ürer. ilaçları doğru kullanın yeter 1 ay içinde siğiller kökten kaybolacak ve bidaha çıkmayacak sizi temin ederim. yalan yanlış bilgilerden de uzak durun.

 45. ozan

  hocam iyi güzel diyorsun da benim elimde vardı siğiller o verrutol denilen ilacı sürekli kulladım bir işe yaramadı. krio terapi mi nedir onu yaptırdım iz bıraktığıyla kaldı.Yeter bu kadar dedim tedaviyi bıraktım.Başka hastaneye gittim o da ergenlikte çıkan sivilcelerim geçmediği içindi.O anda siğillerim aklıma geldi bir çare onuda gösterdim.Bana bir ilaç verdi ağızdan alınan, araştırmalara göre siğillere de iyi geliyor bir kullan bakalım dedi. İlaç biraz ağırmış karaciğere de etkisi oluyomuş ama yinede kullandım 2 hafta sonra elimdeki 15 tane siğil kayboldu…

 46. ozan

  o kadar doktora gittim ağız yolundan alınan haplar hiç işe yaramaz dedi kendileri bir ilaç yazdı. Ama başka hastanede başka doktorum verdiği ilaç işe yaradı. Şimdi bu ilaç rantı mı oluyo yoksa birilerine para kazandırmak mı.Bir doktor şu anda hap tedavisi yok derken başka bir doktorun hap verip bunları geçirmesi biraz düşündürücü.Yine de doktorlara güvenim sonsuz.

 47. ozan

  benimde genital bölgede siğiller var.ergenlikte çıkan sivilcelerle aynı anda çıktığı için onun gibi bişey sandım ancak ilaçtan sonra sivilcelerim ve ellerimdeki siğiller kayboldu ancak genital bölgedekiler hala duruyor. bir sorun olduğunun farkına vardım ve araştırıyorum daha da geç olmadan.Cinsel ilişkiyle ve başkalarının malzemelerini kullananlarda görülür diyorlar. Ancak ben ikisini de yapmadığım halde var.İki şekilde de yapmadıysam nasıl ortaya çıktı peki?

 48. ozan

  hepinize ve hepimize Allah acil şifalar versin.Bir çözüm yolu bulan yada doktora gidipte olumlu sonuç alan varsa bilgilerini paylaşsın lütfen…

 49. miles

  genital bölgemde 3 tane kucuk toplu ığne bası kadar kabarcık var sanırsam siğil bıraz kasınıyorlar.. 7 ay once bır ılişklki yasamıstım.. bayan arkadasımında genıtal bolgesınde anlamadıgım noktacıklar vardı bende takmadım kafaya ama su anda bende de var bu kadar aradan sonra cıkkması normal mı… nasıl gecırecegım.. kasabada yasıyoruz sağlık ocagındakı doktorlar anlarlarmı? yoksa ilçe devlet hastahanesıne mı gıdeyım …

 50. ozan

  muhtemelen siğildir. ilişki sırasında siğili oluşturan virüsü kapmış olabilirsin. bu virüs hemen ortaya çıkmaz kuluçka süresinden sonra bağışıklık sistemin çöktüğü anda harekete geçer ve kendini gösterir.en yakın zamanda bir doktora görün bence daha çok yayılmadan, sonra başa çıkamazsın. araştır nerde tedavi yapıldığını fazla geç kalmadan.Geçmiş olsun…

 51. ozan

  genital bölgeni sürekli temiz tut, kaşıntı olur ama fazla hırpalama daha çok dağılır zedelersin virüsün yayılmasını hızlandırırsın.tam bilmiyorum ancak ,kaşıntı için pudra süreriz belki o işe yarayabilir elini de sürme peçete yada kağıt gibi bişey kullan sonra eline de sıçrar. çünkü yayılmaya başladığı anda çok çabuk yayılan bir virüs, sonra baş edemezsin. . kullandığın banyo malzemelerini evdekilerin yada bir başkasının kullanmasına izin verme sonra yanındaki bütün herkese bulaşır eğer bağışıklık sistemleri zayıfsa…

 52. miles

  tesekkurler ozan yarın gıdecegım doktora jilet falan kullanmıyorum zaten makına ıle temızlıgı saglıyorum.. onceden hergun yapardım banyo ama bu aralar soguk hasta olurum dıye bıraz uzatmıstım arayı belki o yuzden oldu ınsallah onemlı bırsey degıldır ama su anda sadece nokta seklınde…

 53. betsys

  uur genital bölgede sorun yaşayanlar tineri nasıl kullansın bu arada nasıl oldu anlayamadım ama kısa bir süredir bendede genital bölgede siğiller olduğunu fark ettim verrutol kullanmaya başladım doktora maddi durum el vermediği için gidemedim sosyal güvencemde yok allah yardımcımız olsun

 54. ozan

  genital bölgede Verrutol kullananlar o ilaçtan memnun mu öğrenebilirmiyim acaba. Bir faydası oluyormu.

  • ceylan

   kesinlikle faydalı ama düzenli kullanmak lazım birde iz kalıyo,biraz acı ve hasta olmayan yere değdirmemeye dikkat etmek gerekiyor..ben özele gittim ilk önce ilk gittiğim doktor beni korkuttu hpv olabilecegini cinsel yoldan başka bir şekide bulaşmadığını, partnerimle olmamam gerektiğini söyledi ve onları test sonucundan sonra ameliyatla alması gerektiğini kadında rahim agzı kanserine yol açabileceğini söyledi..1 yılı geçen bir cinsel ilişkim oldugunu sölediğimde o daha sonra da belirtilerini gösterebilir dedi…sonucu beklemeden başka bir özele daha gittim.durumu anlattım korkuları anlattım oda test yaptırdı ..hsv tip 2..ıgG,HSVTİP 2IgM,anti-hıv,hbs Ag,anti-hbs,anti-hcv…………..vucudumda sigil oldugu halde bu testlerin hepsi negatif çıktı..yani tertemiz..bana ilaç olarak sadece verrutol verdi.korkacak bişey yok tertemizsin dedi.ilişki dışındada geçebileceğini ama yine o bölgelerin teması,lazer,ortak havlu tuvalet gibi şeylerden bulaşmış dedi.düzenli sür, sigarayı azalt yada bırak,bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekiyor dedi..diğer bayan doktorun aksine 5 liralık bir ilaçla tedavimi etmiş oldu…sonra diğerine gittim sonuç almaya o hala amaliyatla alalım diordu oysa ilaçları sürmeye başladıgımda küçüldüğünü ilk iki günde farkettim. ameliyat olmadım şimdi sürüyorum ama benim içte 1 tane oldugu için çok zor sürmesi ve acı oldugu için oranın tedavisi uzun sürüyor ama üstlerdeki görünen yerlerdeki düştüler sadece izleri kaldı… herkeze geçmiş olsun o korkuyu yaşamayan bilemez

  • ceylan

   genital sigillerde 2 tip söylemişti doktor 11,16 sanırsam aklımda kalan..yani genital sigilin hepsi tehlikeli diye birşey yok.. orda çıkan her genital sigil ömür boyu devam edecek diye bir şey yok o sigillerden bu dediğim 2 tip olanlardan biri pozitif çıkarsa ozaman sorunlar başlıyor..oyüzden test yaptırmak kesinlikle gerekli özellikle kadınlarda…eger tedaviye başlanmazsa çok çabuk dagılıyor…aylarca bitane iken bağışıklık sitemin zayıfladıgı ilk anda 1 günde birsürü çıkabiliyor…ve araştırdım biraz anüs çevresini tıkayabilecek kadar yada cinsel organın şeklini bozup orayı kapatacak kadar çogalabiliyor.kesinlikle akan kanı dagıtmayın oynamayın..benim önce anüs çevresinde idi basur olabileceğini sandım küçük minik kan torpaları gibi idi…patlattım ve yayıldı. verrutol sür önce yakıyor ve hastalıklı bölge direk beyazlıyor..sonrasında sanki tutkal yapışmış gibi oluyor sonra doktorun tafsiyesine göre temizleyin.ben gece yaptıgım için 3 saat bekleyemiyordum uyuyup sabah alıyordum..ve o ilaç atıgıyla birlikte kopan sigilleride gözle görüyorsunuz!!!!

 55. savaş

  ne bela bişey bu arkadaş ya hayattan soguttu beni şu siğil denen illet hastalıktan genital bölgesinde çıkan ve uyguladıgı tedavi ile çözüm bulan arkadaş var ise allah aşkına paylaşsın burda önerilerinizi bekliyorum

 56. burak

  slm ben burak aynı hastalıgı bende yaşıyorum 2 yıldır ilk çıktıgı zamanlar bana basur dediler enson bir cilt doktoruna gitim ve yakılması gerekiyomuş bende yaktırdım 2 yıldan bu yana herangi bir sorun yaşamadım yakıldıgı zaman bir iki gün sonra yakılan yere yakın bir yerde kaşıntı oldu ama çok aşırı tatlı bir kaşıntı bende kendimi tutamadım çok ufak bir et bene benzer şey çıktı onuda 1 ay önce aldırdım ve 2 kırem var kulanıyorum ama vucudumda vacı bölgelerde kaşıntı oluyo nedeni ilaçlarmı veya alejimi korkutuyo beni cevap yazarsanız çok sevinirim teşekürler

 57. alp

  slm arkadaşlar ben de bu hastalıgı dört gün önce farketdim ve beş doktora muayene oldum ve bu doktorlar ürolog bolümünde ve cildiye bölümünde inanın türkiyede ilk sıralarda olan doktorlar .Bu hastalıgın şu an tıpda kesınlikle tedavisi yok sadece belirgin oldugunda lezer ve dondurarak yüzeysel bölgeden atılmasının haricinde hic bir tedavisi yok ve kesinlikle hafife alınacak bır hastalık deyil .Bu durumda olan arkadaşların bır an önece ürolog veya cildiye doktoruna baş vursun …..

 58. bulut

  bana sorarsanız kesinlikle aldora kullan. bu bir krem ve bu hastalığa en iyi gelen şey. hiç bir acı veya sızı yok. fiyatı 130 lira gibi birşeydi, 2 yıldır yaktırıyorum, donduruyorum hiç bir sonuç alamadım. bu kremi kullandım 2 haftada hepsi geçti. tekrar çıkarmı bilmiyorum ama doktorun dediğine göre tekrar çıkmazmış. tabi çıkmasa dahi hayatınboyunca bu virüs vucüdunda kalacak ve evlendiğin zaman eşinede bulaştıracaksın. birde nekadar doğru bilmiyorum bir yerde bunun aşısının olduğunu duymuştum! yakalanmamış olan bu aşıyı kullanınca hasta olmuyormuş.

  Son olarak şunu sölemek istiyorum. bütün arkadaşlar abartmışsınız. niye kafanıza takıyosunuz? bende bu 2 yıldır var umursamıyorum bile. çıktığı zaman dondurma işlemi uygulatıyorum. yakma daha iyi bir çözüm ama iğne ile uyuşturmaları gerekiyor o yüzden uygulamıyorum ben. aldora kullanın geçiyo acısız. tekrar çıkarsa tekrar yaktırırsınız. abartılcak büyütülcek bişi değil. üstelik 10 yıl içinde dünyada bu virüsu taşımayan kalmayacak her iddasına varım!

  • ibrahim

   arkadaşım senin doktor sallamış çıkaz diye ben yıllaca kullandım alarayı dondurdum yaktırdım benimkide alara benzeri bi ilaç ama alara gibi gün aşırı sürülüp yıkanmıyor sürüyosun 12 saat sonra yıkıyosun 3. gününde üzerleri siyahlaşmaya başlıyor 7. günde hiç bişey kalmıyor parasıda ucuz 20 lira küçük bir şişe bendeki 1.5 yıldır bitmedi

  • GökhaN

   Sevgili Bulut, burada yazılanları başından beri takip ediyorum. ısrarla insanların Aldara kremi kullanmaları konusunda önerilerde bulunuyorsun. Aldara Krem, devlet (SGK) tarafından karşılanmayan bir ürün sadece kanser hastalarında(oda rapor çıkartılarak) ödenebilen bir ürün. Bu durumda gelir düzeyi düşük olan arkadaşların bu ürünü almaları pek kolay olmayacak. İşin doğrusu alınan bir kutu Aldara krem tam anlamıyla işe yaramıyor. yani 2 kutu için eczaneye ödemeniz gereken tutar 261,5 TL. bir ara senin Eczacıbaşı ilaç pazarlama departmanında tıbbi mümessil olduğunu, human papillomavirüs (HPV) hastalığına yakalanan ve dertlerine çare olacak her çözümü deneyen hastalar sayesinde Aldara Krem kota payını doldurmaya çalıştığın izlemine vardım. bazı sitelerde ısrarla ALdara Krem kullanın demen çok üzücü…

   Değerli arkadaşlar, özellikle bayan hastalarda ve erken teşhiste Aldara nın etki gösstermesi mümkün. ama kesinlikle kesin çözüm değil. tekrar ortaya çıkması ise an meselesi.
   sizlere önerim bu hastalıkla yaşamaya bir an önce kendinizi alıştırmanız. Ayrıca burada yazılanların dışında deriye trikloroasetik asit uygulaması. %35-85 oranında olanları hekimler tarafından kullanılmakta fakat orta derecelilerinide (%15-%20-%30-%50)internetten sipariş vererek temin edebilirsiniz. Önerim TCA%50dir. kullanımı çok kolay olan TCA kullanımının asıl amacı, Deri üzerindeki hasarlı ve problemli dokuları en hızlı şekilde soyması. kalıcı dövmeleri bile çıkartabilmektedir. piyasada bulabileceğiniz TCA lar aslında cilt yenilenmesinde, hatta çoğu güzellik salonlarında uygulanan KİMYASAL PEELİNG dir. Lütfen moraliniziyüksek tutun… Herkese acil şifalar diliyorum…

 59. serkan

  bulut yakma tedavisi uygulamadan bu ilac1 kullansak ise yararmi bi yard1mc1 olursan sevinirm simdiden tesekürler

 60. alper

  selam benim penisimin üzerinde küçük sünnetçizgisinin üzerinde aralıklı nir şekilde 3 tane var ama çok küçük bu genital siğil midir bilen arkadaşım cevap verebilirmi

 61. ibrahim

  arkadaşlar hiç uğraşmayın yakmakla elektrik vermekle ağızdan alınan ilaçlarla geçmiyo bulanet hastalık alara krem sadece 2 haftada kurutup döküyor bir süre sönra tekrar çıkıyor ben cildiyeye gidiyorum 3 yıldır var bendede hepsini denedim şu ana doktorumun eczanelerde yapılan amerikan tentürdüyoduna benzeyen bir ilaç sürüyorum bir haftada kayboluyolar 3 ay sonra tekrar çıkıyolar hemen sürüyorum yine hemen kayboluyolar bende 3 tane var en azından üremesini engelliyor ve istediğim zaman kaybede biliyorum doktorumun demesi yakılan bazı hastalarında 10 yıl sönra bile tekrar edebiliyormuş

  • tülay

   mrb ıbrahım bu kullandıgın ılacın adını yazarmısın bızede

  • tülay

   bana can_sevdam_1969 hotmaiıden ulasırsan cok sevınırım bu ılacı cok merak ettım vve kullanmak ıstıyorum

 62. ipek

  Arkadaşlar merhaba..
  Ben de sizler gibi genital siğil yani buna sebep olan HPV virüsü kapmış bir HPVzedeyim :) 3 ay boyunca bol bol doktor kapısı aşındırdım, şimdilik kendi tedavimi kendim uyguluyorum, mayısta tekrar dr kontrolüm var.. :))
  Aşağıda vermiş olduğum linkten HPV forumumuza üye olabilir merak ettiklerinizi sorabilir, üye olmasanız bile daha önceden açılmış konuları okuyabilirsiniz, alternatif tedavi yöntemlerini öğrenebilirsiniz..
  http://hpv.sitesi.ws/forum/

  Biran önce bu hastalıktan kurtulmanız dileğiyle, sevgiler..

 63. murat

  Arkadaşlar 20 yaşında bir bayım. 3 ay önce dışarda bir ilişkim oldu. ve geçen gün banyo yaparken anüs böllgesinde bir kaçtane siil gibi parçalar vardı. genital siğil olmasından korkuyorum. Lütfen nnn yardımcı olun.

 64. GökhaN

  elma sirkesi…. baylar için, bir pamuğa elma sirkesini döküyorsunuz, sonrasında pamuğu yara bandı ile siğile bamtlıyorsunuz… 6-7 saat sonra çıkarıp sabunlu suyla temizliyorsunuz… 7. gün kesin çözüm…
  bayanlarda bu uygulamayı yapmak zor olacağından ve özellikle siğil iç bölgelerdeyse, makyaj temizleme pedleri ile pamuğun yeriini alabilir. sonrasında orkid vb gibi pedlerde sabitliyorsunuz. iç çamaşıırınızıda olabildiğince yukarı çekip sıkılaştırın.. elma sirkeli ped 6-7 saat kalsın. sonrasında sabunla temizliyorsunuz. 4-5. günlerde siğillerin karradığını sonrasında düştüğünü göreceksiniz… herkese acil şifalar….

 65. ozan

  Hocam sen kullandın mı bu elma sirkesini. 7. günde kesin çözüm diyerek iddialı konuşmuşsun. Bak şimdi denerim bunu, hani bu sirke biraz asitli bişey ya, küpüne zarar vermesin 7 saat boyunca :) sağol hocam diğerlerinin bir işe yaramadığı düşünülürse yine de denemek lazım.

 66. serdar

  Arkadaşlar bu sadece cİnsel temasdan geçiyor. genelde erkekler jiletle killarini aldiklarindan penis civari kesik içinde olduğundan ,kadinlar tarafindan bulaştırılıyor.artık erkekler jılet değıl kıl dökücü krem kullanın.
  tek kelime ile yanmışız.

  Lütfen hemen dermatolg yani cildiyeçiye gidin .sakın bevliye veya ürologlarla uğraşmayın. cildiyeçiler hemen anlıyor. sonuç alamazsanız başka cildiyeçiyede gidin. işin şakası yok. ne yaparsak yapalım karşımızdakinede bulaştıracağız. allah sonumuzu hayırlı etsin. üzülmekle düzelecek bir şey değil. çıktıkça hemen cildiyeçiye gidip yeniden gösterin. hayat zormuş. yapacak bir şey yok gibi. prezarvatifde korumuyor bu laneti. sadece anal ilişkiden uzak durun.
  Allah yardımcınız olsun

 67. esra

  ben 20 yaşındayım bende bu sigillerden var yaklaşık 3 ay önce yakma işlmei yabtırdım 2 gün üstüste baya bi yakıldı da sonra ilaç ve kontrole gitmemi söledi dr ama gitmedm verdgi ilaçları kullandım aldora kremde verdi fakat aldım.şimdi tekrar genital blgemde 2 3 tane var,göbegimn alt kısmında bir tane var ve popomda oldukça çok var ben sigile benzetiyorum sanki yavş yavş sırtıma dogru çıkıyo çok korkuyorum bundan ama tek başıma dr gitmekten korkuyorum ailemden ayrı bir şehrdeyim okuyorum nabmam gerekiyo hiç bilmiyorum bu durum beni çok etkiliyo kendimi çok kötü hissediyorum lütfen bana yardımcı olun ve bir fikir verin bunlar ömür boyu dewam edicekmi…..yakma işlemnden sonra çok acı hissedim ve haytımı çok olumsuz hale getirdi tam kökten çözücek bişey istiyorummm:(

 68. GökhaN

  Sevgili Ozan…Elma sirkesini bizzat denedim. Büyük siğillerin küçülmesi ve kaybolması zaman alabiliyor. fakat küçük siğillerde 3. günden itibaren kararma ve sonrasında kopma oluyor. Hatta vücudumuzda bulunan benleri bile düşürüyor diyebilirim. önemli olan pamuklu sirkenin mevcut siğilde 6-7 saat kalması.. sonrasında temizce yıkayın. işlemi her akşam yapın 7 gün boyunca….. siğilleriniz ortadan kaybolacak. denemeye değer arkadaşım…
  Esra, önerdiğim yöntemi seninde uygulaman içinde bulunduğun durumdan çok daha iyi gibi görünüyor. yaktırma işlemi sonrası gebnelde siğiller tekrar çıkıyor. hem külfetli hemde zahmetli bir iş. kökten gidermi bilmiyorum. tekrar bir cinsel birleşme tetikleyebilir. aslı önemli olan vücudun bağışıklık sisteminin güçlü olması. aldara krem de bu yüzden kullanılmaktadır. fakat çok etkili olduğunu henüz hiç duymadım. ohh bee kurtuldum aldara krem sayesinde diyen ise hiç yok… moralinizi yüksek tutun(bu önemli) ve elma sirkesi işlemiini yaparken, siğillerin kaybolacağına inanın…. sevgiler, saygılar…

 69. ankara can

  sewgılı arkadslar bununla alakalı mutlaka bır hafta sıze tawsıe edebılcem KADINLAR KULUBINDE 3000 YAZILIK BIR ARSIV WAR MUTLAKA OKUYUN
  WE MUKUNSE SIRKE DOKUN PAMUGA BIR IKI HAFTA sabah aksam deneyın goruceksınız

 70. ankara can

  sewgılı arkadaslarım sırkeyı bız 10 aydır sıgıl gecmesıne ragmen denıyoruz sırke gı pamuga dokun sonraaaa kırmızı kantoran yagını alın onu surun ksıntısınıacısını hepsını alır hz muhammed olumden baska her derde care wardırrr der

  sırke surun mutlaka sıgıllere pamukla gunluk corek otu aktaran wuvut guclendırı macun alın corek otula karıstıtın yın bı kasık sonra kantran yagını surun sıgıl olan yerlere gecmezse gelın yuzume tukurun o kadr dıom

  • ayhan

   mrb bende 8 ay once cıtı ama baska bısey sandım umursamadım 4 ay once hastaneye gıttım yayılnca sıgıl dedı krıyoterpı uyguladım 3 seans bısey olmadı gıdıyo gıbı gozukuyo sonra tekrar cıkıyo verrutol kullandım temızler gıbı duruyo ama tekrar cıkıyo sırkeyı denedım oda aynı sekılde bunu tam yapılmasını ban anlatırsanız sevınırım msn adresımı bıle verebılrım bırı yardımcı olsun 4 aydır delrıdım evlılıgım bıtecek psıkolojım bozuldu sımdı macun ve corek otu ıle bagıısklık sısıtemımı duzeltıyorum yapmam gerekn ne ıse onu soyleyın doktorlar basınan salıyor pegasus0534@windowslive.com

 71. GökhaN

  ankara can arkadaşımızda benim size tavsiye ettiğim öneriyi, uygulayıp aktaranlardan… sirke sonrasında vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için çörek otu, macun giibi besinler almanızıda önermiş… öylesine ilginç şeyler deneyenler olmuşki bu siğilleri ortadan kaldırmak için. elma sirkesinide denemeye deger… daha fazla beklemenin bir anlamı yok…. aciL şifalar….

 72. ankara can

  kadınlar kulubundede bu sorun yakalsık 3000 yorum war jınekolojı bolulunde foruma gırın gorususunuz vajınal sıgıl rahatısızlını

  bende yaklasık 45 tane sıgıl wardı 20 tanesı dagınıktı bı tanesı fındık gbıydııı cok buyuktu we tek bı yerdedıdııı ınanmıcaksınız ama ben solım aktardan bırısı onerdı sıtedıe top-x dıeye bır macun war macunnn hpv genıtal sıgıl hsv genıtal ucuk ıcın yapılmıs ıkı haftada butun sıgıllerım dustuuuuu sok oldu doktorrr ınanamadııııı o kadr dıyorm sızeeee aktardan mutlaka vucut guclendırıcı macun alınnnnn ıcıne corek otu koyun yıyınnnnnnn % 100 dıyorm bakınnnnn sıgıler gecelıııııı 10 ay oldu hala cıkmadııııı bendeeee ben once koter oldum 2 .de gectı temızledı doktor sona macun yedım ısın komık tarafı bayan arkadsta koter olmadııııı o yedı macunu doktor ınanamdı sımdı 10 aydır cıkmıo sıgıl her banyodan sonraaa pamuga sırke suruppp sılıyorm her yereeee smaer alınca zaman 10 gun onceden bırakıyorm hpv asısınıda oldum cunku hpv 6 11 yakalanan bırısı hpv 11 16 tıpınden ası kouryor we erkeklerde olabılıor arkadsıma rıca ettm ben hedep eza depsundan getırdı gelıs fıyatına tek dozu 93 tl doktorlara 170 tl ezanelere 211 tl satıs fıyatıda tek dozu 274 tl satılıor bakın tanıdıznız warsa rıca fılan edın getırdın ucuzaaa
  nese sırkeyı deneyın ıkı hafta pamuga dokuo ama vucut gunlendırıcı macunla deneyın gorucksınız ayrıca sıgılı tetıkleyen sey cok tatlı seyler tatlıyı az yıyınnnnnnnn

 73. ankara can

  sewgılı arkadslar yesılı bol yıyın hayatından cıkarmayınnnn sekerden uzak durun asınızı olun we sırke suyunu deneyın surun garantısını werıom o kadr dıorm cunku sıgıl antıwıal bı tedawı we sıgılelrı sabah aksam sırke surersenız ıkı hafta yada pamukya toplu bı yerdese sıgıl o gece pamukla yatarsanız sıgıller en gec ıkı gun ıcınde dusuooooooooo % 100 sonuc

  • ayhan

   bana da yarıdmcı olurmusun 4 aydır denemedım kalmadı krıyoterapı verrutol sırke kantaran yagı daha acıklayıcı sekılde naltrısanız delırdım ıyıce

 74. hakan

  arkadaşlar yaklaşık bir sene oncesınde bır anda karsılastığım genıtal sığıller için öncelikle yapılması gereken tek sey bır doktora görunmektir. bu hastalıkla savasta bır cok krem ve yontem uygulamama rağmen kesınlıkle bır cözüm garantısı yoktur verrutarol denen ilacı kullanarak en gec bır hafta ıcınde siğillerinizden kurtulabılırsınız fakat yanma sanucu olusan yara ızlerı vucutta bellı bır sure kalabılıyor ve bır haftanın sonlarına doğru olusan yaralara surmek tatlı bır acı yasamanıza sebep olabılır..aldara krem bır aylık kullanım sonucu siğilleri kurutarak dokebılıyor falan bu kremı sadece siğillere sürmenız lazım zıra siğil olmayan bolgelere surduğunuzde cıldınızıde kurutacağından dolayı yanma ve kızarıklık seklınde yan etkılerı olabılıyor..ve kesınlıkle tam bır kurtulus yok..bende ılk basta penıs cevresınde baslayan bu siğiller ılk tedavı ve kaybolmalarından sonra yenıden baslamıs fakat ılgınc olan bır sey ıse makat cevresınde yınelenmıs olmasıdır ve aklınıza gelebılecek bır soruya soyle cevap verebılırım kesınlıkle anal bır ılıskı yasamadım yanı homosexsuel falan değilim..makat bolgemde cıkmasıda ınanın psıkolojık olarak ınsanı cokertebılıyor..ama anlayabıldığım tek sey sukı bağısıklığınızı guclendırecek ve mumkunse yaktıracaksınız ben su sıralarda elma sırkesını denemeye basladım.. daha başka ve kesın bır cozum bılenarkadaslar varsa yazılarını takıp edeceğimi soyleyebılırım..eğer bu konuda bılgısı olan konusmak ısteyen bırı olursa gelmeliydin@hotmail.com dan haberleşebılırız.. izmir cevresınde varmıdır doğal bır ot falan surelımde gecsın :)

 75. ozan

  Bende 3 gündür elma sirkesi kullanmaya başladım, yalnız beyazlatmaya başladı, karartması gerekmiyor muydu :) Bide pamuk sabit durmuyor 2 satten sonra, ona bir çözüm bulmam lazım. Var mı tutturma formülü bilen yada uygulayan :D Hocam bence herkesin bildiği bir yanlış var bu hastalık illa ilişkiyle başlamıyor. Ben bu zamana kadar ilişkiye girmedim bende neden çıktı o zaman. Elimde de vardı o nasıl çıktı peki, sırf ilişkiyle başlıyorsa :D Allahtan elimdekilerden kurtuldum. Fesleğeninde siğiller üzerinde etkisi olduğunu duymuştum, tam araştıramadım ancak, taze fesleğeni iyice ezip siğilin üzerinde bekletince oda iyi geliyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Hepimize acil şifalar arkadaşlar…

  • GökhaN

   pamuk öylece sabit durmaz. sende ki siğil sayısı fazla olduğu için yara bandı ile tuturmanda imkansız görünüyor. geniş bir pamuk sirkeyi dök. sonra gazlı bez ile kapat. gazlı bezin etrafından flaster ie yapıştır. sıkı bir iç çamaşırı giy. siğillrin üzerine tek tek yapamayacağın için geniş yüzeye uygulamak zorundasın. sirke normal tene zarra vermiyor… geçmiş olsun..

 76. hakan

  arkadaşlar bu hastalığın bulaşma yolları hakkındakı bilgileriniz net ise bulaşma yollarını yazarmısınız.inannın bu benım için cok onemlı..

 77. fatma

  merhaba kac gundur bu sıgılller yuzunden pısıkolejım bozuldu genetal bolgemde cıktı ve gun gectıkce yaygınlasıyorbuda benım morelımı altt ust etttı ustelık gebeyım napacagımı bılmıyorum yakmayı denedıler fakat narkoz yapadıkları ıcın cok canım yandı ve masadan kalktım baska yontemı yok mu acaba

  • garph

   Arkadaşlar bende 5 sene önce genital siğil problemi yaşadım.. doktora gittim aldara krem werdi bir kutu gecmezse 2. kutuyuda al dedi.. ama bir kutuda sorun çözüldü bende düzenli olarak kullanmak gerek.we daha sonra tekrarda etmedi çok şükür.. 5 senedir hiç bir sorun yok.. ama kimden yakılma işlemini duysam cogaldıgını söylüyor dikkat edin acil şifalar…

  • elvan

   canim benim hic korkma ayni seyler benim basimdan gecti.esimden bana gecti ve hamile kaldigimda bu hastaligin oldugunu ogrendim ,hamileligimin 4 cü ayinda voll narkozla ameliyat oldum 4 saat kadar surdu.sonra hamileligim boyunca cok korktum bebegim sakat olurmu diye allaha sukur test yapildi saglikli oldugunu ögrendim,derimki sana bu hastaligin tek cagresi esinle birlikte tedavi olman cünkü iki kisi birden olursa daha iyi bu arada bagisiklik sistemi cok önemli oldugu unutmamalisin,ben bu hastaligi 2005 tanidim esimden 2010 da ayrildim bu zaman zarfinda 4 kez ameliyat oldum evliligim boyunca morelim iyi olmadigindan hastalik hep geri cikti,2010 yilindan sonra hic ameliyat olmadim ve simdi 2014 ankaradaki baskent hastanesinde unlu bi kadin doktoruna gittim ve yeniden test oldum bagisiklik sistemim bu hastaligi yenmis ve negatif cikti.diyecegim su morel cok önemli ve tabiki lazer yapacak doktor tabiki.moreline iyi bak ve son kez iki tarafli tedavi cok ama cok önemli.gecmis olsun cnm benim

 78. hakan

  fatma öncelikle geçmiş olsun sanırım senin için en iyi yontem dondurma tedavisi hamile olduğun için aldara kremi kullanıp kullanamayacağın hakkında bir fikrim yok ama bu iki yöntemde acısız..

 79. ramazan

  slm bende aynı dert var ne yapacam bilmiyorum ama şimdi baktım araştırdım 2 tane ilaç VERRUTUL ALDORA VE ZOVİRAX buldum onları kullanacam gecmezse ne yapacam bilmiyorum EN UCUZ BİR SEKİLDE NASIL GİDECEK BİLMİYORUM YARDIM EDİN LÜTFEN

 80. fatma

  aldara dwedıgınız kremın kesın sonucu varmı cunku bebegımı aldırmayı dusunuyorum bu vırusu tasıdıgım ıcın bebegımde tehlıkedeymıs eger gercekten ıse yarıyorsa onerdıgınız krem alıp kullanacagım

 81. soner

  ben 2004 yılında farkettim genital siğilim olduğunu sağlık ocağına gittim beni ürolağa yönlerdirdi ürolog kesmek gerektiğini söledi bende mecburen kestirdin kestilr sğilleri kesilen yerleri dikiş atular ay yürümekte zorlandım dilillerim hep acıdı 3 ay gecti tekrar nüksetti tekrar üroloğa gittim beni dildiyeye yönlerdidi cild,iye doktoru dondurdu donudrduktan sonra verrutol sürdü 1 hafta sonra hepsi düştü fakat uzun zaman gecmeden tekrra nüksetti tekrar soluğu cildiyede aldım bana verrutol verdi onu siğil olan yere sürdüğümde çektiğim acıyı birben bir allh bilir 1 haftada rtkrarkuruttum şükür geçti derken bigün gene farkettim hemen soluğu cildiyede aldım aldaraverdi 2006 yılında100kusur milyon verdim aldım fakat cildimi çok tahrişetti kıpkırmızı oldu genital bölgem doktora gittim araver veerutol kuulan dedi onamda amenna dedim verrutol kullndı9m tekrar ama 1 haftada gecip 2 ayda nksetti cilditeye gittim tekjrR BANA VERRUTOLDAN BAŞAK ÇAREN YOK DEDİ sene 2010 nisn ve hala ben bu illetle uğrasıyorum birde elma sirkesi deneyeceğiö ama 15 tane kadar var nasıl kullanacağım bu elma sirkesini komple genital bölgeyemi yoksa siğillerin olduğu yeemi pamukla sürcem
  dagınık oldukları çin nasıl sürecem bigisi onan varmı delircem artık penisimin sagında solunda tüy bölgemde mevcut bu siğiller ne olur yardımcı olun bana

 82. hakan

  aldara kremi kullanmış biri olarak şunu soyleyebilirim ki etkinliği kesinlikle var fakat tahriş etkisini unutmamak lazım neticede kurutarak döküyor ve tekrar edebileceğini aklından cıkarma sonucta bu vırus dna na yerleşmiş durumda kremi kullan elma sirkesine başlayalı benımde 4 gun oldu ve sanırsam ufak sığilleri dökrü fakat buyuk olanlar ıcın devam edıyorum. cocuğu aldırma fıkrıne gelınce ne zamana kadar anne olma fıkrınden uzak kalabıleceksın ???

  • GökhaN

   arkadaşım aldara krem bağışıklık sistemiini güçlendiren bir kanser ilacıdır. bağışıklık istemini güçlendirerek siğillerin alt tabakadan çıkmamasını sağlıyor. öyleki bağışıklık isteminizin çöktüğü bir anda ( hastalık vb) siğiller tekrar ortaya çıkabiliyor. şu anda ilaç tedavisi olarak pahalı bir yöntem. sirke diyorum, başka birşey demiyorum. kesin çözüm!

 83. fatma

  arkadaşlar bu elma sırkesını deneyen var mı ıse yarıyor mu bıde elma yerıne üzüm sirkeside oluyor mu acıl cvp sımdıden tesekkurler

 84. hakan

  bırak sen üzüm sirkesini falan millet elma sirkesi kullanmıs ve basarısını gormus sahsen deneyen bırı olarak bende sanırım faydalı dıyebılıyorum..gıt markete al bı elma sirkesi sür pamuğa koy siğillerin üzerine bbir hafta o şekılde uyu netıcede ikisinin kokusuda berbat :)

 85. mert

  5yıl oldu hala geçmedi.ilk olarak piyasadaki siğil asitlerinden kullandım o bölgemi mafetti yürüme güçlüğü yanma tahriş vs.sonrasında 3kez yaktırma 2kez dondurma yaptırdım.ve hala ufak ufak 6-7 tane oluştu.çıldırmak üzereyim :(( aldara ve sirke olayına henüz girmedim.bu ne ya böyleeee.

 86. fatma

  ya kızacaksınız bana ama elma sırkesını aldım fakat nasıl kulllanacagımı bılmıyorum pansuman gıbı mı yapacam yoksa pamuga dokup olan yerde bır sure tutacakmıyım tutacaksam kac saat yada ne kadar

  • GökhaN

   pamuğa sirkeyi dök ve siğilin tam üstüne koy. ped ile orada kalmasını sağlayarak yapıştırabilirsin. sıkı bir iç çamaşırı giy düşmesin. saabah uyandığında ılık sabunlu su iel iyice temizle… her ece yatarken bunu yap.. kesin çözüm 7. gün….

  • zuhal

   kesınlıkle ıse yaramıyo aldora krem 2 ay boyunca duzenlı kullandım ve gıttıkce cogaldı ve cok kasıntı var kafayı yemek uzereyım sevgılım de bılıyo ama kotu bu goruntu olduğu ıcın ılıskıye gıremıyorum utnıyorum kesın bı cozum bulan varsa yardım edın sıyırmak uzereyım

 87. ege

  merhabalar … erkek arkadaşımda bu problem var kendisi arjantinli ve orada yaşıyor buraya gidip geliyor … fakat doktor ona penis ucunda içeride de olduğunu söyledi bu yüzden operasyon geçirmesi gerek .. benim sormak istediğim bu tip bi tedavi geçiren varmı varsa ücretleri türkiyede ne kadar ?

 88. hakan

  arkadaslar bıldığım kadarı ile bır kac sey yazacağım ..elma sirkesini buradakı arkadasların tavsıyelerı uzerıne kullanmaya basladım ve geceleri pamukla birlikte yatıyorum bır hafta oldu ve sanırım kucuk siğiller düştü buyukler ıse kuculdu dıyebılırım netıcede cok keskın olduğundan dolayı tahrişe yol acabılıyor bılgınıze oncelıklı olarak bır beyazlatma yapsada ıse yarıyor işte anlayın aldara kesınlıkle faydalı ama bende tekerrür eden siğillerden dolayı sureklı kullanamıyorum netıcede pahalı bır ılac olduğunuda hesaba katın..penıs ucu ıcerısındekı siğiller ıcın ıse bıldığım kadarı ıle turkıyede asırı uc noktalarda olmasada malıyetlı bır amelıyat..bu konuda derdı yada değişik bılgılerı olan arkadaslar eklerlerse msn den bılgı paylasımına gıtmek ısterım..ege bu arada sen nasıl bır onlem aldın onuda yazarsan sevınırım…gelen_gece@hotmail.com

 89. ege

  açıkçası şuan bizim de bir çok kez korunmadan ilişkiye girdiğimizi göz önünde bulundurursak ben de risk altındayım gelecek hafta kontrole gidicem doktorum bana farklı şeyler söylerse yazarım ama lütfen bilgili biri  ücretleri az çok yazsın çok önemli benim için teşekkürler

 90. ayhan

  ben yenı bısey buldum ızmırden bıtkısel bı ılac aldım bugun buldugm yerde yaptıgım konusma yı sızlede paylasayım vırus kanda oldugu ıcın once kanın temzlenmesı gerekmıs ayrıca tenturduyot gıbı bırssey geldı onuda surecegım makat bolgemdekı sıgıllere yakmıyormus bagsıklık sısıtemı guclu olan kısılerde 1 ayda temzılenıyrmus kımısınde en fazla 3 ayda temızlenıyomus bugun basladım ınsallah tedavısı olur eger sonuc pozıtfı olursa burdan paylasacagım 100 tl ye aldım 3 lıtre su kanı temzılemek ıcın 250 gr da merhem bakalım ne olacak mantıklı geldı vırsu kanda dolastıgı ıcın cozum olsada devam edıyormus yenıden cıkması

 91. mert

  ayhan gelişme sürecini buraya yazarsan çok iyi olur bizde kullanırız o ilacı.aldara da ilk haftayı geçirdim herhangi bir gelişme yok bu arada :(( acaba elma sirkesimi alsaydım.

 92. ayhan

  2 gundur kullanıyorum yanma yok ıcıtgım su sureklı tuvalete gıtmeme sebep oluyor sanırım butun vucudu tarıyor kullandıgım ılac ıse bıraz kokuyo hafıf kasınıyor ama boyle sıgıllr oluyor sanırım yapısmaya basladı ıcı hafıflemeye basladı sanırım 1 ay kulanacagım ama kullanma suresı 3 aymıs en gec olarak ınsallh gecer bend buraya yazarım 100 tl hıc sancı yok sorunda yok butun vucttakı vırusu temızlıyrmus eger ıstersen tlf numarasını vereyım kargo ıle 1 gnde gelıyo hıc vakıt kaybetme bence denemde fayda var sonucta dıgerler sadece sıgılı kurutuyor ıcını temızlemeıyor mantıklı geldı kullanıyorum bunu kulanınca baska bırsey kullanmana gerek cok ılacta butun bıtkıler var bagısıklık sıstemınıde duzeltıyor bı anda ıstahın acılıyor bıraz sorun cınsel ıc gudunu artırıyor baka da bı sorun yok ıstersen yaz ben sana tlf numarasını yolluyum tekrardan gecmıs olsun herkeze

 93. mert

  kullan bakalım takip edelim ayhan ben şuan aldarayı kullanıorum 8gün oldu yok herhangi bir gelişme.

 94. Mehmet

  Merhaba, bende burdaki herkes gibi siğil mağduruyum.. ilk 1995 yılında ayak parmağımda başladı.. yaktırma, ameliyat ilaç falan derken ellerimi ayaklarımı saklayacak duruma bile geldim..yurtdışına sırf tedavi olayım diye gittim ama dr kesinlikle geçmez zamana bırakıp bunla yaşamayı öğreneceksin dedi.. artık bunla yaşayacam diye kendimi programlamaya başladımki aradan 2 ay geçnince bir sabah baktımki hiç biri yok..bu zaman zarfındada hiç bir tedavi olmamıştım… yani kendiliğinden geçti.. şimdi ise yaklaşık 5 yıldır genital siğillerle uğraşıyorum.. yine koter, ilaç ve ameliyatla aldırdım ve herseferinde tekrar etti. şimdi yine 4-5 tane var..ağrısı sızısı yok ama beni inanılmaz rahatsız ediyor artık ameliyat falanda olmak istemiyorum..geçen seferki gibi kendi kendine geçeceğide yok… yazılarınızı okudum bir kaç tane ilaçtan bahsettiniz.. acaba acısız kısa zamanda geçiren hangisiydi söylermisiniz..

 95. serdar

  40 yıllık siğil ne kadar dert olmuş! arkadaşlar, büyütmeyin. tedavisi de var hem de oturduğunuz yerde. dokttora gitseniz de yapacağı tek şey 100 lira vizite ücretini cukka edip yine aynı ilacı yazmak. gidin bir eczaneye, alın “duoderm” isimli solüsyonu. küçük bir şişe ve içinde küçük bir fırça. sürün siğilin üstüne. 2-3 haftada kuruyup düşüyor zaten. ilacın etken maddesini de yazayım, içiniz rahat etsin. %16,7 salisilik asit + %16,7 laktik asit. basitçe asit sorunlu bölgede virüs ile etkileşime girip kurutuyor ve yok ediyor. bu kadar. dert etmeyin öyle her şeyi…

  • ceylan

   pozitif bir yorum düşününce haklısın belkide..lakin ele diken batsa o bile dert.öncelikle ben sadece verrutol kullandım sadece 1 günde düştüğü oldu küçük bendekile fakat sık.sürekli tekrarlıyor olması korkutuyor ve üzüyor. düşüyor yenileri oluşuyor.üstelik bendeki vajinanın içine yakın anüs çevvresi sürmesi korkunç zor hassas bölge acısıda çok, sürmek için çekilen eziyette..üstelik kadında rahim kanserine neden olabiliyor???görüntüsüde çok çirkin.test yaptırdım tehlikeli olandan degil ama bu virüsün yayılması rahim agzını anüs agzını kapatabilir???çok çabuk dagılıyor hergün elimizde verrutol yada duodermle gezemeyizki???sonuçta o ilacı sürünce en az 3 saat orda ilaç kalmalı en kolay yatarken sürülüyor.. oda cinsel hayatı olumsuz etkiliyor…pozitif yorumlara ihtiyac var cidden haftaya doktora gideceğim yeniden başkentte profa görüneceğim sormamı istediğiniz sorular olursa burdan yazın.

  • mehmet

   ben yaklaşık 5 senedir uğraşıyorum.. yaktırıyorum yine çıkıyor, operasyonla aldırıyorum, ilaçla kuruttum yine çıktı… acısı bi yana geçmiyor bir türlü.. size zahmet olmazsa sorun bakalım erkekler için bunlar dışında ne olabilir… artık kocakarı ilaçlarına başlayacaz nerdeyse…

  • ceylan

   soracagım mehmet bey bu hafta gidemedim haftaya gideceğim ve bu sorundan kurtulmak için elimden gelen herşeyi yapacagım ve sizlerlede paylaşacagım

  • mehmet

   peki yakıyormu..yani deride renk değişikliği yada siğil dışına taşarsa ilaç yanma oluyormu.. ve kullanımı nasıl, gece yatarkenmi..cinsel hayatı nasıl etkiliyor.. kullandınız herhalde size zahmet cevap verirmisin… valla sende değişik yerlerinde 15 yıldır bunu çeksen dert edersin..inan dert edilmeyecek gibi değil.. allah daha beterini vermesin ama buda kötü…

  • mehmet

   ben serdar beye sormuştum yukarda yazdıklarımı yeni bir yazı gibi olmuş..kısaca duederm ilacının bilgisini istiyorum mümkünse..

  • GökhaN

   ayrıca şeker hastalığı olan insanlarda kontrendikasyonu var… nasır ilacını dönüştürmüşler siğil ilacına insanlara pazarlıyorlar… duoderm bu ilaca dikkat mümkünse kullanmayın arkadaşlar..

  • GökhaN

   sen mümessilmisin? kota açığınmı var duodermde??? insanları yanlış yönlendirme!!!

 96. fatma

  doktora gıdecek arkadasım bunlardan kesın kurtulmanın yolu yokmu acısız nasıl gecer sor bunları benımde senın anlattıgın gıbı ve bosanma derecesıne geldık gecmıyorlarda bende bnerdeyse tum urunlerı kulllandım ama yok faydası kesın cozumunu bulsunlar artık

  • ceylan

   fatma iki ayrı kadın doktoruna gittim ben 2 aydır var bu sorun??ilk gşittiğim sorunlu bir doktordu direk ameliyatla alalım 10 dakka içinde biter ameliyat dedi birkaçtane idi büyüklüğü kirbitin siyah kısmı kadardı. diğerleride kırmızı kırmızı noktalar gibi sivilcelerdi. çok korkuttu beni ve smar testi yaptı yani rahim agzı kanseri bu hpv virüsü kansere neden olabiliyor. sonuç temiz çıktı. yani bu sigil sadece zararsız sigil olmayabiliyorda. oyüzden test yaptırmak önemli.sonra ameliyat işini mantıklı bulmadım ve başka doktora gittim. burdaki kadın daha anlayışlı ve daha dikkatli idi 5 ayrı test yaptı oda hepsi temiz çıktı sonra verrutol önerdi. sür düşecek dedi. sigarayı bırak ve bağışıklık sistemini güçlendir dedi.. ve ben bu sigil çıktıgında zayıflama hapları kullanıyordum yani beslenmeme dikkat etmiyordum.sigara körüklüyor.. verrutol 5 lira filandı sanırım ucuz bir ilaç bana kürdanın başıyla yatarken sür ve pecete sıkıştır arasına dedi.lakin öle pecete koyayım dolaşayım gibi bişey yok oraya nasıl koyup dolaşacaksak.. ben yatarken sürdüm iç çamaşırı giymeden ve sabah kalktıgımda o sürdüğüm yerler beyaz tutkal gibi oluyor onu elimle alabiliyordum.. o sigillerde kahve siyah arası bir renk oluyordu oda gün içinde soyuluyor sanki sivilce kabuk baglamış gibi küçükler yok oluyordu. büyüklerde kopuyordu.ama sürekli yenileri çıkıyor. vajina dudaklarında olan çabuk gidiyor çirkin görüntüsü haricinde bir sorun yok ama vajina içinde 1 tane var ve büyük ona ilaç sürmek hassas oldugu için hem acıtıyor hemde sürerken eziyet. şimdi doktora gitme nedenim hem kontrol olmak hemde bu böle sürüp gidecekmi diye sormak??? sonuçta bazı formlarda bunla yaşamaya alışın gibi şeyler gördüm.. acaba bunları söleyen kişiler tehlikeli bulaşıcı olan hpv türlerinden birine yakalandılarda ondanmı bahsediyorlar yoksa bu zararsız virüste ömür boyu sürecekmi diye soracagımm

  • CEMRE

   ceylan hanım bende aynı sorundan sıkayetcıyım ama benım doktorum hıc bı sekılde tedavısı yok dedı sadece benı acıl lazere aldı sonuclarım benımde cok ttemız cıktı bıldıgınız ıyı bı jınekolog varsa bana yazarmısınız mesene adresıme yardımcı olun ıstanbulda cok yenıyım esımın yuzunden dustuım durumlara bakın asla bı polısle evlenmeyın hepsıde serefsız ruslara meraklılar acısını bız cekıoruz bana yardımcı olun

 97. mert

  arkadaşlar bu bağışıklık sitemiyle ilgili virüs dna mıza yerleşiyor ve bağışıklık sistemi zayıfladığında kendini gösterebiliyor.bağışıklık sistemi güçlü insanlarda zaman içinde yok olabiliyor.ve burda bahsedilenler dışında hiçbir çaresi yok.

 98. nuray

  arkadaşlar bende de çıktı genital siğil. yaklaşık bir aydır varlar. elma sirkesi ile küçülmüşlerdi. ama sirke normal deriyi tahriş edince bıraktım kullanmayı. bıraktıktan bimüddet sonra yine büyüdüler. bağışıklık sistemi önemli. ben aktarcıdan karışım yaptırdım. onu kullanıyorum . ama artık sirkeyi süremedğiim için büyümeleri sinrimibozdu. bi kaç kişiye sordum. devlet hastanelerinde yaktıranlar acı çekmişler. ama özellerde yaktıranlar hiç bir şey hissetmedik diyorlar. bence özel bir doktora gidip yaktırıp kurtulmak . sonrada bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek. başka yolu yok bunun galiba.

 99. serdar

  duoderm, bildiğimiz asit solüsyonlu bir ilaç. arkadaşların anlattığı gibi üzerine sürülüp, kurutup yok eden bir etkisi var. ama yok etmekten kastım, yalnızca görünen kısmın kaybolması. yoksa virüs, o bölgede, siz yaşamınızı sürdürdükçe ekmek elden su gölden bir vaziyette, yaşamaya devam edecek. çünkü, virüslerin neden olduğu hiç bir hastalığın henüz kesin tedavisi yok. yalnızca mevcut ilaç ve yöntemler ile virüs baskılanıyor. ve herhangi bir nedenden dolayı, bağışıklık sistemi zayıfladığında tekrar ortaya çıkıyor. bu hatalığa yakalanmış arkadaşlarım, maalesef ki tıpta virüsler ile ilgili devrim niteliğinde bir buluş yapılamadığı müddetçe, ömür boyu bu virüs bedende yaşayacak. ve savunmasız hallerde kendini gösterecek. söylediklerim ruhumuzu karatıyor biliyorum ama gerçek bu. istediğiniz doktora sorunuz; eğer amacı para kazanmak değil de gerçekten yardımcı olmaksa, bu söylediklerimi söyleyecektir. beslenmeye, temizliğe, yaşantıya dikkat edip çıkmasını engellemek; çıktığı zaman da ilaç kullanarak baskılamaktan başka elden bir şey gelmez…

 100. serdar

  ceylan, bilinen haliyle 3000 civarında HPV virüsü tanınmış durumda. “tehlikeli”den kastın kanser yapması ise, ona bir şey diyemem ama; tüm HPV virüslerinin ortak noktaları: 1. kesin tedavisinin bulunmaması 2. ileri derecede bulaşıcı olmaları 3. virüs ile enfekte olmuş insanların ömür boyu bu virüsü bedenlerinde taşıyacak olmaları.

  yalnızca ortaya çıkması, inanılmaz bir hızda büyümeleri ve çoğalmaları, tekrar edecek olması bile başlı başına bir tehlike, eziyet, büyük bir problem…

  • ceylan

   bulaşıcı demişsin yaa???bana doktor ortak kullanım alanları demişti havlu tuvalet gibi yollardan bulaşmış dedi???ama tüm formlarda en çok duydugum ve dogrusu oymuş gibi olan cinsel yolla bulaşan ve çok eşli insanlarda genelde görünen ??? cinsel ilişki yaşamayıp virüs kapanlar var??? hangisi dogru sence sabah gazetesinde bu konuyla ilgi bir doktor yazı yazmıştı ve diyorduki havlu yok banyo bunların hepsi uydurma kesin ve kesin cinsel yolla???? hangisi dogru yaaa o yüzdendirki bu sorular cvp bulmam için ciddi profa gitmek lazım alanında oda en ii olan üniversite hastaneleri diye düşünüyorum haftaya gideceğim korkuyorum ama senin gibi böleee kötü haberler verirler diye???

 101. serdar

  cinsel yolla bulaşmasındaki kasıt, virüs ile enfekte olmuş bölgenin partnerin bedenine değdiği noktalara bulaşmasıdır. bunu kolaylaştıran etmenler, temasın olduğu bölgede yara, çizik, tahriş… vs. gibi enfeksiyona açık olması. sağlam deriye girmesi o kadar kolay değil.

  bunun yanında, eldeki çizikler, tahriş olmuş bölgeler de dokunma yoluyla virüse maruz kalabilir. her yere dokunduğumuz ellerimiz, bu noktada çok tehlikeli bir taşıyıcı görevi üstlenebilir. cinsel ilişki yaşamayıp virüs kapanlar da bunun gibi dolaylı yollardan virüsün bulaştığı insanlar. yani, virüslü bölgeye temas eden kişinin, temas ettiği bölgede (cinsel organlar, eller, karnının alt kısmı…) virüsün girebileceği bir çizik, çatlak, tahriş olmuş bir nokta varsa virüs buradan deriye bulaşır. tokalaşırken, öpüşürken bile bulaşma riski vardır.

 102. hakan

  arkadaşlar daha önce buradan ısrarla elma sirkesi diye bastıran arkadasın onerısı uzerıne başlamış olduğum elma sırkesı tedavısının sonuclarını almıs ve memnun olmus durumdayım bılgılerınıze…

  • GökhaN

   bir teşekkürü hakettim galiba:) neyse geçmiş olsun, sende kurtuldun bu illetten. darısı beni dinlemeyen diğer arkadaşların başına :)

  • graph

   gökhan mrb.. sen sirke yöntemini nasıl buldun? sendede aynı sorunmu vardı.. tekrar etme olasılığı nedir sirke tedavisiyle?

 103. hakan

  mert sana soyle soyleyeyim elma sirkeli pamuk ile uyumaya başladığımın bırıncı haftası ıtıbarı ile siğillerde bir beyazlama başladı..sonucun sadece bu olduğunu düşünmektense devam ettim ve yaklaşık onuncu gunun sonunda siğillerin kaybolduğunu ve sadece kaybolan siğillerin iz yerlerinin belli belirsiz durduğunu farkettim.. ama daha once hem dondurma hem aldara hem yaktırma hemde verruterol kullanmış ve siğilleri yenıden cıkmıs bırı olarak cözümlerin hepsi gecici diyebiliyorum yapmanız gereken olanları yok edıp bunyeyı guclendırmek ve evet 3 haftadır cok rahatım artık elma sirkesi ile gectiğini biliyorum tavsiyede ediyorum.

 104. sedat

  arkadaşlar bendede 3 senedir var kurtulmak gerçekten pekte kolay değil ben özel doktooara gittim yakma ve dondurma yöntemlerini uyguladı,aldara kullandım,elma sirkesini denedim ama pek bir faydasını göremedim. ama kesinlikl eihmal etmeyin ne kadar büyürlerse etrafındaa daha çok siğil oluşuyorr mutlaka bir doktora başvurun fazla ilerlemeden bayanlar için aşısı var bu arada. bağışıklık sistemi için ekinezya ve mürver otunu denemenizi tavsiye ederimm. sormak istediğiniz sorular varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışrım.

 105. hakan

  bünyeyi güçlendirmek için kullanılması tavsiye edilen çörek otu için bir bilgisi olan varmı??

 106. ayhan

  aktarlarda corek otu var sabah ahksam 1 cay kasıgı bal ustune bı kısm dokun yıyın cok saglıklı oluyo yada sabahları zeytınyagına dokun kahvaltı nıyetıne yıyın ayrıca aktarlarda kuvvet macunu var bagısıklık sıstemını kuvvetlendırmek ıcın olanı soyleyınce verıyolar sabah aksam 1 cay kasıgı yıyın

 107. merve

  arkadaslar ben gnc den bır ılac buldum bu herpes hpv gıbı vırusler ıcın uretılmıs bagısıklık sıstemını guclendırıyor aynı zamanda.. bırde cınko hapı aldım oda ıyı gelıyormus bagısıklı sıstemıne ekınezya hapıda ıcıyorum .. bende kansızlıkta var ferrum fort ve b vıtamını ıcıyorum.. meyve ve sebzeyle beslenıyorum .. daha once 2 kere yaktırdım sımdı kucuk kucuk var .. doktor bana aldara krem vermemıstı .. ama ben arastırdım canıma tak etmıstı onu aldım .. 3 kere surdum suana kadar buyuk bı tane vardı mercımek kadar o kuculdu bayaa nerdeyse derının ıcıne gerı gırdı cıkıntı olarak durmuyor artık .. kuru erık ve kuru dutta yıyorum fındıktada besleyıcı gıdalar varmıs beslenme cok onemlı bencede .. ben tıpleme yaptırmamıstım unıversıte hastanelerınde sıgortalılara sanırım bedavaymıs .. gelecek hafta ona gıdıcem… gnc den aldıgım herpes vırusu ıcın olan ılac l lysine .. sımdı ben elma sırkesıde surucem haftada 3 gun suruyorum o gunler dısında sırkede doksun kucuk sıgıllerı ıse yaramıs herkesde genelde .. aldara zaten bana yara yapmadı .. aldara bıtınce yıne yaktırırım sonra yıne aldara surerım .. bırde su topix macundan alırım .. artık domuz gıbı olurum herhalde gelecek sene karda yuvarlanırım mayoyla ruslar gıbı bunca seyden sonra bagısıklıgımın cosması lazım :)))))

 108. hakan

  merve bünyeyi güçlendirecem ruslar gıbı karda yuvarlanıcam derken aman dikkatli olda fazla kilo neyin yapıp top gıbı yuvarlanma.alimallah sonra kilo alırsın falan birde fazla kilolarımdan olucam derken bu sefer temelli çökertirsin bünyeyi…yazdıklarını okuyunca maşallah nasıl besleniyor izlenimi uyandırıyorsun :)

 109. merve

  hahahha:)))))) valla bende ılk basta korktum kılo almaktan ama cok ılgınc kılo almıyorum cunku ben zaten ıstahsız bırıyım yemek yemek ezıyet mumkun olsada yemesem su hındıstanlı guru gıbı :P kılo aldıran gıdalar bence hamburger patates kızartması cıps bıskuvi alkol hamur işi vs.. zaten bunları vucuda sokunca o öğünden dogru durust vıtamın besın almamıs oluyorsun . e sonundada bagısıkılık zayıflıyor ıste.. hem kılo yapan hemde vucudun ıcıne eden yıyecekler.. kolada berbat bırsey asıtöı seylerde vucuddakı enfeksıyonlara yaramıyor yazıyor bazı forumlarda …

 110. hakan

  merve iyi diyor guzel dıyorsunda benım gıbı bekar ınsanların halınıde bır dusun sen bır bayan olarak yemek yapmaktan hoşlanıyor ama yemekten hoşlanmıyor olabılırsın fakan bızler bu konuda bıraz beceriksisiz ama cok değil bıraz ve malumun olur kı dısarıda yemek daha rahat oluyor ve ondada daha cok fast food tarzı beslenıyoruz maalesef..keske senın gıbı olabılsem..cidden hiç kilo almadın mı sen

 111. nuray

  iyi akşamlar arkadaşlar. bende de vardı siğiller . doktorun tavsiyesi ile aldara kremi aldım. şükür geçti . kötüydü görüntü. ama daha üçüncü sürüşte geçtiler. tabi krem bitinceye kadar kullancam. hapta kullanıyorum . hepinize geçmiş olsun.

 112. merve

  aldım canım bende ınsanım sonucta .. ama bellı donemlerde kısa gırerken falan ınsanın ıstahı acılıyor 3 5 kılo bırsey degıl sonra gıdıyor. en kolay yemek mercımektır vejeteryanların kurtarıcısıdır ıcınde cok besın degerı yuksek vıtamınler vardır. suya at kendı kendıne pıssın ıste bıraz yag bıraz yuz tamamdır. bırde mantar mantarda cok yararlıymıs kultur mantarı .. onuda at tavaya bıraz yag ıle et gıbı pısır ye gıtsın.. dısardada bıraz et yanında bol salata .. bunları yapmadıgımızda vucud ıflas edıyor agzımızdan ıcerı cop atıyoruz sonrada organlar beslenemıyor amınoasıtler vucuda gırmıyor . kasların hucrelerın beynın bıle amınoasıtlere ıhtıyacı var . en dogru alım yolu ıse beslenme . bu hastalıktan sonra bırkez daha anladım bunu. bu arada aldara krem gercekten harıka bırsey . ve elma sırkesıde oyle .. Allah herkese tez zaman şifa versinn.. aminnn :D

 113. hakan

  merve teşekkür ediyorum bu kısa ama faydalı yemek tariflerin için…ama yenilerinide bekliyorum bilgine..

 114. HİLAL

  ARKADAŞLAR ELMA SİRKESİNİ DENEDİM SİĞİLLER 7 GÜN SONRA GİDEREK KÜÇÜLDÜ VE KAYBOLDU. DENEMENİZDE FAYDA VAR

 115. ursen

  Arkadaşlar hiç üzülmeyin ben 2006 yılında yakalandım penisimin her yerini kaplamıştı ve etrafını da sarmıştı.Çok kaşıntı yapıyordu.Doktora gittim ALDARA krem yazdı, zaten nekadar süreceksin şaşe içinde belirtilmiş.Haftada 3 gün gün aşırı önce yıkanıyorsun ALDARA Krem denbir şaşe koparıp sürüyorsun [GECE YATARKEN ] sabahtekrar yıkıyorsun yani sürerken de ertesi günü de mutlaka yıkanıyorsun. 3 Haftalık bir kür sonucu SİĞİLLERDEN eser kalmamış.Çok şükür 4 yıldır tekrarlamadı ve inanın hiç bir şey olmamışcasına leke bile kalmadı.Tavsiye ederim ama önce hekime görünün geçmiş olsun.

 116. CEMRE

  Benimde acil yardima ihtiyacım var 20gün önce bende siğllerden kücük bikac tane olumaya baslamista vajinal bölgede jinekoloğa gittim hemen beni lazere aldi kontrole gitmem gerekti adet donemim olunca bu haftaya kaldi evliyim esim disinda kimsede olmadi lazer tedavisi gordum ama birkaç gundur tekrarlamya basladı su seyler tekrar cıkıo patolojıye gonderdık temız cıktın napabılırım nasıl gececk doktıorum hıcbaska ılac tedavısı felanda uygulamadı nolur bana yardimci olun kafayi yicem ikitane kizim var esimde kendisinden oldunu kabul etmio mikrop kapmissindir kuaforden felan dio aslinda bi kac ay once rus bi kizla iliskisi olmustu bana bulastirdi bundan eminim kabul ettiremiyorum cocuklar icinde ayrilamadimda napmam gerek bi ilaci kiremi varmi nolur bana yardim edin piskolojim bozuldu cemile4503@windowslive.com

 117. handan

  arkadaşlar nolur yardım edin yaa…
  geçen ay dış genital bölgede bazı yaralar çıktı önemsemedim ama bugün doktora gittim sadece gözle tanı koydu bu hpv dedi… korkma en fazla 3 seansta bitiririz dedi ama sizin söyledikleriniz gibi ööle krem sürünce dökülecek falan gibi yada hani ellerde falan çıkan siğiller gibi bişey değil sadece yara var ve acıyolar… ne yapacağımı şaşırdım bu hafta üniversite hastanesinden hpv-dna testi yaptırcam sonra başka bi doktora gitcem… bu siğillerin görüntüsü nasıl oluyo? ben napcam şimdi?

 118. mustafa

  arkadaşlar bndede bu siğllerden 4 yıldır vardı 2 defa yaktırdım.1defa dondurttum.peşine aldara denedim.sonra eczaneden il33 adında bir asitimssi bişii aldım kurdanla sadece siğile değdirmek gerekiyo onuda yaptım 6-8 aydır çıkmıyodu. yeniden 3-4 ad büyük çıktı bu sefer burda yazılanı elma sirkesini yaptım 2 gündür yapıyorum ve siğillerin gittiğini görüyorum bakın gerçekten doğru bn bu yaptırdıklarım 1500 tl geçmiştir.ama sirke işi çözdü boşuna uğraşmayın çünki sirkedede asit var ve bu asit siğilleri direk yakıyo.SİRKEYİ BURDAN SÖLEYEN ARKADAŞTAN ALLAH RAZI OLSUN…

  • emo

   mustafa mrb mail adresini werirmisin sirkeyle tedawi hakında danısmak istiyorum

 119. Sedat

  Merhabalar ben turizmde çalısıyorum ve gecen ay farettim kücük sivilceye benzer leker wardı  önce pişiktir sandım sıkmaya çalıştım çok zorlandım bir türlü patlatamadım ama bi tanesini patlattım ve biraz kanadı 20 gun aradan leker gitmiyince otel doktoruna danıştım Ve siğil papillo cinsel yoldan bulaşmıştır dedi fakat ben sürekli Condom kullandığımı söledim fakat bu gibi hastalıklarda condom çare olamıyabiliyormuş arkadaşlar Endişelencek korkulcak bişi olmadığını Ve siteye YAZAN ARKADAŞLAR İÇİNDE SÖLİM (( ALDARA KREM )) önerdi şu an onu kullanıyorum umarım 16 haftalık zaatımda kurtulurum Buarada çıkan siğiller Penisimde değil ama cinsel bölgeme yakın yerde

 120. genital

  ben yaklasık iki senedir genital sigil var penisimin kernerlarında ufak ufak çıktık şimdi ne yapmalıyım kiseyle bir ikişkim olmadı ama kendiliginden geçmesi mümkünmü doktara gitmeliysen hangi doktora gitmeliyim

  • Sedat

   Kardes çok gecikmişsin bile Acil git hemen git tabi :( allah şifa wersin hepimize 

 121. huriye

  merhabalar ben 20 yasında bı kızım genıtal bolgemde mercımek buyuklugunde bı sertlık var dokununca hıssedılıo napabılırım napmalıyım ilişkiye girmedim ama masturabasyon yapıyorum arada acaba ondan olmuş olbılırmı lutfen cvp verın yardımcı olun..

 122. hakan

  benimde 2 yıl önce anüs bölgesinde çıkmıştı ama ne olduğunu bilmiyodum böyle küçük küçük ve 10 tane falan vardı ve bu gün hpv yi gördüm tesadüf internette ve sanırım bendekide oydu böyle ele gelen küçük et beni denen şey gibi ama nasıl bişey göremedim ve bilmediğim için doktorada gitmedim bende kendi elimle tutup tutup kopardım ve kanama yaptı elime gelen hepsini elimle kopardım… ve 3 gün sonra hiç bitane kalmadı ve 2 yıldırda hiç çıkmıyo… sanırım ben bu hpv yi kendi kendime tedavi ettim… şu an hiç bi sorun yok hiç bitane sigil yok… ve ben bunu bu gün öğrendim hpv yi…

  • ozan

   Siğiller koparmayla geçebilecek bir hastalık değil. sende geçmiş olması başkalarında da geçecek anlamına gelmiyor. Aksine siğil kopartmak daha çok ve çabuk yayılmasına sebep olur. Senin bağışıklık sistemin güçlü olabilir bu yüzden 2 senedir çıkmıyor da olabilir. Bağışıklık sistemin çöktüğü anda o koparttığın siğiller sana kat kat fazlasıyla geri döner. Tabi koparttıkların siğilse. Ondan sonra bütün vücudundan tek tek kopartmak zorunda kalabilirsin ki inşallah bu duruma düşmezsin…

 123. huriye

  merhaba ben dunde yazmıştım ya ama benım genıtal bolgemdeki şey siğil gıbı değil dokununca hıssedılıo doktora gıdıcem ama korkuyorum hpvmıyım acaba yardımcı olun bıraz beklemk ıstıyorum gıderse rahatlarım doktora sonra gıderım sızce hemnmı gıtmem lazım..

  • ozan

   Siğilin çok çeşidi var, onun için doktora gitmende fayda var. Allah korusun belki siğilden daha kötü birşeydir. Siğil olduğunu farzedersek senin tedaviyi geciktirmen siğilin yayılmasına neden olabilir sonra 2 siğille sonra 10 siğille başa çıkman gerekecek. Yayılmaya başladığında da nereye sıçrayacağı bilinmez. Şimdi gitmediğin 1 gün yüzünden 6 ay doktordan çıkamayabilirsin… Geçmiş olsun

 124. ewo

  genital siğil denilen bok bulaştıktan sonra yuvalanma ondan sonra oksijen ile temas halinde insan derisinde seyir ediyo kan ile bi bağlantısı olmayan bu hastalık sadece deride ürüyo ve gelişiyo kullandığınız kurutma ,dondurma ,krem tedavi yöntemleri sadece çıkan siğili nötralize etmenize yardımcı oluyo yapmanız gereken hem baş kaldırmış siğil arkadaşları hemde çoluk çocuğunu ortadan kaybetmek siğil oluşan bölgede yuvalanan hpv yavrucukları çıplak gözle görülmemesine rağmen asit sayesinde belirginleşebiliyo asit in deriyi tahriş etme ve hastalığın tahriş olmuş deride yayılma ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyo elma sirkesinde 4 – 5 oranında asit bulunur. siğillerin olduğu bölge önce sabunlu soğuk suyla yıkanıp iyice kurulandıktan sonra püskürtme yardımı ile sirke siğillerin üzerine ve etrafına tüm kasık bölgesi olabilir sıkılmalıdır. beyaz belirginleşen sivilce benzeri bölgeler akılda tutulmalıdır uygulama yapılacak yer kesinleştirmemiz gerekiyor .tespit edilen bölgede çalışmalar devam edicek 30 dk kadar beklettiğimiz sirkeyi soğuk su ve sabun ile iyice yıkamalı ve ikinci seansa geçmemiz gerekiyo ama iyice kurutmayı unutmayın yukarda yazıdığım uygulamayı 3 4 kez arka arkaya yapmamız gerekiyor En son olarakta elma sirkesinin tahriş ettiği bölgedeki açık kılcal çatlakları alkol (kolanya ) yardımıyla iyice dezenfekte etmemiz gerekiyor ki kılcak damarların uç kısımlarının kapanmasına yardımcı olacak kolanyadır çünkü enfeksiyon kılcal damarlar vasıtasıyla yayılır. bu uygulama elbetteki yakıcaktır bence tedavi bırakılmadan 3 günde bir tekrar uygulanması ve sıkılmadan devam ettirmesi gerekir 2 haftanın sonunda sirke uygulanan yerdeki beyaz belirginleşen sivilcelerin kaybolduğunu görüceksiniz . işte doktorların bu hastalıktan kurtulamazsınız demesinin nedeni bu gözle görülmeyen 100 lerce yuva tespit ediceksiniz bunlar sanki sıraya girmişler gibi biri biter biri çıkar biri biter biri çıkar bu yüzden kurtulamazsınız der doktor arkadaşlar bende tek varlığım olan götümü ortaya koyuyorum bu hastalığın çaresi bundan başkası değil benim 2 haftam siğillerin yokolduğunu biliyorum daha önce bu hastalığı geçirmeye çalışan bi arkadaşım sayesinde bu tedavi yöntemini öğrendim ve 7 yıldır hç bişey olmadığını sorunsuz bi şekilde hayatına devam ettiğini kendinden duydum ama inanın sağlık sektörü çok hızlı para kazanan ve kendilerini sürekli kazandırmaya modlamış insalarla dolu ( ölüümden başka her şeye çare vardır.)pamuklu iç çamaşırı kullanın gün içinde bölgenin nemlenmesin izin vermeyin pudra kullanabilirsiniz kolanya ile dezenfekte etmeyi unutmayın bunu okuyan cahil doktor neyimlerede kapak olsun ekmeğinze taş koyuyorum :)

  • hatiç

   süpersin yaaaw çok doğru düşüncelerin bu devirde doktorlara güvenilmiyor insanın psikolojisini de alt üt ediyorlar yorumların hepsini okudum benimde elimde siğil var alıştım böyle yaşamaya ama her insan bu varlığı hatırlatıyor
   dolmuşta bile one deyip soruyor ve tedavi yöntemleri söylüyorlar onlara da alıştım her seferinde açıklama yapıyorum usanmadan şimdi elma sirkesini deniyorum bakalım ne olacak ama lazer tedavi daha kesin bir yöntem onu biliyorum

  • ewo

   elindeki hpv cinsi bir siğil değilse eğer hatice jilet veya neşterle üzerini kestiğinde acımıyorsa siğilin baş kısmından ince bir tabaka kes Oksijenli suyu siğii kesitiğin yere bir iki kere tatbik et köpürme görüceksin sürekli tekrarla bu işlemi emin ola geçicektir ama hpv ise sirke den başka bişey uygulama

 125. garph

  bende bir tane var veya bende 10 var demesin kimse ben bu konu hakkında çok araştırma yaptım bu varlık önce deri altında yuva kuruyo kendini garantiliyo ondan sonra yavaş yavaş ortaya çıkıyor . Bence bu işini bilen insanların , işlerini çok sevmelerinden kaynaklanıyo önce tedavi üretiliyo sonra hastalık bulunuyo ama piyasaya önce hastalık satılıo daha sonra tedavi durmadan baş ağrısı ilacı satan veya doğum kontrol veya sadece kırıkla çıkıkla uğraşan doktorları ve ilaç şirketlerini düşünürseniz aç kalıcaklarını tahmin etmek o kadar zor da olamaz tabiki bunlar sadece hayal ürünü gerçeklik payları yok sadece düşünüyorum . Bunlarda şurdan aklıma geliyo mübessil denilen arkadaşlar durmadan şu ilacı satın bu ilacı atın bu ilac bu hastalığa daha iyi şu ilaç bu hastalığı daha iyi geliyo diye durmadan ortalıkta dolaşıyorlar hoş o arkadaşlarda herşeyden bi haber aylık 1000 tl ye ne yaptıklarını bilmiyorlar bi keresinde bi eczacının aferin satma rekoru kırdığını bu rekordan şehir merkezinde en üst katta bir daire aldığını biliyorum.tabiki bunlarda söylenti . Şöyle birşeyede denk gelmiştim ilaçlar hakkında bilgiye az çok sahip olduğumdan dolayı ağrılarım için X hap istedim olabilir dedi yazdı beden dilinden anladığım için doktorun X hapı yazarken huysuzlandığını tahmin ettim eczaneye almaya gittiğimde reçeteyi verdim ilaçları getirdiler aaa bir baktım ki X hap yok bu nerde dedim işte burda dedi kendinden emin bir şekilde beyfendin bunun adı xcvbnm ben burda yazılan X olanı soruyorum dedim ondan yok dedi . peki yoksa neden beni uyarmıyorsunuz dedim güzel abim bir sinirlendi madem çok biliyosun ne işin var doktorda eczanede diye saçma sapan bişey söyledi iptal ettirip muhattap olmadan allaha havale edip ordan çıktım şimdi bu haraketler benim hayal gücümün ve söylentilerin doğruluğunu bilincime yerleştiriyo evet biraz kızgınım ama onlarda aip ediyolar.

 126. huriye

  teşekkurler ewo bu bılgıler için ben doktora gıttım bana alerjık dedı cildimde cok hassastır doktor sıcaklardan we alerjık dedı yani rahtldım ama doktordanda emın değilim kafama takıldı ufak bi şişlik wardı demiştım o 4 gunde giti kasıntı we kasıma arksından acı hıssı wardı krem werdi normal deri kremı yani bılmıyorum kafam karısık ewlnmeyi düşünüyoruz erkek arkdsımla acaba sorunlar yasarmıyım die sogudum kndımden ıgrendım allah herkesın yardımcısı olsun….

  • ewo

   huriye arkadaşım alemsin wallahi önce can sonra canan olmalı bu durumda. evlenin ne var ki hastalık geçtikten sonra evlenin veya varken evlenin şöyle bir durum var evlendikten sonra bunlar çıksaydı boşanmanız mı gerekecekti tabiki hayır en normali ikiniz bir araya gelip bunun çaresini aramaya başlayacaktınız yada tam tersi seni bırakıp gidicekti gitmeside bence sorun değil çünkü gerçek olmayan bir sevginin bir sivilce yüzünden nasıl yokolduğunu izlerdin bu sana dahada kuvvet vermesi gerekiyor.Belkide yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama bence bu :) herkez cennet ve cehennemi görücektir ileride bir gün erkek arkadaşınında buna yakalanacağına garanti verebilirim

 127. ewo

  bende sen kendinin doktoru ol ve tedbiri elden bırakma hr gittiğinde 100 tl muayne ücreti alıcak ben bunları doktorları kötülemek için söylemiyorum belki söylediklerim kötülüo muaheyetinde hepsini kötülemiyorum şöyle düşünelim bir doktor profesörken diğer doktor sadece uzman bir diğeri sadece pratisyen bir diğeri falan filan aynı kendi mesleklerimizde olduğu gibi birimiz bir bakışta arızanın nerde olduğunu veya aylık gelir tablosunda yanlış hesabın nerde yapıldığını belirleyebilirken bir diğerimiz makineyi baştan söküp veya aylık gelir tablosunu baştan aşşağıya tekrardan inceler bu işini iyi yapanla yapamaynın geldiği sonuç aynıdır tek fark işini bilen dk lar içinde sonuca ulaşırken işini iyi bilmeyen günlerce uğraşabiliyor .biraz daha araştırma yaptımda önemli olan görünmeyen lezyonları tanıyıp onlarla başa çıkmaz mı (üro tıp)diye bir yer var orda genital siğil hakkında açıklananları hiç bir sitede görmedim vakti olan girip bir incelesin tedavi yaptırmak isteyenlerede önerim önce doktorun ismi sonra kariyer çizelgesi daha sonra iletişime geçmek için aynı hastalığa sahip olmuş bir hastasının numarası veya mail adresi bu işinizi daha garati altına almanızı sağlar hem içiniz bi nevze rahat eder

 128. huriye

  saol cewo tşkekkurlwr içimi rahatlattın azda olsa haklısın gorunmyeyler belkı gorunenlerden fazla yada soyle hıç goremıyoruz olabılır ama derı altında hep yasayan bı wırus ya cok kotu ıgrenç bişey kendımden ıgrendım resmen pskolojı kalmadı agladım bılıyorum bu ıllet yuzunden:)))ya cewo ben bişey sorucam ben bu sirkeyı suruyorumda cok yakıyo bu normalmi we kasıntı yapmıyan yer kasınmaya baslıyo:))neden acaba sen şimdi doktorumsun tammı:Dtekrar teşşekkurler…..

  • ewo

   yakmasının sebebi sirke asidi deriyi öldürüyo diyebiliriz genital bölgenin yumuşak ince tabakasında sanırım siğiller yani iç tarafında burada sirkeyi kullanman ne kadar doğru bilmiyorum ben sert deride uygulama yaptım birde sirkeyi püskürterek uygula pamuk veya bez ile silerek değil illede pamuk diyosan sadece siğilin üzerini kapatıcak şekilde pamuğu sabitle onlar geçtikten sonra görünmeyen siğiller ile ilgilenirsin , silerek uygulaman gereksiz aşınma yaratıcaktır buda gereksiz haliyle sirkeden sonra ince deri olduğu için biokadin kullan bence alkol orada zararlı olabilir ve aşırı yanma yapablir birde antibakteriyel pudra kullanman daha iyi olucaktır hem kuru kalması gerekiyo hemde bakteri ürememesi pudrayı etksi geçtikçe uygularsan daha iyi eğer kaşıntı çok dayanamıyacak gibiyse 3 4gün ara verip derinin yenilenmesini bekle hem yerine deri çıkıyomu çıkmıyomu die bakıp içini rahatlatrsın hemde süreçte neler geliştiğini daha net görrsün bence yakması normal neden dersen uygulanan bütün tedavi yöntemleri deriyi tahriş edici aldara krem az oranda ama onuda normal deriye uygularsan oda tahriş ediyor. sonuçta bu hastalık eğer bi uygulama yapmazsak bizimle ömür boyu yaşayacakmış çabuk geçirmeye çalışıp aşırı şekilde sirke basmanın veya farklı tedavi uygulamanın anlamı yok 2 haftada geçeceğine 1 ayda geçsin veya 2 ayda geçsin bunuda aklında tut. sirkeyi su ile seyreltip mesela 2 ölçek sirke 1 ölcek su yada 2 ölçek sirke 2 ölcek su kararını sen ver her şekilde etki edicektir ama tedavi süresi uzayacaktır tedavi süresinin kararınıda sen ver sabah akşam uygulayabilirsin sirkeli suyu derinin durumuna göre sen belirle.tabi doktora gidip kontrol ettirmeyide ihmal etme acil şifalar

 129. huriye

  tesekkurler ewo bu dedıklerını uygulamaya calısıcam ama aksamdan aksama ugulayabılıyorum bu metodu kolanyaylada sılıyorum sırkenın kokusunu sewmdıgım için yanlşmı acaba yaa sebamedın antıbaktrıyel pudrasını kullanıyorum allahım bı an önce kurtulmayı n asıp etsın benım bundan ıkı sene oncede cıkmıştı kolanyayla sılıp oksıjnlı suyla sılıp derı kıremımı kulanıyodum ıkı haftaya kalmadı gtmştı siğiller ozman bu kadar bılgım yoktu we gobeğim alt taraflarında cıkmştı bıde memlekttydım ozman hanı alerjık olabılır dıe doktora falanda gıtmdım bn bu hpw yı dha yenı tanıdım ondan bukadar cok kafaya takıyorum…

 130. ewo

  800 bin kişide varlığı biliniyo sen yeni tanımışsın şanslısın google da hpv yaz görsellerden bak bide senin kilere bak bence şükret bu bence tıp takilerin açıkladığı kadar ciddi bir durum değil eğer cüzzama çare bulunmasaydı bi çok insan hala cüzzamdan ölüo olurdu ki cüzzam hpv den üstün bi hastalık bununda kesin tedavisini tıp bulucak ama önce halk tedaviyi bulması ve bunlara para kazandırmaması gerekiyor bu gün kansere çağre bulunsa dünyada milyon tıp insanı aç kalır bi o kadar şirket te batağa gider bunun incelemesini yapmadım ama kaba düşününce bu sonuca varabiliyorum . ince derideyse kolanyayı 2 yada 3 uygulamada kullan derim çünkü elma sirkesini deriye uyguladığında daha kalın sert bi deri oluşacak bu derinin kendini kuvvetlendirmesidir sirkeyi deriy uygladığında böyle bi olay ortaya çıkıyo birde açık yara varsa pudrayı kes derim yarada sulanma yapabilir biokadin kullanıp üzerine pudrada yapabilirsin .

 131. huriye

  slm ewo ya ewe gıttım aynı işlemı uygulamk için ama ya sanki ya bıkactane olan gozle gorulen ler şimdi popoma dogru elımle dokunulunca hıssttım kucuk kucuk yenı cıkıolar demek ya offf napcam ben ama su bıkacgun bısey yapmıcam sonra sirkelı metodu uygulucam bıokadın demişin alıcam onuda nasıl uygulndıgını falanda ögrenıp bastan baslıcam we dahad olmssa aldara krem alıcam fıyatna baktım arastırdım pahalı ama naplım saglık bu ben sankı kafaya taktıkca daha cok azalcagına coggalıyomuş gıbı gelıo bana
  we bence ilk başta konsntre olmalıyım buna karar werdım hayat dewam edıo sonucta bi çaresı wardır elbet artık daha dıkkatlı daha bılgı sahıbı oldum konuda sayenızde….

  • ewo

   huriye karantina altına alman lazım bu ilet etrafa yayılarak büyüyor ki eminim çevresine yer etmiştir eline gelenler sirkenin belirginleştirdiği siğillerdir siğil olan bölgenin geniş olarak etrafınıda sirke kullanmanı tavsiye ederim çok güzel çözmüşsün ben bundan bahsetmeyi unuttum kafaya taktıkça çoğalıyo bunu kafandan atmanın en kolay yoluda onların yawaş yawaş yokolduğunu görmen olucaktır ara verme bence sürekli uygula eğer imkanı varsa aldara da deneyebilirsin.ben kullanamadım aldarayı bi tanıdığımın aldarayla geçtiğinide biliyorum bünyeden bünye ye değişiyor bence

 132. huriye

  ewt ewo sırkenın belırgınleştırdklerı saten sırkeyı surdukten sonra daha cogalmş gıbı oldu ama gozukmeyenlerı belırgınleştırdı emınım bugunden pazartesıye kadar uyguylamam bu metodu we canım yansada sırkeyı sade olarak suruyorum yanı su katmıyorum bıraz yakyo ama bıde ben pamukla uyguluyorum yani allahım ın yardımıyla kurtulucam emınım aldara kremın fıyatı nı baktım cok pahalı suan alamm ama kı eger gecmesse buyumeye yol alırsa alırırm yanı bı şekılde saol tawsıyelerın ıcın…

 133. ewo

  evet sirkeyi sulandırmadan kullan zaten,tahris olan yerlerede biokadin sürebilirsin iyi geliyor.
  diodermi bilmiyorum.ben biokadin kullandım.pazartesiye kadar ara verme yapabildiğin sıklıkta yap daha iyi olacak.

 134. sedat

  ewo arkadaşım sanırım bnm derim çok kalın çünkü elma sirkesini direkt uyguluyorum deri yüzeyine en ufak bir aşınma veya yanma olmuyor. Burda yazdıklarınıza göre oldukça tahriş edici gibi gözüküyordu ama bende bi etksi olmadı maalesefff:(((

 135. sedat

  2 gün ard arda denedim hic bişi olmadı dedin gibi 30 dk ara ile
  4 5sefer yaptım bende bir tahrş olayı olmadı dediğin gibi belki daha uzun süreli uygulamak lazım denemem lazımm teşekkürler

 136. eWo

  tahris olması için uğraşma sedat canım kardeşim :) sivilce gibi beyazlıklar çıkıyosa sirke uyguladıktan sonra onlar görünmeyen lezyonlardır dahada belirgin olmasını istiyosan yada derim kalın diosan pamuğu iyice sirkeyle ıslat siğil olan bölgeye kapat bak bakalım sivilceler çoğalıyomu beklediğin tahriş te o zaman ortaya çıkabilir :)

 137. adria

  slm…arkadaşlar bende bu ılete 2003 yakalandım..sabah kalktıgımda penısımde sıvılce oldu kopardımkolonya yaptım..ama bır sure sonra kayıp oldu.aradan 5-6 ay gectıkden sorna yınesıvılce oldu bısure gectıkden sorna kayıp oldu.. 5 yıl aradan sorna ıkı tane sıgıl meydane geldı ben normal sanıyodum.yumurtalıkda agrılarımdan dr gıtıgımde bana hpv vırusu vardedı sende önce bunları tedavı edecez dedı.yenı bır ılac cıktı podofılm dıye onu kulan dedı tarıf eddı kulandım..hafta bır sefer surcen dedı..gecmese bıda surcen dedı.bende surdum ama gecmedı hergun kulandım sıgıler tahrış oldu yara oldu ..sonra bır yerdekı kanlıbahra göruntu oluştugunu gördum .o zaman için 300 tl ustunde masraf edım acımadım keske 500 tl getsın de tedavıs olsun dedım ama yıne getım tekrar ..bana dedıkı yakıcaz dedı 150 tl. aldı ve yaktı ogun 20 dakıkalık bır operasyonla yaktı..dedı kayıp olur ısalalh bıda cıkmaz ama aynı yerde cıkamz baska yerlerde cıkabılır dedı.bır haftasorna yaralrım cabucak ıyıleştı..bagdım kı sıgılerden hıc bır ız kalmadı çok zevındım..bır hafta sorna yıne cıktı acayıp moralım bozuıldu:(burayı okudum elmasırkesını denıcem ısallah gecer..bıda gerek kalmaz…

  Arkadaşlar sunu unutmayalım allah şıfamızı versın hepımızın..bırde bızler bır kobayız..her yenı cıkan ılacı bızde denıyorlar olursa bır baska hastaya tavsıye edıyorlar..ılaclar kımıne edkılı kımınde olmuyor ve dedıklerı alah bır baska hastada uyguladık kurutu sende nıye olamadı..demekı cok gec kalmışız..ya neyız biz..

 138. eWo

  adria elma sirkesini bütün bölgeye uygula öyle zannediyorum sendeki deri altı lezyonlar çok 2003 ten bu yana iyi bir yuvalanma süreci kemal kükrek sirke al iyice pamuğa yedir iyice ıslansın sonra bölgeye komple sar önce yarım saat bekle sivilce olarak kabadan yerler deri altında oluşan hpv virüsleri daha sonra püskürtme uygula taa ki sivilceler gecene kadar

 139. eWo

  hadi millet sirke uygulayıpta tedaviden sonuç alanlar kurtuldum die boşlamasınlar burayı sizin ilk anınızı yansıtan yüzlerce insan okuyo bu yazıyı ve hepsi hasta bu arkadaşlara moral lazım geçtiğine inanmaları lazım tedaviyi uygulamaları lazım iki arada kalmamaları lazım lütfen

 140. adria

  eWo püskürtme nasıl olcak ?hadı arkadaşlar şifası alahdan caresi elma sirkesi.. ya bismillah …

 141. adria

  ewo unutum demeyı.. gece yaptım yarım saat durdu..yanmaya basladı..sorna sargıyı actım morarımsı bır renk aldı ve 7-8 adet beyaz renkde kabarcıklar meydana geldı…sabahda tekrar yaptım sorna sabunlu suyla ıyıce yıkadımm..ama püskurtmeyı nasıl yapcam onu anlamam lazım ..

 142. eWo

  adria en başta aceleye gerek yok önce bana sivilcelerini genital bölgenin neresinde belirdiğini anlat morarma olmaması lazım beyaz beyaz kabarıklar oluşması gerekiyo ve 5 6 taneden fazladır çünkü lezyonlar yuvalanmaya başladığında geniş bölgeye sık yayılıyorlar 5 6 tanede olabilir püskürtmeye gelince temiz bir fısfıs aleti al mesela kolanya şişesi olabilir içinden kolanyayı boşalt iyce yıka fısfıslı olsun ama ondan sonra sirkeyi içine koy o bütün genital bölgene sık bir süre bekledikten sonra küçük kabartılar çıkıyor bunlar o basettiğimiz lezyonlar bunu gün içinde 3 4 kez uygula ve uygulama arasına 2 3 gün ara koy beyazlıkların olduğu yerlerin kararmaya başladığını görüceksin kabuk tutucak onlar koparma çünkü kuruyo anlamına gelicek yara deride aşınma oluşuosa biokadin kullan pamukla derisi aşınan yerlere sür ve bidahakine durumu tam anlamıyla yazarsan sana daha net yardımcı olabilirim

  • adria

   ewo genetal bölgenın kamışın alt tarafında..yane sunet derısınde cızgı gıbı yer var kafaylasünet derısını baglayan yerde.. cıze bılsem tarıf edecem:) hafıf raptıye bası gıbı bır genışlıkde 3 tane beyazlık oluştu..onun yan tarafında sunet cızgısınde yan yana 4-5 tane beyaz oluştu..ben pamuga sırkeyle doldurudum
   sardım ıyıce ..ustunede pecede sardım 30 dakıka bekletıp yıkadım..sonra anlatıgım gıbı beyazlıklar oluştu…sırkeyı yapmadna önce bır defa podofılm yapmışdım…ama kamışımda et sıgılın oldugun orlarda acıma oluyodu sımdı o acıma yok..sigil 1 taneydı o kayıp oldu

 143. eWo

  hem podofilin kullanıp hep sirke kullanma haşat edersin oğlanı adria :) beyazlayan yerler genital siğildir bi süre sonra eski haline dönüyo olmaları lazım sirkeyi sürdükten sonra yine belirirler. geçtiyse ne mutlu sana :) işlemi her gün sürekli uygulama snnet derisi hassastır yakar tahriş olan yerlere biokodin solisyon kullanmayı unutma bölgeyi kuru tutmaya çalış pamuklu iç çamaşırı giy her gün değiş canını sıkma artık tedaviyi buldun çünkü bundan sonra onu ne kadar sürede geçirmek istemen önemli sana kalmış hadi geçmiş olsun hee geçti diyede bırakma tedaviyi her gün tuvalet te sirkeli suyla temizlemeyi aklında tut

 144. adria

  bunada sukur eWo.ama sunu unutmayalımkı kesın tedavısı buluna kadar bu ıletı cekecez..yenı bır tedavi yöntemı üzerınde calışıom sımdı..pepıno meyvasını sarıyom geceleri..Titre Edilebilir Asit (Sitrik Asit) %0,04-0,10 kadarı varmış..bunu denıyom..işallah faydası olur..bakalım..bu hastalıga kapılan arkadaşlar burya yazsınlarkı uyguladıkları tedavıyı dıger arkdaşlarada faydası olusn …ewo sen bu elma sırkesını nerden kesfetın…

  • adria

   ya ewo sırkesı surdukden sonra nıye yenıden belıreceklerkı temelı gıtmıyo bu ılletler..?

 145. eWo

  pepino meyvesi şu kavun gibi tadı olan meyve sanırım hiç duymadım ama sirke önce belirginleştiriyo sonra kurutuyo kesin tedav sirke diyorum bence pepino falan uygulama asidik asit vardır sirkenin içerisinde ingilizce sitelerede girersen elma sirkesinden bahsederler çünkü e vitamini takviyesi iyi geliyo siğile kanıtlanmış elma sirkesinde e vitaminide bulunur ben siteleri gezerken bi arkadaşın yazdığını gördüm ve uygulamaya başladım sonuç süper göbeğimde yassı olan cinsinden vard siğilin olduğu bölgeyi komple oydu sirke hiç bir doktor bu kadar düzgün ameliyat edip alamazdı o siğili ordan ve şimdi kurtuldum sorun yok sen yinede istediğini uygulayabilirsin geçerse diğer arkadaşlarada tavsiye ederiz bağlantıda olalım adria nerelisin bu arada

 146. eWo

  benim bütün penis cevresini belirgin olmayanlar warmıs sirkeyi sıkınca farkeetim hepsi belirdi sonra duzenli olarak uyguladım ve hepsini kuruttu belirgin olmayan lezyonların,bircok tedavi deneyip yeniden nüks eden arkadasnların sorunuda bu belirgn olmayanları tedavi edememeleri.bunun içinde sirkeye dewam..

 147. huriye

  slm ewo uzun zmandır yazamııyordum ama sana teşekkur edıyorum hanı bıkacgun aar wermek zorundaydım ya gozle gorulmuyolar artık ama sırkeyle sıldıgım zman belırgınlesıyolar yanı aynı dewam edıyorum sırkeyle sılıyorum tahriş olan yerlere bıokadın uyguluyorum artık kasıntı yok yanmalarda azaldı ben ınanıyorum gecıcegne ama ben pamukla uguluyodum ya ıkı gundur spreyle sıkıyorum sırkeyı yanı nedenı ise pamukla surdugum zman cok az hafıften kan lekelrı goruyorum kanamamsı için oyle uyguluyorum dogrumu we neden kanıyo srıkeylemı ılgılı yoksa baska bı nedenmı -war yanı normalmı?cok teşekkurler ewo ılgılenıp bılgı werdıgın için..adria sanada gecmş olsun deyım moralını yuksek tut ustesınden gelıcem de allahın yardımıyla hersey olur yeterkı ınan…

 148. adria

  slm herkese..sanda gecmış olsun..alah tz vakıte hepımızn şifasınıu versın…ewo zaten kaymak yıye yıye bu hale geldık..aman boş ver kaymagı flan :::)pepıno ye…ewo benımkıler kabuk bagladı..ıkı tanede kızargın toplu ıgne bası kadar sıvılce ..her gun oglanı sırkeye bandırıp cıkartıom..gercekdende ilaçlardan etkılı oldu bu..ne acı kaldı yaraların orda nede şişme..önceden sıvılcelerın oldugu yer sısıyodu sırke yapalı kalmadı şişlik acıda…

 149. eWo

  Huriye inşallah gerçek sonuçlar almaya başlamışsındır evet kaşınması normal Oda derinin aşınmasından kaynaklanan bişey pamukta koyabilirsin püskütmede yapabilirsin korkma çok tahriş oldu diosan 1 2 gün bekle iyileşecektir merak etme şöyle bişeyde var sirkenin derine işlemesi için üzerindeki derinin kalkması gerekiyo çünkü siğil önce yuvalanma sonra tutunma yani köklenme sonrada uç verme evreleri geçiriyo yani biz farkettiğimizde yuvalanmış ve uç vermiş oluyo sirke kökten temizlik yapıo Bu iyice kanat sirke iyice işlesin anlamınada gelmiyo yanlış anlama elinden geldikçe yawaş tedavi yapman daha iyi

  • adria

   aynen devam edıoz inşallah bu sırke kökten çözum yaprda rahatlarız..

  • adria

   efet ewo uyguyorum..herseyden önce sana cok tşk edıryorum..bu kadar kışının sevabını kazandın su anda hemen hemene bışı kalmadı…önceden sırkeyı etıgım yerler beyazlıyordu3-4 tane yer..sımdı artık onlarda beyazlamıyor…sigilim kayıp oldu..gunde cıkıpda kayıp olmuş yerlerı fıslatıyom sırkeyı ..sonrda gece yatmadna önce soguk suyla yıkıyorum..duruluyorum sonrada ıyıce kuruluyorum..sonrda lımon kolonyasıyla oglanı sılıyorum ::)artı kuru tutmaya calışıom kamışın altına pecede koyuyorum nem olmasın dıe..çok az bışı mercımek tanesınden küçük kabuk yapmış yerım kaldı..oda gecınce kescekmıyım yoksa devam edecekmıyım…daha …ewo..

  • eWo

   bir süre uygulayacaksın hatta 6 ay falan sirkeli suyla durlucaksın ööyle beklicek ama 2 günde bir 3 günde bir yapıcaksın boşlamaya gelmez kesin çözüm istiyosan devam

 150. huriye

  ewt ewo ben ınanıyorum dahada ıyı olucak acelem yok bı ayda ıyı olucAGINA YAWAS OLSUN 2 AYDA GECSIN işte bıtek aksam uygulayabılıyorum ben bu metodu keske cok sık yapabılsem daha cok etkısını gorurum bıde sırkeylede sıldıkten sonra yıkamamız gerekıomu???

  • eWo

   yıkaman gerekmiyo şöyle akşamdan sürüp yatman lazım sabah kalktığında da yıkaman hatta yatmadan 1 saat önceden sirkeli pamuk koyabilirsen koy bekle yatmadan önce pamuğu al sabaha kadar sirkeli beklesin sonrada yıka

 151. adria

  EWO slm arkadaşım….
  bu gun dıkat etım ıyce beyazlaşma köpürme olmıyor..yanlız kafayla derının bırleştıgı yerın oluk gıbı olan yerın alt tafında orta derı çızgısine yakın yerde toplu ıgne basında küçük küçük sıgıle benzeyen 5-6 yan yana et kabarcıkları var çok kucuk ama..burlara sırke sıpreyını yapıyorum ne beyazlıyor nede köpürüyor…bu et kabarcıkları ne ?onlarda hpv sıgılımı yoksa derının kendı sıgılımı..__?bu anlatıgım sorun hakında bır bılgın varsa paylaşırmısn..

 152. adria

  sadece damarları bagladılar…baska dkiş flan yok..bunlardan sunnet cızgısının tam orda sol tarafa dogru 3-4 tane daha belırdı…ne bunlar anlamdım getı..alerjı gıbı bışı olabılrmı ama alejıyede benzemıyokı abı …

 153. eWo

  sirkeyle reaksiyona giriyorsa siğildir bence kabuk bağlayıp kabuk atıyorsa iyileşme var demektir.

 154. adria

  ya ben anlamadım o et parcacıkları kayıp oluyor..bıraqz kurcuklayınca sankı cıkıyo gobo gelıyor…gece sırkelı pamuk koydum kamış alt tarafına sabah aldım. sadece kafayla derının bulundugu yerın orda raptıye bası kadar yer bembeyaz olmuş..kabarmışş..ılk önce etıgım zamanda o yer de öne beyazlamışdı..aynı yer yınebeyazlamış..

 155. eWo

  kafan rahatlayana kadar sirkeye devam adira beyazlıyorsa vardır orda bisey,sirkeye devam zaten hepsi gecincede surekli sirkeyle silmemiz gerekiyor bunun zararı yok

 156. noname

  Elma sirkesi sadece erkekler üzerinde mi etki ediyor ?
  Elma sirkesini kullanmış ve faydasını görmüş bayanlar var mı acaba ? Sonuçta bayanların genital bölgesi (iç veya dış farketmez) erkeklere göre daha hassas !.. Eğer elma sirkesi kullanan ve faydasını gören bayan arkadaşlardan ricam buraya yazmaları …

 157. kardelenn

  öncelikle meraba arkadaşlar bu virüsle tanışalı henüz 10 gün oldu,doktora gitmeden önce vajina girişi ve iç yanaklarda bi sürü kabarcık farkettim bi iki gün sonra çoğu kayboldu..sonra içim rahat etmedi ve doktora gittim..siğil olduğunu söledi ve aynı zmnda mantar enfeksiyonumda vardı öncelikle onu tedavi edelim dedi ve 10 gün sonra kontrole çağırdığında siğiller çoğalmış ve büyümüşlerdi.dün bi krem uyguladı oldukça yakıcı bişeydi, hala kaşıntı ve kuruluk hissi var..Okuduğum çoğu yazılarda siğiller dış bölgede, iç bölge için tedavi gören yada bunun hakkında bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliorum…teşekkürler..

  • adria

   kardelen cok gecmış olsun ama sunu dıyeyım arkadaşım tıbı ılaçlar cogaltıyo..bunu kanısına vardım ..araştımalarda elma sırksını kulanan bayanlar var burdada dıger bazı formlarda okudum faydasını görmüşler..ama ewo bu işde prof olmuş onun sayesınde tanıdım elma sırkesının bukdar faydalı oldugunu..bende ılk cıktıgında bır tane sıvılceydı 6 yıl evel bılemedım..sonra kayıp oldu..aradan 3 ay sonra 3 tane sıvılce cıktı patlkatım kayıp oldu.. bıra bı bagdım ıkı tane sıgıl cıktı..ardından 4-5 tane
   sonra dıgerlerı kayıp oldu.. ıkı tane sıgılle 3 ay öncesıne kadar geldım kist ııcın gıtıgım de hpv oldugumu ögrendım bana ılac verdı kulandıgım sımdı çok pişşmanım artmasına sebeb oldu.yaktırıdım yıne gecmedı ..amasımdı cok rahatım..

 158. adria

  ewo bu beyazlaşan lesyonlara devamlı her gün sirkeli pamugu bastıracakmıyız.?artı bu bu beyazlaşan lesyonlar nasıl kayıp olcekler..kabuk baglıcaklarmı bunlarda..yoksa bönemı durcaklar..

  • adria

   ewo maılatım lokman dedeye bıtkısel ılaca :D 500 lıra para sıtıyo kesın çözum dıo :SALIYOMU

  • eWo

   walla adira onun da yaptığı elma sirkesi soğut yaprağı sarımsak sinirli ot bunları bir araya getirip karışım elde etmek onuda uygulamak da bunun neresine 500 tl istiyo anllam veremedim ama istiyosan bi getirt tahminimden farklı şeylerde kullanmış olabilir dahada kuvvetli bi ilaç ta olabilir bilemem ama ben lezyonları yawaş yawaş yoketme taraftarıyım . Beyazlıyan yerlerin üzerleri nokta nokta kabuk bağlıyacak o zaman geçmiş sayılır sirkeyide bi 3 – 6 ay genel temizlik amaçlı kullanman lazım .mesela banyodan çıkmadan bölgeye sürüp bırakabilirsin hem o bölgeye e vitamini ile derinin direncini arttırmış olursun hemde dıştan gelen enfeksiyonlar la vicudun immü sistemini işe katmadan başa çıkabilirsin . aslında vicut bu hastalığı immü sistemi sayesinde yenebilirmiş fakat siğil vicut derisini taklit ediyormuş taklitle geliştiği için immü kendi var olan bir yapısı zannediyormuş.

 159. huriye

  slm noname ben bı bayan olarak kullandım halada kullanıyorum ewt cok hassattır özellıkle bnm cıldım de cok hassaatır tahriş yapıo bunun ıcın ewo bana bıokadaın kullanmamı onerdı sende kullan we benımkıler azaldı gozle goremmıyorum elımle dokununca hısseılıo ben ınanıyorum gecıcegıne sende dene denemkten zara gelmez derim..

 160. eWo

  noname kardelen geçmiş olsun elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz yeterki site sahipler forumları bol tutsunlar :) kardelen sirke tahriş ediyo evet ama yerine yeni bir deri oluşuyo hemde kısa sürede zannettiğin gibide açık bir yara olmaz sadece kabarma ,kızarma ve kaşıntı olur bunuda biokadinle durdurabilirsin iyileşmeyi hızlandırabilirsin zaten vicudun belli bir duruma kadar dayanır acı veya kaşıntı bir noktadan sonra dayanamıyacak durum sinyalleri gönderir sana yani senin el kitabından bişeyler okuyup şimdi silcem şimdi yapıcam die bi girişimin olmasın çok acıdımı bırakacaksın ara vericeksin acısı geçince yine tekrarlıcaksın bırak 1 ayda geçsin yada 2 ayda geçsin bilemedin 3 ayda geçsin tıp ın çaresi yok dediği hastalığı maximum 3 ayda geçirebilirsek ne mutlu bize büyük başarı elde etmiş oluruz

 161. eWo

  adria huriye sevindirdiniz beni anlıyorum ki ikinizinde gözle görülür iyileşmesi var bende size güzel bişey söyleyim tamamen kurtulucaksınız emin olun. yanlız kafanıza takmayın fazla her tüvalete gittiğinizde bakmayın elinizi sürmeyin kendi çaplarında takılsında :)

 162. adria

  euheueheuh ewoo..bıraktım zaten kendı halıne takılıyor..sadece performans dan duşdum 15 gundur ona yanıyom..acelemız yok artık yavaş yavaş..dun akşamdan berı surmuyorm ..kızarıklıklar oluşmuş bu yuzden kaşıntı acayıp olmaya basladı yanmada…nu yuzden bı gun ara verdım..kızarıklık gecınce devam edecemm…ya abı ben anlamıyom bana kalırsabu fırsatcılık …kışıleırn sor durumundna yararlanma..köşe sıkışmış bunlar dıo ıstedıgım parayı alırım dıo..ya bıde garantı edıyorlar yuzde yuz dıolar..ıyı guzelde formu nıye yorumlara acık tutmuyorlar..yada baska bır formda bu karışım hakında niye yorum yok..bız zaten madıyata bagmıyoruzkı gecsın hastalıkda hayırlsıyla aramıyoruz..ama kı köru körunujde parayı kaptırcak degelız..

 163. eWo

  benim yok denilcek kadar az adria ben sirkeyi sadece banyodan sonra kullanıyorum.hedefim immü sistemimi kuvvetlendirmek yani bu demek oluyo ki ilaca veya sirkeye bağımsız olarak yaşamak yaşarkende hpv virüsü olan birinden kıçınıda yırtsa bunu bidaha kapmamak :) çünkü vücut bir mekanizma değişimi bazı durumlarda zor bazı durumlarda kolay şu an zor değişim geçiren durumla başbaşayız en doğalı vücdun çözüm üretmesi ve sürekli olması . Evet tıp dünyasınında yaptığı aynı şey adria sadece lokman dede değil :) belki ben bile yakında onların çalışma prensibini edinirim :)

  • adria

   insallah abı ya bı kurtulsak sundna zaten sımdı 18 kere duşunıyom tedbırmı alıyom ılışkıye gırerken

  • adria

   aferımıde aldık bı de su ıletten bı kurtulayım :d sabaha kadar partı yapcam…maskelı partı :P

 164. adria

  ya adrıa su bıokadın tam adını yaz bırde ben anti baktırıyel budra ısmı varsa onuda kulayım bıde nasıl kulncamızı tarıf ed

 165. adria

  efet ıkı tane acıkyara oluştu bıokadın zararlı olurmu..yoksa yaparsam daha mı ıyı olur

 166. adria

  ewo kafanın oluk gıbı olan yerde yara oluştu..sirkeyı kestım.1 gun oldu terleme var..amakı bu biokadin solunyon kulanrısam bu yara cabuk ıyıleşırmı vee nasıl kulancam onuda tarıf ed sen kulandın cunku…

  • eWo

   biokadin açık yaralarda kullanılır adria gazlı beze biokadin i dök sonra yara olan yerle etrafına uygula yara geçene kadar da o bölgeye sirke uygulama

 167. huriye

  adrıa we ewo sız super ıkılı olmuşunuz ya pes yanı yorumlarınızı okuyorum gulmekten karnım agrıdı:Dyaa -ewocum ben kafaya takmıyorum hatta bısey soylımmı umursamıyorum bıle nerdeyse;)cok şukur bi şekılde gelırız ustesınden olum yokya ama bı ara bunalımdaydım kardeşim sayende kurtuldum su an takmıyosam saynde yanı ya peki biz bu dılındakılerı halledınce içinde kıler neolcak saklambac oynamaya dewammı edıcekler sobelenmeyımı beklıcekle:D:D:Dadrıa bıokadını ben pamuğa dokup kullanıyorum ama bıde ewodan alalım işin ustasından;)

  • eWo

   huriye :) evet pamuklada uygulanabilir ama pamuk emicidir hızlı uygulaman lazım ama gazlı bez kullanırsan hem dezenfekte bez olur hemde biokadin i emmeden uygulamayı daha rahat yaparsın hadi bakam sıvayın kolları

 168. adria

  hurıye tşk ederm..pis hpv iki süper ıkılıyız..alalh hepimizn şifasını versinn.alalh cemili cümleyı bı ılletten kurtarsın..amin..

  ewo hocam uyuyor galıba ses vermedı..bızı aydın bılgılerıyle bıolgılendıremedı daha hurıye.işallha uyandıgında bılgıulendırecen dimi saygı deger ewo hocam…!bu gun lokman hekımle hem maıleştık hemde mesende göruştukk..hepınıze cokcok slmları var..gelın dıo beklıom paraları cok verın hastalıgınızın tedavısı bende dio..tıbben hastagınızn carfesı yok ama dıo bıtkısel olarak var dıo..bende dedım bu sızın merhemı kulanan yokmu bu turkıyede odkar formlara bakıyom yorum göremıyom nıye dedım..oda dedıkı sahte resımlerle yorumlarla ısımız olmaz dedı..ya hıcmı bu lokman hekımden ılaç alıpda kulanan yok bu hpv içinn..?sen yola gardeşım bı kutu ben kulanayım dedım parasını kulanıpdaatayım dedım :::::Poda dedı olmazz ılacımız denenmışdır dedı:)ule ben denemedımkı bu ılacı deneyenıde duymadım hec:)zaten parayı aramıyomkı 500-1000 farketmes :D sana dıyo garantı vereyım dıo ule ben ona garantı vereyım :D ıyıleşınce onu sıcak kaplıcalarımızda agırlayım ::)parasını verıdkden sonra tşk babında.:)

 169. eWo

  Şimdi adria sen anlat bakalım geçişme varmı yavrucaklarda yoksa ilk tanıştığımız gibi duruyolarmı. senin bi 500 – 1000 alimde aklın başına gelsin

  • adria

   EUHEEUHEUEH EWO GECSIN TEMELİ 500-1000 FEDA OLSUN…VE ŞAPKALI MASKELİ:p)BUYUK BIR PARTI VERCEM..SICAKSU HAVUZUN DA :)ABI BENDE OLUK DA YARA OLDU BEN KESDIM BIDE IKI YERDE KABUK VAR OYNAMIYOM KENDILIGINDE ATSINLAR DIYE :d SİGİLERE GELINCE BELIRGIN BIR SIGILIM YOK SADECE KORKUM OLUGUN ORDAKI ORTA DIREK DERISIN YANIDAN ZATEN LESYONLAR ORDA CIKIYO BENIM..SIGILERE DEDIM ZATEN LESYONLARLA BIRLIKDE SÖZ HVP cikleR EWO HOCANIZLA BIRLIKDE SIZI ADDA GÖTURCEZ USLU USLU KAYIP VE YOK OLUN YOKSA USTUNUZE ELMA SİRKESİ DÖKUCEM YANCAKSINIZ DEDIM::)

 170. eWo

  uheueh anlamıştır onlar seni ciddi söleseydin bişeye benzeseydi takdir ediorum seni kapmaya başladın sen bu işi kabuklar iyileşsin ondan sonra tekrar sirke uygulucan artı sıcak suyu kenara bırakalım gel senle kızgın kumlardan serin sulara atlayalım sonrada enginlere sığamayıp taşalım deniz tuzuda iyi gelir

 171. adria

  tam a anlaştık ewo :D denıze gıdecez ordan denız suyunun tuzlarına bırakcaz kendımız asacaz tasacaz :D sonrada ebimizi tekrar görecez :P

 172. huriye

  siz alemsınız yaa ewo we adrıa ıkınızın yazdıklarını okurken bı an haydar dumen aklıma geldı nedense:D:D:D:D:D:Dtmm ewo saol oyl uygularımda saten ara werdım ben cunku cıldım cok tahrış oluyo heled bu sıcaklarda cok acık yara yok ama tahriş oldugu için ara werdım sırkeye ben denıze gıttım ama bı işe yaramadı pek;)))

 173. huriye

  ewo bıde mesela öncelerı bende cok kasıntı yanma hıssı cok olurdu suan yok denılcek kadar azaldı hepsi bu bi iyileşme göstergesımıdır o aklıma geldıde:D????

 174. adria

  biz alemiz hurıye bacı:::::::::)ewo hocam kayıplara karıştı..sesde vermıo..haydar dümen tarıh oldu artık..ewo hocamız var :D

 175. eWo

  evet huriye bence geçiyo gibi tabi senin elinle yoklayıp anlaman daha garanti olur :) biokadin kullan ama onu kesmeni tavsiye etmem bide tahriş geçtikten sonra sirkeyi uygulamaya devam et az uygulayabilirsin su ile seyreltip uygulayabiliirsin uygulada nasıl uygularsan uygula ama tahriş olmuş deriyi dezenfekte edici kuvvetlendirici kullanmayıda unutma biokadin v.b ilaçlar olabilir

 176. huriye

  anladım ewo teşekkurler 5 gundur kullanmıyorum işte sıckya hawalarda bıde cıldım dayanamıo bıras ara werdım bıokandını kullanıyorum tabı tahriş gecınce yıne başlıcam sirkeye:) tabıkıde…

  • adira

   yok be hocam:d tahrij kırızıne gırdım yarı sırke yarı sülusyon yapıp kafayı buldurum :D:)

 177. tat

  1 -)Bölgeyi temiz tutun sık sık sabunlayın.Kesinlikle jilet kullanmalın.tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.
  2-)Siğiller büyükse ilk başta asidik yakma yöntemini kullanın.
  3-)yemeklerinize dikkat edin.Hastalamamaya çalışın vucudunuz zayıf düsmesinÖzellikle bağışıklığı güçlendirici gıdalar tüketin.(Yeşil biber, Çilek ,incir, zeytin ve yağı, çörekotu ve yağı,Kefir,balık,et vb
  4-)Aldera %5 pahalı (150 tl) sigorta karşılamıyo ama etkili özellikle yeni farkedenler kullanmalı.umarın cildinize uygun gelir.
  5-)Yardımcı ilaç olarak kremler kullaılabilir.Çünkü Aldera %5 haftada 3 adet kullanılır.
  6-)Allah ‘a şifa için bol dua etmek.Birdahada zinaya gitmemek. Çünkü ilaçlar kesin tedavi değil.

 178. huriye

  ewo yaaa bikaçgun ara wermiştim bu salak şeyler yıne kendılerını gösterdi yaaa nasıl oluo bu anlamıyuorum ya hiç olmayan yerde belirmiş bi ikitane pfffffff…

  • eWo

   görünmeyn lezyonlar şimdi çıkmasalar daha sonra kesin çıkacaklardı bilindiği gibi deri altında geniş bi alanda yuvalanma yapıyorlar çıkanlara sirkeye devam et bence

 179. adria

  tat arkadaşımız dogru sölüyor..ama sunu ögrenmek ıstıyorum ..tat sendede hpv varmı?varsan tedavı olarak neler kunadın..nasıl bır gelışmede senınkıler bızı bılgılendırımısın?

 180. ayhan

  mrb arkadas lar bende sayacamayacgım kadar cok cıkmıstı 8 ay once once krıyoterapı gorudum 3 seans sonrası baska hastaneye gıttım vurutol verdı o donem sırke kullandım 2 hafta sırke ıle ıcınde olusan vurusler dısarı cıkartarak temızlendı daha sonra ızmırden bı su getırdım 1.5 ay onu ıctım o vucuttakı kandan temızlıyormus daha sonra verutolu kullandım 2 hafta en son kalnıda aldara krem ıle kullnadım bı anda gıttıler suan yok sımır testı yaptım yoklar ama bagısıklık sıstemını duzeltmek lazım onun ıcın sabahları 1 kasık corek otu ve sıgıller ıcın kuvvet macunu var ondan kullandım sımdı cok ıyıyıım

 181. ayhan

  dermanolu dıye bı yerden sıparıs verdım bıtkı suyu kuvvet macunu de sıgıl ıcın metabılzmayı guclendırmek ve bagısıklık sıstmenın ı duzenltmek ıcın dıye aktarlardan alıyosun

 182. eWo

  bağışıklık sistemi güçlendirmek istiyorsanız ekinezya için kandan temizlenmesi imkansızdır nedeni ise kanda oluşan bi hastalık değildir sadece deri üzerinde oluşur ve gelişir vücudunuzu taklit ederek gelişir

 183. ayhan

  elma sırkesı nı devamlı kullanıyorum vucudu temızlıyor o yuzden herhangı farklı bı hastalıga karsı koruyor

 184. noname

  arkadaşlar aklımı kurcalayan sorularıma önceki sayfada içtenlikle yanıt verdiginiz için teşekkür ediyorum. Her yeni yazılan yazıyı okuyorum. Buradaki her bilgi bu illeti çeken için kıymetli..
  Elma sirkesinin büyük siğillere etkili olmadıgı duyumunu aldım. Sizlere de sormak istedim. Benim siğillerim 15 günlük. Ve birden büyüdüler, nasıl büyüdüğünü ben bile neredeyse anlıyamadım. Sanıyorum 15 günlük bi süreç degil daha fazla da olabileceğini yine sizin paylaştıklarınızdan öğrendim. muhtemelen benimkiler de öyle. Deri altında oluşum süreci ayları bulduysa birden çıkan ve 10 günlük süreçte çok çabuk büyüyen siğillerede etkili olabilirmi sizce ??

  • eWoa

   noname uzun süreli siğillerde evet sirkenin etkisi olmuyomuş gibi gözükebilir fakat ben şöyle bir durum var ben 5 sene siğillere hiç bir tedavi uygulamadan bekleyen biri olarak 5 senenin sonunda uzun süreli baskılı uygulama sonucu geçiren biriyim herhalde ortalıkta benim kadar bu hastalığı umursamadan bekleyen bi insan yoktur :) büyük siğillerde şu şekilde uygulaman gerekli pamuğu siğil in etrafını geçicek şekilde sirkelenip tıbbı bant yardımı ile siğilin üstüne yapıştırılır 12 saat beklendikten sonra 1 saat kadar oksijen alması için açılır daha sonra sabunlu suyla yıkanır iyice kurulanır ve bir 12 saatlik süre için başka tazelenmiş sirkeli pamuk ile tekrar kapatılır bu uygulama 2 gün veya 3 gün sürekli uygulanır 5 6 saat lik bir boşluktan sonra tekrar 12 saat beklemek üzere yine tazelenmiş sirkeyle kapatılır elinizden geldiği kadar deriye taşırmamaya çalışın çünkü sirke deriyi tahriş edicektir bunun yanında deri iyileşmesini hızlandıran kremler veya solisyonlar kullanın fakat siğilin üzerine uygulamayın nedeni ise krem veya solisyon deri iyileştirmesi için hücrelerde mitoz bölünme gerçekleştirir yani yaranın üzeri hızlı kapanır bunu siğile uygularsanız siğilde de mitoz bölünme gerçekleşir ondada büyüme gözleyebilirsiniz tabi bu olan bitenden korkmayın neden derseniz vücudumuzda binlerce mantar türü mevcut bu sadece bir tanesi yani şöyle söyleyim verem,kanser,aıds,timör,siroz,yüzlerce hastalığın olduğu alemde siz grip gibi bişeysiniz heyecan telaş yok bunalım yok gerilim yok zinadan kurtulmanın ve allahın size günah işlememiniz için verdiği ufacık engelin faydasını görmeye çalışın hayatınızı düzene sokun bilirsiniz insan beyni birşeye yawaş yawaş alışır ve hızlı bir alışkanlık haline getirir nefis zoru görmediğinde edindiği alışkanlığı bırakması çok güçtür bu hpv dediğimiz bizim bu alışkanlıktan kurtulmamız için vesile edilen ufak bir zorluktur allahın sevdiği kulu olmanın da tadını çıkarın :)

 185. Yılmaz

  eWo arkadaşımız ekinezya konusunda haklı ve HPv konusunda uzmanları bile kıskandıracak bilgilere sahip bence. Ekinezya bitkisi ile ilgili bilgileri internettden derlediğim kadarı ile de sizinle paylaşmak istedim. Herkese acil şifalar…
  Ekineyza özellikle bağışıklık sistemini desteklemeyle ün salmış bir bitkidir.Beyaz kan hücrelerinin üretimini teşvik ederek immün sistemi destekler. Güçlü antibakteriyel ve anti viral özelliklere sahiptir.

  Faydaları

  Soğuk algınlığı, grip, herpes, sinüzit, saman nezlesi, solunum hastalıkları; anti iltihabi hastalıklarda çok faydalıdır.Yapılan araştırmalara göre ekinazya nezlenin 12 klinik septomunu azalttigi bulunmuştur. Nezlenin ilk işaretleri görüldüğünde alınmalıdır.Sik sik tekrarlayan yerleşik müzmin bronşit, Sinüzit de koruyucu olarak da kullanılabilir.Ayrica grip ve kulak enfeksiyonlarında da faydalı olduğu tespit edilmiştir.

  Vücudun savunma hattını virüslere karşı korur.

  Egzama, çıbanlar, kesikler, yanıklar ,sedef, sivilce,yaralar, ülser, kurdeşen v.b deri hastalıklarında büyük derecede iyileşme sağlar.

  Kullanım Şekli

  Çay : 1 çay kaşığı bitki1 bardak soğuk suda kaynama noktasına kadar 30 dak. İçinde ısıtılır.

  Tavsiye edilen dozajlar
  Koruyucu amaçlı: Ekinezya çayından 3 kere her seferinde 1 – 4 ml olmak üzere günde toplam olarak 3 – 12 ml arası alınabilir.

  UYARI

  Bilinen bir yan etkisi yoktur. Aşırı dozajlar mide bulantısına yol açabilir. 6 haftadan fazla süre kullanmak tavsiye edilmemektedir. İki hafta ara vermek yeterli bir önlem olabilir. 2 yaşından küçük bebeklerde, tüberkülozlu hastalarda ve romatizmal arterit ve lupus gibi otoimmün hastalarında immün fonksiyonlarını uyardığı için kullanılmaması yerinde bir tedbir olacaktır.

 186. huriye

  nonamecim nasıl desem bılmıyorum ki ya buyuk dıosun benımkıler buyuk değildi toplu igne ucu kadar bıle yoktu sırkeyı surunce belırnler toplu gneucu gıbı oluyodu canım eger durumun warsa aldara krem ıyı gelıo 199 dıola ama durumun yoksa alabılecek sirkeyı kullan dewamlı derım we eger yıyebılıosan bak burdaq arkdslarımınzın dedıklerı bgışıklık sıstemını guclndırıcı seyler yıyebılırsın ben hiç yıyemem oyle seyler sebzeyle falanda arm yoktur cok şey yemem ben secerım yanı sen yıyebılıosan ye guclemdır bagısıklık sıstemını etkılı olurmu dıosun kulln gor olup olmadıgını ama 2 gunde fayda etmez tabı 2 haftada 1 ayda surer bu surecte elınden geldıgı kadar uygula pamuga rıkeyı dok uzerlerınde klsın yatarken falan beklet yani tahriş oldugu zamn ara wer tekrar basla bak burda ewo arkadsımız deneyımlı onun yazdıklarınıda okuduysan inş işe yarar kurtulursun bu igreenc seyler moral bozuo ewt ama gececegıne ınanmalısın kafana takmamaya calış..

 187. eWo

  büyük siğillerde verrutol uyguladıktan sonrada sirke uygulayabilrisiniz buda başka bir yolu

 188. adria

  slm millet..kandılınız kutlu olsun tes vakıte insallah bu ıleten kurturuluruz hebımızde..ama sunu unutmayalımkı sifa önce alahdangelır..bende sıgıl kalmadı..4-5 tane vardı.. pamugasırkeyı dökuyorum sorna sılıyorum kurudukdan sorna sölusyonu yapıyorum.sadece bazı lesyonlar belırıyor oda 2-3 tane onlarda ınsalalh gecer..ben sırkenın faydasını gördum..su anda efe yep yenı son model mercedes::::::)yıne ewo hocama tşk ederım ..onun tavsıye etıgı sırke sayesınde bu ıletı bu kadar derece gerıye saydıra bıldım..sırke yapamdan önce belıren sıgıler baya gözle gözukup ele gelıyodu ama sımdı yok..insalalh lesyonlarda getımı süper olcak..

 189. huriye

  ewo benım ewlatları sorma gitisin wala bi gorunup bı kayboluyar:Dsadece popo kısmımda war toplu iğne ucu kadar we yanyana öyle kardeş kardeş geçinip gıdıoz şimdilik onlarla olmayan yerde bı ıkıtane cıktı demiştım ya bırı kayboldu onunda yanı kaybolup gerı cıkan cınsten benımkıler galıba sirkeyı surup duruyorum işte tawsıyen uzerıne nezman kaybolcaklar tamamen cıkmamak üzere bılmıyorum…

 190. umut

  ceylan ark neden acaba test sonucları temız oldugu halde ıkı doktor boyle cok farklı yanıtlar vermıs yaktırmak zorunlumu

 191. ADRİA

  gectı deyıpde sırkeyı kestıgın anda tekrar belırıryor sıgıller amakı gunluk 2-3 kes yaptımı hec gözukmıyor keratalar :D

 192. huriye

  :D:Dya adrıa ben okadar yapamıyorum tek seferlıge bıle zor dayanıyorum kokusunu falan sewmıyorum yani keşke sıklıkla yapabılsem cok tahriş oluo cıldım yaa..ewo ben bişey duydum bu elma sırkesıyle ilgili yüze surunce lekeri sıyah noktaları temızlıomuşta peki ozman da tahriş olurmu yüzde??cwp beklıorum bak es geçme;)

  • eWo

   evet önce hasta deriyi tahriş edip yerine taze deri çıkartır ve hiç bir cerrahi operasyon bunu gerçekleştiremez sadece sirkede vardır bu keramet :) sirkenin kokusunu duyunca midem bulanıo demişsinde ben gargara yapıodum aynı zamanda içiodum tiksinmeyin ve tiksinmeyin ki sirkeye karşı antipati geliştirmeyin insan vucudu çok dengeli aynı zamanda dengesizdir sirkeyl olan bütün bağlantısını keser bidahada barışması güç olur işe yaramaz :)

 193. adria

  hürıye sıznkı içde bızımkı dışda :)bıraz rahat oluyor demeki..ama alıştı oda.. bende… hem kokuya ,ham kaşıntıya :Dama gercekden su var 1-2 gun kestımı sırkeyı belıryor kırmızı kırmız 3-4 tane basıyom sırkeyı kayıp oluyorlar..ve her bagdımda tertemız oldugunu görucne cok sevınıyom o yuzden basacam sırkeyı :D

 194. selin

  Merhaba, 10 gün önce balayından döndüm. ilk ilişki sonrası geçirilen zorlukları incelerken hpv konusuna denk geldim. bendede siğil oldugunu biliodum kısa bir süredir. 2 tane et beni gibi yanyana. konuyu hiç bilmediğim için normal siğil zannederek çok ciddiye almamıştım. ama önemliymiş. doktora muaeyene için gittiğimde siğilide gösterdim. önemli olmadıgını ufak bir lezyon oldugunu eğer çoğalırsa tekrar gitmem gerektiğini soyledi ve diğer tedavi için travacort verdi. henüz 2 gün oldu doktora gideli ama okudukça aslına bakarsanız içim pekte rahat değil. izmirde bu konu için gidebileceğim iyi bir doktor varmı? ve bu sirkeyi önce bir doktora göründükten sonramı kullanmaya başlamalıyım? birde bu travacort merhem bu siğilleri çoğaltırmıki?

 195. huriye

  hmmm ewo cok gusel konuştun yıne..walla adrıa sorma bı gorunup bı kayboluyolar aynen ara wermeye gelmıolar:D:Dbas bakalım bnde basmaya calısıyorum elımden geldıgı kadar kokusuna falan da dayanıorum da derıyı mahwedıoya ıkı surmeyle hemen tahriş oluo ondan ara werıp tekrar uyguluyorum ama bnde gecıcegıne emınım we içim rahat önceden bukadar rahat değildim kafaya takma konusunda…

  • ADRİA

   ewo her dr. kendınegöre tedavı seklı oldugu ıcın ark. bu kremı vermış demeki doktor.ama cıltde leke ve sivilce kremı olarak kulanılıryor..ve recetesınde Travocort krem, şiddetli iltihabi veya ekzematöz reaksiyonlar ile seyir eden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının (örneğin ayak parmaklarının aralarında, ellerde, kasıklarda ve genital bölgede) başlangıç ve ara tedavisi için kunalımları ıcın yazar.arkadaş belkıde dr..tam derdını söleyemedıgınden vermiş olabılır..cunku bıze dr soruyor kacak et kestınmı dıyı bızde cvb sölıyoz ona göre teşhısnı koyuyor.

 196. eWo

  daha önceki yazılarımda anlattığım gib işini bilen ve bilmeyen iki tip meslek erbabı insanla karşı karşıyayız heryerde o doktor işini yapmaktan bıkmış bir doktora benziyor ve gerçekten doktorluk bıktırıcı bir meslek olsa gerek her neyse adria kaçak et kesmekte belki belirleyici sebep olabilir ama havlu yoluyla lif yoluyla hatta hiç ilişkiye girmeyenlerde bile çıkan bir hastalık öyle zannediyorum uzun zamandan beri vardı 1900 yıllardan beri fakat 4 mevsim yaşamamız her mevsimde yetişen meyve ve sebzeleri doğal olarak tüketmemiz sayesinde bu hastalık nüks etmiyordu ama gdo dediğimiz ürünler bizim dengemizi gerçekten bozdu allah sonumuzu hayır etsin bu gdo ürünler insanların beyninide pes ettirmiş durumda hiç birşey artık insanlığın umrunda değil

 197. ADRİA

  ya ben bu gdo urunlere ve gdo suz üründıye ayrıma ıyıce takıyorum..tabıkı tuketıcı kandırmakla tuketıcıyı farklı yönlere cekmek için..hıc bır zıraatcı tohumcu eken cıft cı demıyokı su anda yedıgımızın hepsınde gdo lu..organık dedıgımız sebze meyvede bıle gdo lu nıyemı ılac atıyorlar aynı gubre verıyorlar aynı..verdıklerı ılacları saymakla bıtmes..tabıkı bu urunler gdo olucak..2, cısı gdo suz tek agacda yetişen meyvalar bunlarında bazıları ayrı tabıkı…gdo suz meyvalr muz,mandalın,portakal,limon,elmanın bazı cıslerı,sebzelere gelınce hız gdo suz sebze yok dıyemem dıyenede ınanmam…gerci su anda ınsan oglu bıle gdo lu:)

 198. selin

  okudukça sinirlerim bozuluyor. hangi doktora gideceğimide bilmediğim için sadece nette okuyup kuruyorum açıkçası. kendi kendime teşhis koyuyorum. sinirlerim bozuldukça bozuldu.

  • adria

   selin ark.hıc sınırlerını bozacak bır sey yok.moralını yuksek tutacan.eger genetal sıgılse uygulıcan elma sırekesını..ama su varkı bu sırkenın bu kdar faydalı oldugunu bılseydım hıc koder yaptırmazdım…o acıyıda cekmezdım..amakı görcekmışım..o yüzden hıc kafana takma..ewo hocam sanada yardımcı olur:)

 199. periprensi

  slm arkadaşlar ben 7 gün önce siteye tesadüfen geçiş yaptım ve yorumlarınızı gördüm ve benimde başımda olan bu rahatsızlığı çözmek için elma sirkesini kullanmayı tercih ettim yalnız 2 tanesi küçüldü ve diğer lezyonlarda ortaya çıktı onun dışında bir farklılık göreniyorum diğerlerinde ne küçülme nede kaybolma nede cildimde bir tahriş söz konusu dediğiniz gibi uygulamayı yapıyorum uyanıkken günde 6-7 defa cildime sıkarak uygulama yapıyorum yatmadan öncede pamuğa sirkeyi basarak hemde baya bir bolca olmak kaydıyla ama sanırım bir sorun var
  3 hafta önce benimde başımdan geçen bu hastalıkla ilğili DEVLET HASTAHANESİNDEKİ doktorluk vakayı anlatayım size kısaca cildiyeciye çıkmadan önce ben kendim hematoloji ve biyokimya kan tahlili yaptırdım neyse fişimi kestirip numaramı aldım ve sıra 2 saat kadar bekledikten sonra tam bana sıra geldiğinde – represant (ilaç mümessli) benden önce odaya daldı doktora bir kaç ilaç sundu önerdi bizde bekledik :))) dışarıda yanımda oturan bir vatandaşta bana şöyle bir atıfta bulundu ben senin yerinde olsam baş hekime şikayette bulunurum dedi olabilir dedim bende 2 kezde bundan önce şikayet ettim dedi bende bunun üzerine duvardaki kameraları ğösterdim ve dedim ki eğer o şahsı muhterem kişi odasında olan biteni ğörüpte kendisi ilğilenmiyorsa benim şikayetim hiç bir işe yaramıyacak dedim aynı senin ğibi boşun aşikayet etmiş olacağım dedim kimi kime şikayet edeyim yani dedim ve sustu o sırada represant çıktı ve sıra bende doktorla selamlaştık ve derdimi anlattım aç bakalım dedi yanında da tıpbi sekreter var zaten her odada bayan tıpbi sekreter varya o ayrı bir olay zaten :)) baktı 18 ağustosta yakacaz dedi iyi dedim bende önce sana yazacağım şu ilaçı kullan dedi tamam dedim.( Bu arada doktor benden ne kan tahlili yaptırmamı iste di nede başka bişey )bende eczaneden bana yazdığı sadece Bactroban adılı ilacı aldım bir kaç gün sonra merakımdan dolayı ilacı inceledim verdiği ilaç sadece —küçük yırtıklarda,dikiş atılmış yaralar ya da aşınma gibi sekonder efekkte travmatik lezyonlarrın topikal tedavisinde endikedir— oranıda bu ilacın %2 dir yani benim rahatsızlığımla ilğisizdir yani bu ilacı bana tedaviden sonra verse anlarım belki amaaaa işte nese adam bizden kan tahlili istemediği için yani hpb-hpc vs açıkcası yarın özel bir hastahanede kan tahlili yaptıracam…
  bu arada hiç bir sağlık ğüvencemin olmasıda cabası :)))

  • selin

   Sanırım artık gerçekten çok büyük bir ticaret oldu aynı onkoloji kemoterapi gibi. O yüzden kime gidilirse gidilsin ordaki en ufak lezyonu ya yakıcaz diyorlar yada al bunu sür geçer diyorlar.yada çok fazla bilinçli diil çoğu doktor. Soru soruyorsun rica minnet cevap veriyor. Ya arkadaşım hpv diye bişey var ve azımsanmayacak kadar fazla türkiyede günlerdir bütün forumları okuyorum. sen bunun uzmanısın. Sen beni yönlendir dimi? bana verdi travacort al bunu sür çoğalırsa gel. niye çoğalmasını bekliyeyimki. Neyse yani doktor arıyorum kendime. Ne oldugunun teşhisini koysunlar , eğer siğilse (ki umarım değildir) bende başlıycam sirkeye..

  • periprensi

   doktorlar gercektende hıc ılgılenmıyorlar gortermemle kapatmam bır oldu zaten sadece yakacaz dedı ustekı yazımdada dedıgım gıbı bana kan tahlılı bıle yapmadı ): neyse cozerım umarım bu sorunu arkadaslar hepınıe gecmıs olsun!

 200. adria

  degerli tirnakmakası .._
  efet genetal sıgıl konusunda baya bır göruşe sahıp olduk ama kı inşalah ıyı bır sonuç alcaz…sıradı konuyu nere ye acayım..ben bıraz anlamıyom konu acmadan sıradakı konumuzda testıs kıstleri…

 201. Merhaba arkadaşlar,

  Görmüşsünüzdür, kısa bir süre önce forumumuzu açtık. “genital siğil” konusundaki sohbetinizi forumumuzda daha rahat bir ortamda devam ettirebilirsiniz. Özellikle konuya sık yazan arkadaşlar (adria, ewo, selin, huriye) foruma konu açma ve oradan devam etme konusunda yardımınızı rica ediyoruz…

  Şimdiden teşekkürler :)

 202. huriye

  yok be adria neyolu bulundugumuz yolda ilerliyoruz anca işte ben kacgundur gıremıodum nete bu arada 10 gun olucak ben sırke surmuyorum hawalar sıcak ya cıldım cok tahriş oluo gorunurde suan hiç bişey yok warsada cok ufaklar heralde ama bılıorum sırkeyı surunce gerı belırıolar yanı aslında warlar ama saklanıolar bnde gormuyorum ya içim rahatlatıo yani:)ewo nerelerde acaba adria:)we sayın tırnak makası bende anlamdım ya sorun konuysa acarız bız sız merak etmeyın sız yeterkı forumu açık tutun..yada sız bıze bukadar yeterlı bu genıtal siğille doldurdugunuz form baska konumu acalım istıosun sız bıze bı acıklayın bı zahmet:)))

 203. selin

  eheh konuyu değiştirin diyo sanırım :)) bu arada bende bugun başka bi doktora gittim et beni dedi o da. boşu boşuna yaktırmak anlamsızmış. smear aldı 4-5 gün sonra belli olacak. yinede sirke sürsemmi acaba yoksa hiç deforme etmiim mi? varlığı sinir edio o şeyin. :) bu konunun değişmiş hali olmadı sanırım :)

 204. handan

  arkadaşlar bi kaç gün önce biyopsi sonucuma göre verruca plana hpv tip 3 die bişeyle tanıştım nette araştırdım düz siğil diye bişey çıkıyo ama bu siğiller benim genital bölgemde çıktılar… kafayı yemek üzereyim bunlar genital bölge siğilleri değil deri siğilleri diye geçiyo ama madem genital bölge siğili değiller niye orda çıktılar… bi bilgisi olan varsa nolur anlatsın bu işi bana… ve üstelik bunlar böle sivilce gibi çıkıyolar içi sulu sulu oluşuyolar sonra kayboluyolar… ne biçim siğil bunlar normal mi nolur bana bi anlatın yaaa…. :(((((((

 205. adria

  handan ılk önce bende de aynısı oldu bır ıkı tane sıvılc yaptı sonra kayıp oldular..sonrada sıgıl oldular en sonunda kardeşlerıyle bereber hucumagectıler..bu yuzden başka bır dr daha gıtmenı tavsıye ederım…

 206. adria

  arkdaşlar bende sırkeyı kullanalı sıgılerım kayıp oldu..ve ben gunluk banyodan sora suruyorum..

 207. eWo

  geldim arkadaşlar tatildeydim kusura bakmayın yazamadım inşallah iyisinizdir gerçi bu illetle iyi olmak bazı durumlarda gerçekleşebilir ama iyi olun merak etmeyin geçer basit şeyler bunlar adria tbrkler öldürmüşün onları :) huriye tedaviyi buldu die biraz önemsemiyo sanırım yeni arkadaşlarada hoşgelmişler hpv ailesine :) çözüm var arkadaşlar merak etmeyin fazla para harcamamanızı tavsiye ederim çünkü sizle ilgilenenlerin çoğu paranız için ilgileniyo bi pok yaptıklarıda yok afedersiniz işleri güçleri söğüş bactoroban veren hoca her kimse aip etmiş :) bu kadar da olmaz

 208. eWo

  handan öyle zannediyorum mantar ile karşı karşıyasın kenarları kızarık ortası kaşınıyosa ve kaşdıkta kaşınıyosa kaşıdıktan sonra kanlanma oluşuyosa kolanya kullanmanı tavsiye ederim çok yakar ama geçirir.

 209. eWo

  sayn tırnak makası arkadaş nerden girip nereye yazıcağımınızı tam açıklarsan yapabiliriz. daha açık olalım lütfen

 210. huriye

  slm ewocum ya aynen bılıomusun içim rahat nedense özle gozukmuolar dokunuca bınewı hıssedılıo cıkarlarsa sırke surerım dıorum ondan kafaya takıp önmsemıorum artıkın da tbıkıde huzursuzlk yapan yanlarıda war:)handancım ya allah şifa wersın senınde hepmızın önce kafaya takma ınan kafaya taktıkc cogalıyolar sirkeyı kullan gecıceğğinden emin ol.

 211. periprensi

  slm arkadaşlar tekrardan geçen gün hastahaneye gittim doktorumu sorğulamaya ama neyazık ki tatilteymiş 16sında gelecek yani beni ameliyata almadan 2 gün önce onun yerine başka bir doktorla görüştüm sorunumu anlattım ilacı söyledim vardır bir bildiği dedi :)))
  bu doktora da aynı soruları sordum kanser riski varmı diye bayanlarda olur dedi ama benim şüpelerim var hala peki hpb-hpc vs. gibi riski varmı diye sordum oda yok dedi benim anlamadığım tek nokta sadece gözlemle nasıl anlıyorlar onu ben anlayamadım sanırım ben bu işiya bilmiyorum yada bu doktorlar çok profosyoneller :)) tatlil yaptırmalımıyım yoksa ???
  —birde yaktırmam gerekiyormu sanırım bende hepsi ortaya cıktı büyüklükleri değişken bazıları küçük bazıları büyük ve sirke sayesinde bazıları çıkmadan geri deri altına itildiğini ğörebiliyorum çünkü lekeli oluşan lezyonların bulunduğu yerler
  –ve 2 tanesi gerileme yani küçülme beydana geldi büyük olanların isi boyutları yaklaşık olarak (o) parantez içindeki göründüğü gibi sizce yaktırmalımıyım
  neden soruyorsun dıye sorarsanızda ramazan bayramından hemen sonra askere gidecegım ıcın :))) şimdiden onerılerınız ıcın teşekkurler ıyı gunler ıyı aksamlar ıyı geceler sımdıden gorusemezsek eger ;)

 212. selin

  merhaba, yaklaşık 20 gun önce hpv teşhisi kondu hemen ertesi gun genel anestezi altında yakıldı epey fazlaydı. doktorumun yanlış teşhisi olayı yakma boyutna gtirdi. bir arkadaşım kolloidal gümüş suyu içmemin bana iyi geleceğini söyledi 19 gundur içiyorum sabahları aç karnına yemeklerden iki saat önce gunde bir çorba kaşığı ve kağıt havluya gümüş suyunu döküp siğilin yakıldığı bölgeye en az 6 dakika tutuyorum doktor yaralarımın iyileştiğini ve temiz olduğumu söyledi elbette ona gümüş suyu içtiğimi söylemedim en az 3 ay içmeye devam edicem işin ilginç yanı yüzümede kağıt havluya dökup 6 dk beklettim (en az sure olarak) 1cm çapında kıkırdak oluşmuştu burnumda onu eritti doktorun ufak bi operasyonla alırız dediği kıkırdak derinin üstune çıban gibi çıktı ve aktı. takviye gida hergun kefir içiyorum evde mayaladığım. nette satılan gümüş suyu ne kadar guvenli bilmiyorum bana arkadaşım hazırlıyor söylendiği gibi mavi renge dönüşmedim kendileride iki yldır içiyorlar ve annesi kolon kanserinden kurtuldu ben yan etkisini görmedim denemenizi öneriyorum(kefirle birlikte) herkese sağlıklı gunler.

 213. huriye

  slm selincim ya bu gümüş suyu neoluyo ya ben ilk senden duydum ilgımı cekide faydasını göremene sewındım cunku kımse kolay kolay cesaret edıpte kullnamaz yani öle şeyleri cwp yazarsan sewınırım cnm..

 214. selin

  tekrar merhaba öncelikle uzun yıllardır ev temizliğinden makinada yıkanan çamaşırlara bütün pişen yemeklere ve rahatsızlandığımızda suya karıştırarak ve kişisel bakımda surekli sirkeyle haşır neşir olan birisi olarak sirke dezenfektan ama virüsü yok etmiyor sadece geriletiyor doktorun yanlış teşhiside sirke kullandığım için oldu bir hafta sirke kullanmadım siğiller hortladı yanma olayı 6 aydır vardı sirke ile dezenfekte ettiğim için deri üstünde sadece kabuklanma ile kendisini gösteriyordu yani bağışıklığı güçlendirmiyor. gümüşsuyu deri üstune uygulandığında sirke gibi yakmıyor doktor siğiller konusunda temiz bişey yok dediği halde ben 3 ay kullanmaya devam edicem . benim kullandığım gümüş suyu 5 ppm. ve günde bir çorba kaşığı kadar alıyorum.
  (ppm: paricul per million, 1 milyon su partikulunde kaç parça gümüş olduğunu gösteren birim.) 5 ppm’ lik gümüş; 25 mcg oluyor (1000 mcg=1 mg) günlük doz olarak 1000 mcg den yukarı gümüş suyu alırsanız argyria hastalığına yakalanabilirsiniz. bu hastalık ise cildinizin kalıcı olarak mavi olmasına sebebiyet verir. argyria hastalığına sebep olan unsur suya tuz-bal-soda-potasyum katmak veya tavsiye edilenden daha yuksek yoğunlukta hazırlanmış(genellikle bitkiler ve hayvanlar için hazırlanmış kolloidal gümüş kullanmaktır. amerikan besin ve ilaç ajansı FDA 70 yıllık bir sure boyunca gunde 14 çay kaşığı ( bir saat aralıkla) kolloidal gümüş kullanılabileceğini onaylamıştır. (ben gunde bir çorba kaşığı 5 ppm gümüş suyu içiyorum). HAMİLE BAYANLAR KESİNLİKLE KULLANMASIN
  yazısı okumuştum. yine Tr Clean A isimli ürünün(gümüş suyu karışımlı) dezenfektan olarak tubitakta test edilip hastanelerde kullanıldığını ürün adı yazarak nette bulabilirsiniz. ve buraya yazmakta zorlanacağım(sağ tuş yüzünden copy yapamadığım için) sağlık adına koruyucu etkisi olduğu hastalıklarıda nette kolloidal gümüş suyu adı altında tararsanız bulabilirsiniz. herkese sağlıklı günler.

 215. huriye

  slm selın yazdıklarını okudum ewt araştırdımda ıyı gelıormuş ama pahalı bea:))ewo adria nirelerdesiniz çocuklar herkese hayırlı ramazanlar dılıorum…

 216. adria

  cumleten ıyı ramazanlar..tşk hurıye..sıcakdan yanıyom hurıye nete bıle gırmeye fırsat bulamıyom işlerim yogun..bende sıgıller yok su anda..bıdada cıkmaz ısallah..devamlı olarak sırkeyı koyuyorum sülüsyonlada deenfekde edıyom her gun..elımden geldıgı kdar kuru tutumaya calışıom..sımdılık bendne bu kdar haber..selın nepalım bununla yaamay alışcaz artıgın..

 217. eWo

  selin arkadaş gümüş suyunu pazarlamaya çalışmış sanki sirke geçirmez dedi ama ben komple söküp attığına şahidim neye inanmamı bekler acaba ben kendime diyorum.evet gümüş suyunun antibakteriyel etkisi olduğunu ve mantar hastalıklarına iyi geldiğini yıllar öncesinden biliyorum ama vicuda alındığında toksit veya dışkı ile atılmadığınıda biliyorum evet vicsut içerisinde hastalık giderici olabilir ama savunma mekanizmasına zarar verdiğide kesin Şimdi sioruyorum sen onu nasıl içebiliyosun ya yeterli bilgiye sahip değilsin yada kendini hiç sevmiyorsun asidik asitin hpv nin sevmediği bir asit olduğunu biliyoruz piyasada bulunan fiyatı 150 tl olan aldara kremin içinde de asidik asit olduğunu biliyoruz bunlar senin yetersiz bilgin bence 1 şey daha söyleyim boşver be kardeşim gümüş suyu içirecek kadar büyük bi hastalık değil tedavisi gördüğün üzere elmasirkesinde mevcuttur doğal elma sirkesi üretmeyi düşünüyorum genital siğil için asidik düzeyinide yükseltmek için düşüncelere dalıyorum siğil kaplıyacak bir pamuklu bant bile tasarlamak istiyorum . :))

 218. periprensi

  tekrar mrb arkadaşlar ya bende sanki bir işe yaramıyormu ne küçülmüyor bunkar nede kayboluyor aynı yerlerınde seyır edıyor mercımek gıbı bazıları bazıları daha kucuk ve benımkılerın rengı suan yanı sırkeden sonra kursun kalemin ucu gıbı rengı ne cok sıyah ne cok acık ortası yanı bırde bıraz sadece bazı sıgıllerde kasınma oluyor bende dedıgınız gıbı bır beyazlasma olmadı sıgıl yada cevresınde dedıgınız uygulamayı hergun aralıksız yapıyorum ama hıc bır degısıklık yok 2 tanesı dısında dıgerlerı sap gıbı duruyorlar ıyıce keyfımı kacırdılar acaba sıgıl de farklılıkmı mı var yardımcı alabılırsenız sevınırım ewo…

 219. eWo

  çok sabırsızsın periprensi beyaz olanlarda çabuk etki gösterir üzerlerinde siyahlaşma gözlersin o kuruduğu anlamına gelir ve birde doğuştan siyah hpv vardır o biraz inatçıdır onlar seni uğraştırıcak ama sonuç ta geçicekler 1 haftaya kadar da bi beklentin olmasın bence 1 haftadan sonra etki göstermeye başlıyacak ufak beyazlar ve deride kaşınma oluşailir biocadin sürebilirsin fakar siğil üzerine değil çünkü biokadin deriyi iyileştirirken mitoz bölünme gerçekleştirir siğilin üzerine sürersen onda da mitoz bölünme geçrekleşir aklına bulunsun ve kafanı takma …. siğiller ne kadar zamandan beri var onu söylersen daha net konuşabiliriz.

 220. eWo

  sayın tırnak makası attığım msj lar 14 nisan 2009 u gösteriyor rica etsem tarih ayarlarını düzeltirmisiniz.

 221. periprensi

  sayın ewo sabırsızlığm diger yazılarımdada oldugu gibi yine tekrarlıyayım askere gidecegım ıcın bayramdan sonra kısmet olursa asker olacagım :)) 3 aydır varlar tamamen tesadüf eseri ögrendim ve araştırmalarım sonuçunda kendim ilk önce teşhis koydum ve doktor kontrolundede aynı sonuca ulaştık 2 saniyede :)) sirkeden sonra renk degiştirdiler aldım ama sanırım biocadin kullanamıyacam çünkü sigil kaşınıyor elimle teşhisi ettim ve 20-30 arasında siğil mevcut penis kökünde ve genital bölgeye dagılmış şekilde bilinçsizlikten dolayı kanatmamdan dolayı cogalttım malesef yardımların için çok teşekkürler ewo :)) bu arada doktor bana 18 agustosta doktor yaktırmam gerektıgını soyledı 3, sanıyede :)) sence yaktırmalımıyım yoksa turşuculuga devam mı :)) sırkeden sonra ama sunu soyleye bılırım bıraz arttı ve buyuduler mercımek gıbı oldu bazıları ıste acaba sokkup bırce mercımeklı aşmı yapsak :)))

 222. eWo

  ehehe sirkeden sonra arttı diosan bilemem karışmakta istemem kimin vucudu neyle tepkimeye girer nasıl reaksion verir bilemem ama ben kedimde ve arkadalarda olumlu sonuçlar gözlüyorum sirkeden sonra görünmeyen lezyonlar ortaya çıkıyor sirkeyi basıyorsun yada püskürtüyosun hiç görünmyen yerde beyaz sivilceler oluşuyo böyle bişeyler oluşuyorsa oluştu anlamına gelmez ama normal sivilceye dönüşüyorsa seninkiler sirkeyle besleniyo derim :)) o zaman yaktır fakat diğer yöntemlerden sonra çoğalanlarıda duymuştum koter ,aldar v.b

 223. selin

  eWo@,
  pazarlamaya çalışmak mı? siz nasıl bu rahatsızlık için bir takım uygulama ve deneyimler yaşadığınızı yazdınızsa bende bu dertten muzdarip olduğum için deneyimlediğim ve sonuç aldığım şeyi yazdım. budurumda sizin elma sirkesi pazarlamaya çalışmanız ucuz olduğu için daha mı etik oluyor (bu ne itham) asıl sizin yaptığınız pazarlamanın dik alası sonuçta rahatsızlıktan kurtulmaksa amaç deneyimler paylaşılsınki başkalarıda ona göre kendisine uygun olanı seçsin sizingibi ömür boyu sirke almak isteyen ön yargılıların fazla olacağını sanmıyorum. detaylı bilgi verdim uygulamada oranda sürede alın ve galon galon için demedim bana bunu öneren benım kullandığım miktarın 6 mislini alıyor çalışma ortamındaki kimyasallar yuzunden. artı gümüş toksin diildir vucut gümüşü depolamaz dna sında böyle bir komut yoktur. alındıktan sonra kandaki oranı 16 saat içinde böbreklerden atılıyor hücre zarları arasında dolaşan pozitif yuklü iyonları ise 96 saat sonra atılıyor madem içmediniz nerden biliyorsunuz vücuttan atılmadığını okuduğunuz karalama kampanyası işinize geldiği için aklınıza yattığı içinmi bu ön yargılı tanımlama aralığındaki kesin kanınız. sizin yeni keşfettiğiniz sirke uygulamanızı yıllardır yapıyordum diyorum sağlıklı yaşam adına hemde daha fazla şeyde,sonuç almış olsaydım onuda yazardım herkesin aklı kendisine yeterli kimseye yaptırımda bulunulmuyor öneri olarak sunuluyor artı sirkenin kadın genital bölgesi için uygun olduğunu nerden çıkarıyorsunuz açık vajinada yanmanın erken genital bölgesinden daha şiddetli olacağını ve renk pigmentlerinde değişim yapacağını ve kendisini toparlamasınında uzun zaman alacağı derin tahriş durumları yaratması muhtemel. basit bir hastalık olsaydı hpv bulaşıcılığı ve tedavi edilmezse ilerlemesi endişesi yüzünden cinsel yaşamı alt üst ettiği için insanlar ruhsal travma geçirmezdi amaç en kısa surede bu nalet hastalıktan kurtulmak. okuyan diğer arkadaşlara not: nette satılan gümüş suyu çok pahalı ve içeriğinden emin olmak zor nasıl yapıldığını araştırırlarsa o fiyatın belki onda biri maliyete imal edebilirler ve alacakları iki adet saf gümüş çubuk onlara yıllarca yeter. ve siz emo kendinizi bu konuda otorite sanma sanrısında epey ilerlemişsiniz devam edin elma ve sirkesine insanlara ballandıra ballandıra anlatınki mağdur ve bağımlı gibi ömür boyu sirkeye devam etsin aman ne öneri ne öneri (sevsinler)tam bir kapital zihniyet. öyle sabitlenmişsinizki başkası bu konuda basit bir çözum yazsa onuda kabullenmeyeceksiniz. geçen gün bir tanıdığım heryer kolaylıkla bulunan ve en fazla ongünden bir daha çıkmamak üzre siğili yok eden bitkiden bahsetti daha önce duysaydım onu denerdim( sizin elma sirkenizin geleceğini tehlikeye atmamak için adını yazmıyorum buyrun kendiniz çalın kendiniz oynayın.

 224. periprensi

  ewo
  artması benım ıcınde ıyı bıseydı sonucta gorunmeyenler ortaya cıktı ve belırı verdıler bugun penıs kokundekı sıgıller kuculme gosterdı ve bır kacı kayıp oldu :))) benımkıler normal sıvılceye donusmuyorlar dedıgım gıbı koyu renge donduler sadece ama dun aksam 2 nokta beyazlasma goruldu tavsıyelerın ıcın çok tşk ederım ;)

 225. eWo

  peri prensi acelen var ise koter ile yaktırıp sirkeyle devam etmeni öneririm gümüş suyuda iç istersen :) sirke görülmeyen lezyonları ortaya çıkarıcaktır baskın uygulama sonucunda yakıcaktır.hiç değilse artık ne kadar siğillle karşı karşıya olduğunu öğrendin.

 226. eWo

  Gümüş suyu çok ciddi bir ağır metaldir. Kullanmayın. Zaten çoğunuza hiçbir faydası olmamış bir çoğunuza zararı olmuş. …

 227. eWo

  miktarının ne olduğunu konusunda iddalı konuşuyosun fakat çok ve kısa sürede alınan zararlı maddeler akut etki gösterir , uzun ve az miktarlarda alınan zararlı maddeler ise kronik etki gösterir bu şu anlama geliyor bu gün zararını görmemiş olabilirsin fakat yarın görmeyeceksin diye bişey de söylüyemezsin benim sirkeyi bu kadar kabullenmem uygulayan insanların aldığı sonuçlar ve benim uygulama sonucunda aldığım sonuçlar sende inşallah faydasını görürsün pazarlamaya gelince aklımdan hiç gitmiyo şöle 3 5 kullanımda siğili yokedecek miktarda asidik asit içeren bir sirke oluşturursam zengin olucam herhalde

 228. eWo

  rkadaşlar,

  Kusuruma bakmayın kızlar biraz geciktim. Kardeşim gümüş suyu hakkında araştırma yaptı. Kardeşimin okuduğu tıbbi makalelerde gümüş suyunun vücutta birikme yaptığı, argyria hastalığına (saç ve yüz renginin mavileşmesi) neden olduğunu okuduğunu söyledi. Ayrıca gümüş suyu OTS adı verilen eczane türevi yerlerde tezgah üstü satılan ürünler kapsamına giriyormuş ve Amerikada bulunan STA (inşallah yanlış hatırlamıyorumdur) – Food and Drug Administration (Gıda ve İlaç Birliği) ve Federal Trade Commission gümüş suyunun kullanımını onaylamıyormuş ve ülkede satılması yasalara aykırıymış. Aman kızlar dikkat edelim. Ben zaten kullanmayı bırakmıştım.Kardeşim kesinlikle süreyim içeyim falan deme dedi. Bu tür ürünler birilerinin söylemesiyle kullanılmaz, kontrollü (doktor kontrolünde) kullanılır dedi.

  ehow sitesinde Silver Water Dosages & Uses bu siteden de gerekli bilgileri alabilirsiniz. Link yazamıyormuşum msj sayım nedeniyle.

  Kızlar bu sitede deri ve saç renginin mavileşmesinin geri dönüşü olmayan bir durum olduğu yazıyor. Ve nörolojik hastalıklara, böbreklerde sorunlara neden olduğu yazıyor.

  nccam.gov – Colloidal Silver Products bir de bu sitede ki bir devlet kurumu sitesi (gov ile bitiyor) zararlarından bahsedip, vücuda bir yararının olmadığı laboratuvarlarda görüldüğü yazıyor.

  Kızlar kullanmak size kalmış. Siz de araştırın. Benden bu kadar insallah işinize yarar bu yazdıklarım

  net üzerinde kısa bir araştırma sonucu karşıma çıkanlardan biri…

 229. eWo

  bazı ilaçları devletin onaylayıp satmadığı konusunda hepimiz hem fikiriz nedeni ise kişiye ilaç tarafıından verilecek herhangi bir tahribat sonucunda ilacı savunan ve muhattab olunacak kişi tanımlamasından çıkmaktır. en yakın örneği domuz gribi için vurulan aşı daha bir çok örnek mevcuttur eğer ilacın insan vücuduna aşırı tahribat verici etkisi bulunmıyorsa bunu çok rahat piyasa sürüp pazarlayabilir. şimdi herşeye faydası olan gümüş suyunu bildiğiniz ne kadar eczane varsa gidin ve satılıp satılmadığını sorun .

 230. adria

  arkadaşlar tekrar slm..kımıne gumuş suyu ıyı gelıyor kımıne sırke.kımınede pdofılm veya koder.amamkı su var sırkeyı kulanmayı kodere tercıh ederım cunkı yenı cıkma ıhtımalı ve yarası var ..tabıkı bu bunyeye bakıyor..ama anlaşıldıgı gıbı bır coguna gumuş suyu zararlı…artı sırke sıgılın cıkması nı gecıktıryo dıyosun ama olsun ya gecıktırsın sıgıllı gördukce sınırlerım bozuluyodu sırkeyı kulanmadna önce ama sımdı yok tertemız ve devam edıom sadece sırke ve süsusyon kulanarak..sevınıyom görmeyınce ewo tşk.ederım.

  • adria

   unutamdan sundua dıyeyım okdar hpv arkdaşlar var uzmanlar ınsallah okuyorlardır bu yazdıklarımızı da ıpret alıyıolardır kı calışmlarına bırazdaha hız versınler kesın çözum bulsunlar..umarımkı caresını bulupda saklamıyolardır cunku bu kdar kışlının caresızlıgı vebalı onların boynuna..

 231. periprensi

  slm tekrardan benım penıs kokundekıler tamamen sıyaha donustuler sanırım kuruyorlar tahmınımce ama genıtam bolgedekıler halan aynı sekılde seyır edıyorlar ve penısımın sunnet derısının alttarafında ıgne ucu buyuklugunde yenılerı belırıyor !!! sıkılmaya basladım baya bır canımı sıkıyor artık bu ıllet…

  • adria

   perı prensı sıkılmadan yapamaya devam ed kardeşım onlarda gececek…ben artı çörek otuyla balı karıştırıp yemeye basladım her gun gecelrı 1 kasık sende yemeye başlaa..

 232. adria

  benım canımı sıkan ewo aktarcılar..ya kardeşım varsa bunun kesın tedavısı nıye kulananalar yazmıyorlar nıye kulanalar haykırmıyorlar ben ssu ılacı a katardan aldım kesın tedavı oldu cıkmıyorlar dıye ve bıde sen dıyolar 500 tl yatır bu kesın tedavı ..nerdne bıleyım ben gecırcenı yaızk dımı paraya gecırmese ..gecırmes dıcekler kı senınkının cınsı baska ::D

 233. adanalı

  en son yorum 14 nısan 2010da yapılmıs.. ne oldu arkadaslar sirkeden öldünüzmü yoksa:D saka bır yanada ben bu lamet seyle bır ay oncesınde tanıstım ve bıktım acıkcası…. 4-5 tane cıktı ve cıkanları dondurttum…sımdı daha cıkarmı cıkmazmı bılmıyorum ama bence bu ıs beyınde bıtıyor arkadaslar.. kafaya takmazsanız ve bıtecegıne ınanırsanız gercektende bıterrrrr… o kadr forum gezdım okudum hıcmı kurtulan arkasdas yok yaaaa…. ayrıca tıpta buna nasıl care yok onuda hala anlamıs degılım…. vırus bulasılan bolge komple yakılsa yada ne bılım derıyı komple dondursunlar.. kafam cok karısık..umarım bır an once caresı bulunur…

 234. eWo

  aynen dediğin gibi adria biliyolar çıkıp haykırmıyolar. para acaip bi yaptırım elemanıdır bu davranışlarıda onlara para yaptırıyo :)

 235. huriye

  aynen katılıorum adrıa we ewoyada teşekkurler tekrardan ben de aynı gözle gmrmuyorum artık içim rahat yani artık sırkeyı okadarr sık kullnmıyorum 2 weya 3 gnde bı kullnıorum şikayetım yok sırke sayesınde azaldılar..ewt bnda ilk başta sirkeyı kullandığımda sankı sırkeyı surunce cogalıyolarmış gıbı gelıodu cogaldılar gozukmeyenler gozuktu şimdi hiçbırı gozukmuor sırkyı surdgumde cok az belırıo bıkaçtane ben inanıyorum tamamen geceğine..

 236. huriye

  bıde bu sıteye neolmuşya kacgundur gıremıodum gırıodum ama bu sayfaya gıremıodum ewonun dediği gıbı tarıhler yanlış..

 237. periprensi

  desteklerınız ve onerılernız ıcın tşk ederım arkadaslar allah sızlerede sonsuz sıfa versın ;)

 238. huriye

  slm mıllet ya bu sayfaya neolmus anlamadım gıremıordum gırdım yorum yapamıyorum busefer de yorumu yazıorum bakalım olucakmı adrıa ewo katılıorum sızlere we ewo ya tekrar tşk edıyorum benım artık yok denıcek kdar az gozle gormuyorum artık içim rakat sırkeyı surunce bllı oluo bıkactane artı sırkeyıde artık 2 weya 3 gnde bı kullnıorum ..bıde bı arkda sırkeyı surunce arttı dıo ama bende öyle dıodum sırkeyı surunce cogalıolardı yanı aslında tam tesı sırkeyı surunce gozukmeynlerde meydana cıkıor we sonra azalıolar we insan cok gusel bi şekılde bı ohh çekıo yani;)

  • adria

   hadı bakalım hurye ınsallah .:)yaparız:Dmaskelı baloda yaprmıyız

 239. periprensii

  slm arkadaslar ;
  ya bunlar sırkelı pamugu uzerınde beklettıgım zaman beyaz renge donuyorlar ve lezyonlarda sertleşme gozlemlıyorum,ama bıraz zaman gectıkten sonra eskı renk halını alıyor sızce bu durum farklılasması ne olabılır ıyı mı kotu mu bu durum ?bırde baya bır kasıntı arttı pamugu bekletınce .Bu arada penıs koku kısmında azalma soz kokunu sızlere guzel haber vereyım dedım.Yardımlarınız ıcın tekrardan tşkler

 240. nuray

  arkadaşlar bende de vardı hemde karhabahar gibi çoktu . yakarsak iz kalır dedi doktor. aldarayı verdi ikinci sürüşte geçti . kaç ay oldu halen daha bir şey yok. kremin kalanı kaldı tabi. ilerde çıkarsa kullanırım bi daha. bence o kremi alın rahatlayın. çoğunlukla yüzde 90 geçiriyormuş . herkese geçmiş olsun

  • ADRİA

   gecmiş olsun gectıgıne sevındım.arkadaşım ama su varkı senınkı daha yenı baslama evrelerı..dıkat etmesen onlar zaman ııcnde sıgıl olarak meydana cıkıo ve nasıl cıktıgını anlamıyosun..önce sıvılce sonra karnıbahar göruntusu sorna sıgıl olarak onsan sorda genetal bölgeyı sarmaya baslıyorlar..insalalh bdıa cıkmaz

 241. eWo

  beyazlaşması sonra eski halini alması norml periprensi o bölgeye sıkılmadan uygula kaşıntı derinin aşınmasından kaynaklanıo o bölgeyi şu ara kuru tutman ve antibakteriyel ilaç kullanman gerekio o görünmeyen lezyonlar olabilir bitiyor üzerlerinde ufak ufak kabuklar görüceksin bu eridkleri yokoldukları anlamına geliyor . Nuray evet aldara yeni çıkan siğillerde iş yarıyor ama öyle zannediyorum karnıbahar gibi olduysa görülmeyen lezyonlarada sahipsin aldara uygulama yaptığın bölgeyi kurutuyo daha sonra çıkacağına garanti veremem ama başka yerlerde çıkması çok büyük bir ihtimal kafanı takma geçti gözüyle bakabilirsin ama sürekli kontrol etmenide tavsiye ederim çünkü bunda erken tedavi her hastalıkta olduğu gibi güzel sonuçlar veriyor.

 242. periprensii

  tşkler ewo ben zaten askere gıdecegım ıcın cogunlukla evdeyım ve sureklı uygulama yapıyorum ve uygulamanın hemen ardından kolanya bıraz bekledıkten sonra hemen dusa gırıyorum dustan hemen sonra tekrarlıyorum uygulamayı sanırım uygulamayı dogru yapıyorum hergun bunu yapıyorum ara vermem gerekırmı yoksa devammı etmelıyım yardımların ıcın yıne tşkler :)))

 243. huriye

  adria ben maskeli balo düşünmüorum:)ama bi kutlama yapıcam kesin.. maskeli baloyu sana öneriorum:))))

 244. adria

  Tımam hurıye önerin ııcn tşk ederım..sen yınede duşun :P) yeterli cogunlugu saglarsak yapalım maskelı balo)

 245. periprensii

  slm arkadaşlar tekrardan benım lezyonlarım sanırsam kuruyor suan bır cogu tamamen sıyahlastı dunku ısrarlı uygulamamdan sonra bır cogunu kuruttum sanırım dun bır tanesı yerınden elımle cıkarttım ne bır kanama nede bır ız boyle gıderse askere kadar hıc bırsey kalmayacak allahın ıznıyle hepınıze cok tşk ederım gelısmelerden haberdar edecem sevgıyle kalın…

 246. eWo

  kabuk attığından kabarmış gibi durabilir korkma inicektir :) ne sirkesi kullanıyorsun markası ne ? peri prensi

 247. periprensii

  fersan kabuklar düştü penis kökünde tek tük akaldı ama genital bölgemde halan 30 a yakın lezyonlar var ama küçülüyorlar arkadaşlar dua edinde askerlikten önce şunları yok edeyim ya çok kısıtlı zamannım var !!!

 248. periprensii

  katılıyorumda acemilik dönemi olacağından biraz sıkıntılı gecer dıye dusunuyorum ama sıze bıraz guzel haber vereyım ben lezyonlar yok oldu sadece 8 tane kaldı yok olan lezyonların yerı buyukluklerıne gore beyazlastı ılerıkı gunlerde eskı halını alacaktır derı 52 taneden sadece 8 tane kaldı.
  ben ayrıca sırkeyı ıcıyorumda ve arada sarmısaklı uygulama yapıyorum
  sarmısaklı uygulama yapmamın nedenı ıse antıbıyoktık tasımasından kaynaklanıyor ayrıca arasına bıraz fazlaca tuz atıyorum kı tuzun gorevıde kurutması ıcn eklıyorum ve sonucunuda gordum :)))) ayrıca sarmısaklı ve tuzlu uygulama bıraz acılı ve sancılıdır soylemedı demeyın ben kendım uygulamasını yaptım kımse ıcın burada bır onerıde bulunmuyorum sadece kendı dusuncemdı ve basarılı oldum sırkenınde yardımıyla tabıkı …

 249. burçin aslan

  ben 4 -5 ay önce kürtaj oldum geçen haftadan itibaren genital bölgemde siğiller çıkıyor bu ayrıca makat bölgesindede var verrutol ilacını tavsiye ettiler podofilinde diyorlar ama makat bölgeye uygulanamıyormuşş galiba kısa sürede iyleşmek istiyorum kocamla aramı bozacak diyede korkuyorum açıkçası bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler….

 250. eWo

  burçin siğiller ne zamandır var tam olarak eğer kısa süreliyse hemen sirke ugulamaya başla derim yukarıda yazdıklarımızı biraz oku konuya daha hakim olursun .

 251. periprensii

  allahım 3 gun ara verdım yenılerı pörtledi bölgeyıde bu arada tahrıs ettık hadı hayırlısı

 252. toprakk

  herkese merhaba ardaşlr benim sorum EWOkardeşime olacaktı benimde genital siğillerim vardı amerikada oturdugumuz icin kendimi doktorlara tam olarak ifade edemedim 1 ilaç verdi fakat çok yaktığı için kullanmayı bıratım ve yaklaşık olarak sanırım 3-4 senedir doktora filan gitmedim yani herhangi 1 ilerleme filan yok yanlız son bir haftadır 3 tane daha cıktı internetten araştırdım tesadüfen bu siteye girip awo kardesmin yorumlarını okudum bana cok mantıklı geldi ve 3 güdür de ewo’nun onerdiği elma sirkesi formülünü deniyorum yanlız ewo kardeşim ben de cok tahriş etti sanırım penis sapında yuvalanmışlar sirkenin özellikle etki ettiği yerler tahtiş olmus ve siyahlaşmş şakilde kabuk bağlamış nasıl kullanmamı onerirsin kardeşim 1de aşırı tahriş olması normalmi

 253. toprakk

  ewo bir bendeki siğiller cok küçük beyazlar dikkatlibakınca fark ediliyor deri altında oluşmuşlar cünku sirke sürdükten bazı alanlaeda ince 1 deri soyuldu fakt siğillere etki filan etmedi 1 bucuk ay daha türkiyede kalacağım bu süre zarfında ınşalah siğillerim ewo kardeşim sayesinde gececek ama once bana yol gostermesi lazım kullanıma ara verdim cevabını sabırsızlıkla bekliyorum kardesim

 254. adria

  arkdaşlar sırke kulanımı sabır ısteyen uzun surelı bır kulanım olmakla beraber sıgılerı baskıladıgı ve sırkeyı kestıgımız zaman derı yuzeyınde tekrar cıkma neksetıgı görulur.ancakı sıreke uygulamayla kalmamalıyız..ewo arkadaşımızda önckı yazdıklarında sunu belırtıyor:bagısıklık sıstemımızı guclendırmelı ve moralımzıı yuksek tutmalıyız.uygulamayı sıksık yapmalı deri tahrış oldugunda bır ıkı gun kesmeleı vetekrar devam etmelıyız..ya sıgıler bıkacak ıyıce kayıp olcek yada kayıp olcek.ama kısa surelı de olsa derıde sıgılerı görmemek muthıs sekılde benı mutlu edıyor..artı yara olmadıgı surece bulaşıcılık rıskı cok duşuk cınsel hayatı mızı bır nebsede olsa pisigolajıkman duzene sokuyor.o yuzden bırazda sukur edelım..insalalah tıb bu ıletın ilacını bulacak bızlerde tamamen kurtulacagız.ıkıncı sorun ıse aktar cı lokman hekım..tıb dunyasının çözumunu bulamadıgını bunlar bulduk dıyorlar ama kulananlardan bu yuzden bır acıklama hıc okumadım..onun ııcn aktarcılarada umut baglamayın fazla derım ben.kesın sonuca garıntı verseler 500 degel 1000 verelım ama ınnamıyorum yapacaklarını..yınede doktorlar dogruyu dıyolar koder yaparken gecıcı tedavı aynı yerdne cıkamaz ama baska yerden cıkar dıye belkıde hıc cıkmaz..dogru söze ne denır …

 255. huriye

  ewt toprak yukarıda yazılanları okursan orda hersey belırlılmiş ben denedım gayete rahatım moral acısındanda siğil acısındanda ewoya tekrar tşk edıorum ben bu illet yuzunden kafayı yicektım nerdeyse cok moralımi bozmuştu ama artık çok şükür yoklar warslarda görmuyorum we de bida hiç görmem inş:)

 256. serap

  arkadaşlar aylardır sürekli araştırma yaptım ve dr. gittim bir türlü genital bölgemde oluşan siğillere çare bulamadım aslında dr. yakalım dedi ama çok araştırdım fakat yakmakta çözüm değildi ve bende 2 & 3 tane değil 15 tane falan vardı cinsel yollada bulaşmadı daha önce kaplıcaya gitmiştik ne olduysa o günden sonra oldu her geçen gün daha çok yayılmıştı ve kaşınıyodu burda yazan yorumlarıda okudum
  ve istanbulda dr. gittim o dr.da yakmayı deneyelim dedi
  ama ben yaktırmadım dedim bunun mutlaka bir ilaç tedavisi vardır.yorumlarda verrutol denen ilaç hep aklımdaydı dr. dedim ve aldım kullanabileceğimi ve sadece siğillerin üzerine temas etmem gerektiğini söyledibende aynen dediği şekilde akşmalr yatmadan önce siğillerin üzerine verrutol ilacı sürdüm her geçen gün giderek küçülüyordu 15 gün kullandım tabi küçük olanlar hemen düştü büyük olnlar içinde 10 ile 15 gün kullandım o kadar çok korkuyordumki ve şuan yemin ederim çok mutluyum hiç yok hepsi düştü resmen psikoljim bozulmuştu ben gerçekten kurtuldum darısı sizin başınıza arkadaşlar ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerden biriyim ve ne kaşıntım var şu an ne de tekrar çıktı sonuçta unutmayın yaktırmanın kesin çaresi yok bence ilaç daha mantıklı ve rahim ağzı kanser testide yaptırmayı unutmayın ben testen sonra kullandım verrutolü şuan çok iyiyim gerçekten herkese acil şifalar diliyorum

 257. toprakk

  adria dediklerinin hepsini yapıyorum yediklerime dikkat ediyorm bagisiklik sistemini cokerten gıdalardan olabildiginde uzak duruyorum alkol de yok adria tıbbın bu hastalığa şuan care bulacağı filan yok kaçtır doktora gidiyorum %100 cozum yok dediler yani tek umut alternatif tıp kardeşm. yalnız benim söylemeye çalıştıgım 2 gün serekli kullandım fakatt 2.günden sonra deride kuruma oldu ve bazı yerlerde yara oluştu sanırım benim derimde hassas yoksa 2.günden itibaren yara ve tahriş olurmuydu?işte bunu sormak istedim ikinci sorum ise oluşan tahriş sonradan iz bırakırmı,sirkeyi deriye surerkn acayip yakıyor bu durum normal mi? ve bana gore 1 kullanım metodu varmı? 3 iyleşme belirtileri nedir? bu sorulara cevap bekliyorum arkadaşlar özellikle kullananlardan d [başta site gorevlileri olmak üzere tüm yormları okudum benden önce samimiyetle cevap veren tün herkese(özellikle EWO-ADRİA ve HURİYE) teşekkür ediyorum] BE ENTRUSTED TO GOD

 258. ADRİA

  arkadaşım.ben ewo aark. dedıgı sekılde ılk gunler gece yatarken pamuga sırkeyı bandırım koyuyordum sabha kadar.sonra sabah kuruyan pamugu alıp fıs fısla sıkıp pecete ile oglanı sarıp ıse cıkıyorum dum..bende 3 veya 5 tane sıgıl vardı,sonra belı olmayan lesyonlar sıgılere belı oldular onlar ıkı gun sonra sıyah leke gıbı oldu.tahrış oldu derı yanma kaşınma yara da oldu..ben ewonun dedıgı selosyonla bereber kulanmaya basladım..yararl gectı lesyonlar kayıp oldu..sıgıller ufaldı.yaralar ıyıleştı.tahrış olan yerlerden izkalmadı düşünkü koder yaptırdım ben ondna önce yınede iz kalmadı bende..su anda bende toplu ıgne basından kucuk ıkı adet sıgılım var oda ıyıce bakıldıgında görebılıyorum.su anda fırsat buldugum kadar fısfısla sırke sıkıp peceteye sarıyorum. oglanı uyuyor:)ama su var sırkeyı kesınce yenıden belırme baslangıcları gösterıyor..senın derın hasas oldugunu sanıyorum bu yuzden bence korkacak bışı yok..iz kalmaz. cunku bende kalmadı.çörek otuyla balı karıştırıp gecelerı yatmadna bır bardak sutle alıyodum.sımdı aktardan bagısıklık sıstememını guclendıren karışım hazır aldım onu kulanıyorum..şu anda tıp bayanlar için özel hpv aşısını buldu uyguluyorlar..bızede sıra geldıgıne ınanıyorom..şimdi sıra bızde artık ınaslalh kısa sure ıcersıdne bulurlarda bızde bu ıleten kurtuluruz.tekrardan gecmış olsun takma kafana artemedan baska bışı :)

 259. toprakk

  senin kullandıgın yöntem bana uyar sanırım peki hergün mü ,kullanmamız lazimyani aralıksız mı???? bu arada oğlan da güzell benzetmeymiş XD XD XD XD

 260. adria

  neyı her gun uygulamamız lazım sırkeyımı!! efet sölusyonu ıse yara varsa 3- kes yoksa gunde 1 kes yapan yeter..

 261. toprakk

  yanlışsam düzelt adria her gün günde 1 sefer yapmam lazım oylemi?????ismin ne adria ve nerelisin bir sakıncası yoksa mail adresini yazarmısın seni eklemek istiyorum d d (ewodan da bilgi almak istiyorum ama kendisi burayı unuttu galiba xd xd xd)

 262. adria

  ben afyonluyum neyı gunde sölusyonumu efet bence yeterlı..sırek ıse gunde 3-4 kez ewo hocam cok yogun herhalde avcı boy cukuru kazıyor :P)forma hemen hemene her gun gıryorum.msj lasmak için..ama maıl adresıme gelınce forma uygun düşermı bılmıyorum..ama form sahıplerı yolasa ıyı olur..

 263. huriye

  ewo yoksa adrıa war işte toprak ewonun gag kolu:):)))))neyse herkeze hayırlı bayramlar dılıorum tum islam aleminin ramazn bayramını kutlarım:)

 264. toprakk

  teşekkür ederim adria bunu denemeye başladım inşalla işe yarar peki ilerde tahriş filan oluşursa aramı vermem gerek??????? bu arada seni tanıdığıma memnun oldum adria. haa bu arada mail adresini gondermedin site kuralları filan diye amerikalıların cok guzel bir sözü var bilemem bilirmisin ![is to be violating the rules]kurallar çiğnenmek icindir’ diye bilmem anlata nbildimmi? xd………….

 265. toprakk

  evet huriye sağ olsun adria elinde geldigi kadar yardımcı oldu bana..senilede konuştum 1 ewo kaldı onunlada bayrama konuşurum artık p p HURİYE SEN KULLANDIN MI BU YONTEMMİ SENDE SONM DURUM NE İŞE YARADIMI???????????………..

 266. toprakk

  HERKESE KUCAK DOLUSU SEVİGİLER GETİRDİM güzellik birlik beraberlik dolu herzaman 1 öncekinden daha guzel ve mutlu bir bayram diliyorum by toprak d

 267. periprensii

  slm arkadaslar sulusyon demıssınız nedır bu sulusyon kacırdıgım bırseymı var benım ????

 268. adria

  her kese ıyı bayramlar.ya su 3 g gercekden cok super her yerden gıryor :Dperı sölusyon tahrış olan yerlerı daha cabuk ıyıleşemsını ve mıkrop kapmamasını ve cabuk ıyıleşmesıne yardımcı olan tentudıyoda benseyen bır ılac..faydasını gördum.

 269. toprakk

  elma sirkesini 5-6 gündür kullanıyorum fakat herhangi bir değişiklik yok canımı acıtmaktan başka.kullanıma devan etmelimiyim bilen veya kullannan cevap verirse sevinirim d

 270. adria

  toprak elma sırkesı nasıl canını acıtıyor..tahrış olan yerlerı dıyosan oralara bıokodın kulan cabuk gecırır..sıgıler lesyonlar pat dıye hemen gececek degılkı sırke tedavısıyle!!sabır ısteyen bır tedavıi.. benım ilk forma yazdıgım yazıya bag o tarıhden sımdıye kadar olan gunu hesapla kac gunde ıyıkleştıgını benımkının bulursun..artı ben de su anda kalamadı sigil.ve su var ben 4 gun tatile gıtım ve o 4 gun ıcıersın de sırke uygulamadım..hegun bagdım konturol eddım hıc bır reaksıyon göstermedı yane sıgıler cıkmadı..ama eve döndukden sora tekra elma sırkesını fıslatmaya basladım gunde 1 -2 kes ve devam edecem kökunu kurutana kadar işalalh allahın yardımıyla bıda da cıkmıcak..(bu arada ben kutlama bıle yaptım :D maskelı balolu..guzeldı yane :::)ama cabuk gecsın dıosan doktora gıdıp ya dondutturacan yada yaktıracan oda sana 10 gun ıcersınde yaralr ıyıleşecek anladıgım kadıryla derın cok hasas belkı bu yaktıkdan sorna ıyıleşme surecı 1 ayı bulcak sancılı ve agrılı olacak..sonra tekra cıkmada göstere bılecek belkıde göstermıyecek..banak kalırsa bır sure daha devam ed bır ıkı gun ara ver tahrışler ıyılecınceye kadar tekrar başla sırkeye.olmadı bır doktora gıt..yınede kendı kararını kendın ver bız sana ıllakı sırke uygula demıyoruz sadece kendı uyguladıgımız sırek yöntemının bıze ıyı geldıgını forma yazarak paylaştık…bu arada bızım hocamız ewo ama kayıp ….

 271. toprakk

  iyliştiğine sevindim adria darısı benim ve benim gibilerin başına peki sadece fısfısla uygulamak yeterli olurmu ve gunde kaç sefer nasıl (kendin nasıl uyguluyorsun) ben senin soylediğin gibi aksam pamuğu sirkeyle ıslatıp sigil olan bolgeye sabitliyorum sabahta sabunlu suyla yıkıyorum ve buda canımı cok acıtıyor yani sadece fısfısla uygulamak yeterli olurmu?????? benim de iileşsin kokteyl verecem ark arasında soz xd XD…doktora kaç sefer gittigimi hatırlamıyorm bile parası hiç önemli degil yeterki gecsin diyorum ama ilacla kesin tedavi oranı %5 filan ee haliyle buda insanı diğer yont kullanmaya itiyor…((((((((toprak20@hotmail.co.uk)))))9 adria bu benim messenger adresim eklersin sende adresini yazarsan bilgilerinden daha ii faydalana bilirim ewo nun sağ kolu olarak d d d d

 272. huriye

  slm mıllet ya adrıa bu ewo nerelrde ya unuttu bızı hayırsız:)adrıa kötu bı haberım hanı ben sırkeyı iyileştı dıe kulnmıodum ya bu pis gıcık şeyler tekrar cıktılar yaa offf ıanamıorum ya ne gusel sewınmştımdı ben kutlamada yapmıştımdı ama boşa gitti yaa yıne bunalıma gırerım ben kesın bıktım artık yaaa ne gıcık şeylermş bunlar..:(((((((

  • adria

   bılmıyomkı hurıye kayıplara karıştı.kesmıceksın sırkeyı debmlı gune bır ıkı kes yapacan ben öne yaıorum….

 273. adria

  toprak gunde 2 kes yaptınmı bence yeter..yaptıkdan sonraa pecette sar oglanı sorna uyut::)

 274. eWO

  Selam arkadaşlar yoğun tempo çalışıyorum int. kullanmaya vaktim olmadı umarım herşey yolundadır

 275. toprakk

  hic birşey yolunda gitmiyor ewo kards sana sordugum sorularin tumune adria cevap yazdi (kendisine tsklerimi borc bilirim*) ewo dostum yazdiklarimi en bastan okuyup bana 1 recete versen minnettar olurum

 276. eva

  arkadaşlar yaklaşık 4 gün önce yüzyüze kaldım bu iğrenç şeyle sivilce sanmıştım siğil çıktı ve elma sirkesi önerisini kullandım 2 gece yaptım sadece ve şuanda bitti gbi bişey 2 küçük nokta kaldı 1 gün ara verdim bu gece son olarak yapıcam. tahriş ediy biraz ama inanın değer.. hem paranız cebinizde kalıyor yaktırma işlemi 500tl ile 1000 tl aarasıymış.. elma sirkesini tavsiye eden arkadaştan allah razı olsun.. herkese geçmiş olsun…

 277. metin yazar

  iyi akşamlar..ben Ankara’ dan Metin.. memurum..yaklaşık altı yıldır genelde elde çıkan siğiller üzerinde doğal bir yöntemle ilgili bir araştırma yapıyorum ve bulduğum ürünü 15 kışıde denedim .%100 etkılı oldu ne bir acı hıssettiler ve nede izi kaldı…kullanan arkadaşlarımdan birisnide bu genital siğillerdende varmış ve onlarda kayboldu…ikisindende birden kurtuldu..bu elimdeki ürünün hiç bir yan etkisi yoktur ve üzerine basarak söyluyorum tamamen doğal yollarla üretilmiştir.bu urunun eğer fazla geç kalınmazsa rahim kanserinede etkisin olacağını düşünüyorum.kesinlikle bu yöntemin denenmesini ve topluma kazandırılması gerektığını düşünüyorum..hiç bir şey için geç değil. zobarmetin@hotmail.com 0505 937 3685 akşam 20 gibi telefonum açık olur…ilginize teşekkürler……

 278. nedim

  arkadaslar bende yaklasık9 ay önce farkettiğim siğiller çıkdı tam penisimin etrafında kıların olduğu yerde ve yaklasık6 tane falanlardı fakat simdi 20 ye ulasdılar ve penisimde de çıkmaya basladılar ufakda olsa daha yukardaki bölgede et beni gibi 2 adet büyük siyah ben var doktora henüz gitmedim sanırım korkuyorum bana yardımcı ola bilecek arkadaslara simdiden tesekkür ederim

 279. periprensii

  slm arkadaşlar tekrardan gecen hafta sırkeyı kestım hem artık bazı sıgıllere fayda etmıyordu yanı oldugu gıbı duruyordu ama buyuk bır kısmını sırkeyle yok ettım neyse ısı bıraz hızlandırmak ıcın verrutol adlı ılacı aldım 6,25 tl 3 gunde gozle gorulur sekılde bazılarıını kokten dusurdu bazılarını etkın bır sekılde kuculttu suan sadece hafıf sıskınlık var sıgıllerde onlarda tamamen yok olacak …

 280. nedim

  periprensi doktora gitmeden verritol alıp kullansam faydasını görürmüyüm bide tekrar çıkmaması için başka bi ilaç hap türü mükrobun kökünü kurutsun diye böyle bi ilaç varmı yardım edersen çok sevinirim

 281. eren kaya

  merhaba arkadaşlar. öncelikle hepimize acil şifalar dileyerek başlamak istiyorum. benim lisede parmaklarımda siğil vardı ve genital bölgemdede. cildiyeye gittim bayan olduğu için testislerimdede var diyemedim.verrutol verdi bana. ellerime kullandım ancak yaktığı için genital bölgeye kullanamadım. ellerimdeki siğiller tamamen geçti izi kalıyor ama zamanla (4-5 ayda) onlarda tamamen bitiyor.şimdi ise 26 yaşındayım ve özellikle söylüyorum hiç ilişkim olmadı ancak genital bölgedeki siğiller zamanla kaşıntıyla falan çoğaldı. şimdi testislerin bölgesi neredeyse gözle görülmeyecek kadar siğille dolu irili ufaklı 45-50 tane.öncelikle verrutol le iyileştirmeye çalışıyorum bakalım sonuç ne olacak. herkese geçmiş olsun…

 282. toprakk

  PERİPRENSİ dediğin ilac nerde satılıyor reçetesizde ala bilir miyim ve sen nasıl buldun bu ilacı doktor tavsiyesi filanmı?? birde başarı oranı ne kadar cevabını bekliyormm kardeşimm!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 283. ozan

  Hocam Verrutol u soruyorsan bütün eczaneler satar 6,5 lira civarı bir ilaç reçetesiz veriliyor, siğil ilacı zaten o. Siğille tanışan kişi ilk o ilacı kullanır gibi bişey :) İlaçların başarı oranı kişiden kişiye değişir illa sende de etkili olacak diye bir durum yok ilacı alıp kullan inşallah iyi gelir kurtulursun.Kullanmadan da kullanma şeklini iyi okuyup kullan zamanla yakıyor ve sadece siğilin üzerine gelecek şekilde sürmen gerekiyor. Hepimiz kurtuluruz inşallah bu illetten…

 284. toprakk

  TEŞEKKUR EDERİM OZAN KARDEŞİM things that help people in the world, is no coincidence that ,with determination and samuels smiles

 285. ozan

  Genital bölgede kullanmadım, elimdeki siğiller için kullanmıştım, ilk başlarda yakıyor biraz onun için genital bölgede denemedim :) Ama siğiller küçüldü bide ben sabırsızım hemen geçmesini istiyorum 1,5 ay kullandım öyle küçük halde kaldı sonra bıraktım kullanmayı. Elimde kullanınca biraz acemiliğe geldi galiba, oluşan tabakayı kaldırayım derken biraz zedeledim siğili kanadı sonra dağılmaya başladı siğiller. O yüzden dedim dikkatli okuyun kullanma şeklini diye benim düştüğüm hataya düşmeyin. Bende burda elma sirkesini duymuştum genital bölge için onu deniyorum şu an, başka yaptığım birşey yok. Birazda bunu deneyeyim oda olmazsa başka bişey buluruz elbet :)

 286. toprakk

  teşekkur ederim OZAN [toprak20@hotmail.co.uk] bu beniim messenger adresim etkili bir yontem bulursanız benide haberdar edin xd

 287. merve

  benimde erkek arkadaşımda çıktı.yaklaşık iki yıl önce bir tane çıkmıştı herhangi bir ağrı sızı kaşıntı olmadığı için doktora görünmedi son bikaç ay içinde 8-10 tane falan oldular doktora gitti ve doktor yakılmasını önermiş ve benimde mutlaka görünmem gerektiğini sölemiş ama bende gözle görünür hiç bişey yok gözle görünmeyen iç kısımlarda olma olasılığı varmı.böyle bir sıkıntı yaşayan veya bilgisi olan bi arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun.bide rahim ağzı kanseri yaptığı söleniyor hayatım kabusa döndü:((((

 288. ozan

  Seninde doktora gidip görünmen gerekiyor tabi.Gözle görmeyebilirsin şimdilik, bizde görmüyoduk zamanında :) şu sıralar görmüyor olman görmeyeceksin anlamına gelmez. İç kısımda olma ihtimalide var. Bayanlardaki sorunda bu iç kısımda olunca gözle görmeyince bişey yok zannediyorlar ama öyle değil. Hayatını kabusa çevirecek br durum yok git erkenden tahlillerini yaptır erkenden önlemini al. Şimdi önlemini almazsan hayatın daha sonra kabusa döner. Böyle durumlarda iki tarafında tedavi edilmesi gerekiyor.Yoksa erkek arkadaşın gitti tedavisini oldu ondaki sorun geçti, 1 ay sonra diyelim sende bu sorun ortaya çıktı erkek arkadaşına tekrar bulaşır, sonra baştan başlarsınız herşeye…

 289. özge öztürk

  HPV gerçekten çok tehlikeli virüs. Kadınlarda Rahim ağzı kanserine neden oluyor. Türk jinekoloji derneğide HPV hakkında bilinçlendirmek için sosyal sorumluluk kampanyası başlattı. Ülkemizde Hpv nin çok az bilindiği düşünülürse çok olumlu bir adım bu, tebrik etmek lazım. Birde bu bilinçlendirme dahilinde http://www.hpv.gen.tr sitesi hazırlanmış. Bu sitede yer alan Video ve yazılar herkesin anlayabileceği basitlikte hazırlanmış, çok basit gerçekten.

 290. Arda

  Slm İmuneks adlı ilacı kullanan ve faydasını gören var mı?Forumda adı gecen ilaç biokadin bildigimiz tendürtüyotmuş galiba bende roll adı verilen bir antiseptik sprey aldım hangisi daha faydalı olacaktır tahrişler için?Bi sorun daha olcak bepanten krem iyileşme sürecini hızlandırmak için faydalı olurmu tesekkurler?

 291. dünya

  arkadaşlar internette tesadüfen bişey buldum gooogle ye gökçek iksir yazarsanız görürsünüz. ibrahim gökçek adında bir araştırmacı yazar hpv yi kökten tedavi ediyomuş. hazırladığı iksiri 3-5 ay kullanıyosunuz hem bağışıklığı güçlendiriyomuş hem de hpv nin zarını yok ediyomuş böylece virüs açıkta kalıyomuş. açıkta kalan virüsü de bağışıklık sistemi yok ediyomuş. kullanmaya başladığınızda ilk etapta siğiller artıyomuş bu iyileşmenin belirtisiymiş.çünkü sinir köklerine yerleşen virüsler vücuttan atılıyomuş. daha sonra dışarı atılan yani oluşan siğiller zamanla eriyomuş. bağışıklık sistemine göre kiminde 1-2 ayda kiminde 3-5 ayda virüs yok oluyomuş. benden söylemesi. kullanıp da etkisini görenler buraya yazsın ki diğer arkadaşlar da faydalansın. acil şifalar.

 292. dünya

  ya arkadaşalarben bu iksiri kendi sayfasından bulmuştum. ama başka sitelerin forumlarında okudum hiç bi işe yaramadığını, yarayanlarda da kullandıktan sonra yeniden siğil çıktığı yazıyor. bi de bu iksir bayaa bi zayıflatıyomuş bilginize.. ama elma sirkesi gerçekten etkili ben 4-5 gün kullanabildim tahriş etti dayanamadım bıraktım. bıraktıktan sonraki günler küçülmeye başlayınca inandım ve bugece yeniden başlayacam sirkeye. bi de günlük olarak turşu suyuna karıştırıp içiyom sirkeyi. hem içten hem dıştan sirke tedavisi… iyi bayramlar…

 293. tarkan

  elma sirkeli isveç şurubunu ve himalaya kristal tuzunu suda eritip siğilere pamuk ile sürerseniz faydalı olabilir gökçek iksire gelince bu sarımsaklı limon suyudur içinde zencefil sinirli ot tarçın vb bitkiler var cinsel gücü arttırıyor bağışıklık sistemini güçlendiriyor geçen sene kullandım girip hiç olmadım siğillerde belirgin bir küçülme sağladı desem yalan olur sağmadı desem yalan olur ikisinin ortası geçen sene 2 lt 40 tl idi bu sene 1 lt 40 tl ama faydalı internette sarımsaklı limon suyu diye araştırırsanız faydalarının ne kadar yüksek olduğunu görebilirsiniz bunu evdede yapabilirsiniz 2 kilo limon sıkılıp 1 lt limon suyu olaçak kırk diş sarımsak havanda dövülüp limon suyuna karıştırılıp ağzı kapalışekilde ışık görmeyen siyah poşettete 25 gün oda sıçaklığında bekletilip 25 gün sonunda sabahları yarım cay bardağı aç karnına içileçek kalp damarlarını açıyor alerjileri kesiyor kum ve taşları eritiyor vs vs kondiloma gelince artık bunun ile yaşamasını öğrenmeliyiz siğiller geçse bile kaybolsa bile virüs bedende kalaçak bir çaresi çıkıncaya kadar maalesef böyle bunu kabulleneçeğiz ama evlilik onu bilemiyorum eşimize sonra çoçuklarımıza bu bulaşaçak bundan korkuyoruz bu hpv virüsünün şerrinde allaha sığınıyorum cümlemize acısın bize şifa göndersin amin vesselam

 294. halil

  sağ ayağımın da beş tane siğil çıkmıştı. yaklaşık 9 ay boyunca verrutol siğil ilacını kullandım.siğilller tam geçti derken yeniden büyümeye başlıyordu. pes etmedim ilacı kullanmaya devam ettim. ve sonunda tamamen geçti
  bazı arkadaşlar elimde siğil çıktı verrutol kulandım geçmedi diye yorum yazmışlar. siğil tedavisinde bir çok yöntem denedim ama en iyisi verrutol losyon. siğilleri ardasında iz bırakmadan yok etti.

 295. ozan

  Sende geçtiyse şanslı kişilerdenmişsin her ilaç herkese iyi gelmez bazılarında ters etki yapar.Siğilin çeşitleri çok, sana iyi gelen başkasına iyi gelmez.Bende kullandım verrutol ü ama bana ters etki yaptı hatta çoğalmaya başladı belli zamandan sonra. Belki sen çok uzun zaman kullandığın için etkisini gördün ben 1,5 2 ay civarında kullandım çoğalmaya başlayınca bırakıp doktora gittim. Hiç bir ilaç bir sorunu kesin geçirir diye bir olay yok sende geçtiyse ne mutlu sana…İnşallah tekrardan çıkmaz…

 296. okan

  arkadaşlar ben bu siğilden çok çektim allaha şükür kurtuldum inşallah sizde kurtulursunuz defalarca doktora gittim kremler ve lazerle yakmalar yinede geçmedi bir arkadaşım bir ilaç verdi ondan sonra kurtuldum bilgi almak isterseniz benden mailime atın görüşelim
  birisi_333@hotmail.combu hastalık kimyamı bozdu desem yeridir

 297. tarkan

  okan kardeş mailini yazmışsın sana mail gönderdim bir cevab alamadım bari buraya ilaçın adını yazda kurtulalım

 298. tarkan

  BU KOLLAİDE GÜMÜŞ SUYU’NU BAZI ARKADAŞLAR KÖTÜLEDİLER AMA HAKİKATEN MÜKEMMEL BİR İLAÇ 650 HASTALIĞA DEVA SİĞİLLERİ YOK EDİYOR GÜNDE 14 CAY KAŞIĞI İÇMENİN HİÇ BİR ZARARI YOK F.D.A ONAYLI NEDEN BUNU GİZLERLER ANLAMADIM BUNU BİR TÜRK FİRMA ANTALYADA ÜRETİYOR 1 LİTRE FİYATI 119 TL KARGO DAHİL KAPDA KREDİ KARTI İLE ÖDENE BİLİYOR PYRAMED GÜMÜŞ ALTIN SUYU SİVA MARKA GÜMÜŞ SUYU İNTERNETTE ARAŞTIRIRSANIZ ADRESİNİ BULABİLİRSİNİZ EÇMİŞ OLSUN

 299. tarkan

  sn adria ben kullanıyorum size tavsiyem öncelikle beklemeniz internette araştırma yapmanız benim araştırmalarımda 650 çeşit hastalığı iyileştirdiği ve daha bir çok şey ben burada kullandıkdan sonra size bilgilerimi aktaraçağım verrutol tahriş etmişti hem içten hem dıştan siprey li kullanıyorum faydası oldu 8 senedir kaşıntılarım vardı iki günde bir ilaç almak zorundaydım bugün üçgün oldu ilaça gerek kalmadı selin adlı arkadaşın yazdıklarından sonra araştırdım ve bir litre aldım yemeklerden yarım saat evvel bir yemek kaşığı alıyorum bir deneyeyim ne olur dedim bakalım göreçeğiz

 300. adria

  anadım ..ben uzun suredır sırke yapıyorum..bende sırkenın faydasını gördum ama kı sırkeyı bıraktıkmı 1-10 gun ııcnd kucuk kucuk belırmeye baslıyor..sen kulan bakalım kesın çözumolursa kulanıırız..

 301. kartal

  arkadaşlar bu sigillerden bendede mevcut sirkenin kesin çözümü varmı ben doktorları inan dırıcı bulmuyorum.

  • adria

   kartal şu anda kesın tedavısı yok sadece gecıktırıcı bir tedavı uyguluyorlar..bızde bunun kesın tedavısını araştıryoyoz..bana sırke ıyı geldı ben ona devam edıyorum…formda ki arkdaşlarda baska tedavı yı denıyorlar.inşallah ıyı gelır

 302. dünya

  aspirini iki damla suyla eritip siğilin üzerine sürüp üzerini kapatırsanız ve bunu üç gece üst üste uygularsanız geçermiş. internetten tesadüfen buldum bu bilgiyi. bi de himalaya tuzu sürünce de geçiyomuş internetten araştırın nasıl uygulayacağı yazıyo. bi de yalnızca bir siteye girmeyin değişik şeyler yazan siteleri bulana kadar girin. bu iki uygulamayla ilgili farklı tecrübelerin olduğunu ve geçirdiğini göreceksiniz. himalaya tuzunu geçtikten sonra bir müddet daha uygularsanız arta kalan virüsleri de atıyomuş. ha bir de sarımsağı ezip siğilin üzerine koyar üzerini de kapatırsanız o da geçiriyomuş. kuwetli bi antivirüsmüş sarımsak. önce aspirini, sonra himalaya tuzunu yine geçmezse sarımsağı uygulayacam ben. yine geçmezse hocaya gidicem burda bi hoca varmış okuyomuş. acil şifalar herkese…

 303. adria

  dünya gecmış olsun bı dene bakalım eger ıyı gelırse bızde kulanırız …gecmiş olsun..

 304. zeyno

  slm arkadaşlar.bende de genital siğil var ilk başlarda çok önemsemedim ne olduğunu anlamdım sonra dağıdıldıkça korktum ve bi doktora gittim bana bulaşıcı bir hastalık olduğunu söyledi.bi ilişkim beraberliğim olmadı ama araştırdığıma göre başka sebeplerdende bulaşabiliyormuş.bana ALDARA krem verdi şuan kullanıyorum ama YAN ETKİLERİ VAR. çok tedirgin oluyorum inşallah geçerrr :((

  • osman çakar

   slm aldara kullanan dost boşuna fazladan para ödüyorsun hemen doktora söyle dondurma sistemi ile yakma yapsın tam olarak bitmezlersa 15 gün sonra yine dondurt

 305. kumsal

  arkadaşlar elma sirkesi mucizevi şekilde iyi olmamı sağladı bağışıklık sisteminide güçlendirmek önemli tabiiii………….doğum ve emzirme döneminden sonra çıkmıştı bende elma sirkesiyle kaybettim:)

 306. ceyda

  merhaba ben 4 ay tedavi gördüm yaktırdım 1 hafta sonra tekrar çıktı siğiller ve asit ilacı kullandım her hafta ama geçmedi
  şimdi ise 8 haftalık hamileyim ve aşırı derecede çogaldılar ve büyüdüler ne yapmalıyım

  • osman çakar

   ceyda arkadaş eğer hepsi görülen pozisyondaysa dondurma sistemi ile onlarla başedebilin.. belki aldara türü ilaçlar yardım eder ancak hem pahalı hemde etkisi daha az…

  • alev sayın

   acilen tedavi ettirmezseniz doğacak çocuğunuz tüm cildinde çıkar bu siğillerden

 307. yusuf

  (ANKARA)bende 5 ay önce makat kısmında çıktı.onları kopardım ve yayıldı.özel hastaneye gittim.hemen yakmamız lazım dedi.kan testi istedi.kan testi iyi çıktı.kötü huylu olmadıgını söledi.ama ben gene sevinmedim.bulaşıcı dedi.yakmadan geçmez dedi.neyse ameliyata girdim bayılttılar.ve yaktılar.ameliyattan sigara içtigim için zor uyandım.sigara içenlerde baygınlık süresi daha çok oluyomuş.alkol ve sigara hpv yi yani sigillerin geçmesini daha zorlaştırıyomuş.ameliyattan sonra ban hiç bir ilaç vermedi.ve bu inş çıkmaz dedi.gene çıkmaya başladı.gittim gene hastaneye.eger sigil olan yere dokunupta ordanda başka yere yani penise dokundugunuzda geçermiş.özel hastane bana hiç böle bişey sölemedi şayet ben soruncaya kadar.tekrar büyüsün yakalım dedi.ve ben devlet hastanesine gittim.doktor dondurma işlemi yapacaz dedi.ve ilk dondurmayı bugün gerçekleştirdik.kadın doktor hiç umursamazcasına egil dedi 10 saniye oraya bir sıvı sıktı.tamam dedi.penise geçermi dedim.ukala bir tavırla geçer dedi.tekrar başka doktora sordum.eger dedi anal bölgeyi temizleme yaptıgınızda arkadan öne dogru temizlemeyin.önden arkaya dogru temizleyin ve mümkünse başka deriye bulaştırmayın elinizi bol sabunla yıkayın dedi.ve buda beni ikna etmedi.başka hastaneye gidecem.bu hastalık bulaşıcı ömür boyu taşıyıcıymışız.ben bekarım ama evlenirsem eşime geçme olasılıgı eşimin bagışıklık sistemine baglıymış.YANİ EŞİNE KESİN BULAŞIR DİYE BİŞEY YOK.tamamen bagışıklık sistemiyle alakalı.ve bolca ELMA PORTAKAL LİMON bunları kabuguyla yiyin.ıspanak pırasa şart.ama sabah akşam meyveyi yeyin.KADINLAR İÇİNDE AYNI…eşiniz o bölgeye kesinlikle ellemeyecek.ve siz oral zevk yaşayamacaksınız.anal zevk ise çok zor olacak.TEK SÖLEDİGİM BİŞEY VAR SİZİ SEVEN İNSAN HERŞEYİNİZLE KABUL EDER.HİÇBİR İNSAN DÖRDÖRTLÜK DEGİL.MUTŞLAKA ONUNDA VARDIR BİR KUSURU.BU OLAY BENBİM PİSKOLOJİMİ BOZDU.HEMDE ÇOK.AMA MORALİMİZ<İ YÜKSEK TUTMALIYIZ.BAŞKA ÇARE YOK..BİR İNSAN SİZİ HPV HASTASINIZ DİYE BIRAKIRSA MUTLAKA AYNISINDAN DAHA FAZLA SINI ALLAH ONA VERİR UNUTMAYIN.TEDAVİ SÜRECİMİ MERAK EDEN KADIN-ERKEK ARKADAŞLAR MSN ADRESİM İÇİN:yusuf170686@hotmail.com

 308. yusuf

  lütfen sadece bir hastaneye gözükmeyin.bir kaç hastaneye gidin.ve araştırın internette hastalıgı.ve doktora merak ettiklerinizi sorun.çünkü siz bişey sormadan doktor fazla bişey sölemiyo.kimsenin umrunda degil.doktoru bunaltıncaya kadar sorun.ve 6 ay veya bir yıldan fazla çıkmazsa hastalık kendiliginden geçebiliyomuş doktorum söledi.ve yorumlarda yazan hiç bir kremi lütfen kullanmayın.kesinlikle.herkesin hpv virüsü bir degil.kimseye inanmayın.doktorun dedigini bile yapmayın.bir kaç doktora göründükten sonra hangisi mantıklı geliyosa onu yapın.çok düşünceli olun.eger evliyseniz ve ikinizdede sigil varsa oral sex kesinlikle yapmayın.agızınızada bulaşır.ve kimseyi öpemezsiniz bile.amman haa.ben üniverste mezunuyum ve şimdi hacı hoca yoluna düşecez.bir umut.ne hallere düştük.çünkü bir arkadaşımın geçmeyecek tedavisini halletmişti.yani her yolu deneyecem.çok araştırma içindeyim.ve BAŞKA BİR BİRİSİNİN WC SİNE GİRERKEN LÜTFEN DİKKAT EDİN.SİGİL HASTALIGI SEX DIŞINDA WC DENDE GEÇER.KENDİMDE OLDUGU İÇİN EMİNİM.DOKTOR NE KADAR CİNSEL YOLLA DESE BİLE.SİZDEN İYİ KİMSE BİLEMEZ.

 309. yusuf

  Siğiller her bünyeye giremez; girse bile üreyemez.Deri bütünlüğünün bozulması (tırnak yiyen/yolan kişiler),bağışıklık sisteminin bozulması(kansız/anemi veya kanser hastaları,bağışıklık sistemini baskılayan ilaç alanlar vb.),allerjik bünyeli olma durumlarında infeksiyon kolay yerleşir.Yoğun stresi olanlar,sıkı diyet veya düzensiz/dengesiz beslenenlerde,aşırı çalışma ve yorgunluk halleri,çok eşli ve güvenlik önlemi olmaksızın cinsel temasta bulunanlarda, ortak havlu, bornoz kullananlarda,havuz,hamam,jakuziyi sık kullananlarda bulaşma riski yüksektir.

 310. east04

  bende de vardı genital siğil hemde 30 tane aldara aldım 2 haftadır kullanıyorum hepsi geçti şu an sadece 2 3 var onlarda geçiyor

 311. ceyhun

  Merhabalar arkadaşlar, ben de bu dertten muzdarip olduğum için dertlerinizi okudum herkese geçmiş olsun ve ben de hastalıkla ilgili gelişimimi paylaşmak istedim. Ben de genital bölgemdeki kabarcıklarla 1,5 sene önce tanıştım ilk bunları kabartı sandım ama daha sonra araştırınca genital siğil olduğunu öğrendim, küçük küçük toplu iğne başı kadarlar 3-4 tane kadarlardı bir eczaneye gittim podofilm önerdi bi tür kimyasal yakıcı iyi güzel yakıyo yok ediyo ama her seferinde nüks ediyo 1 2 ay sonra, ancak daha sonra da penisimde sünnet derisi etrafında da oluşumlar gözledim küçük küçük onları da yakıcam derken başıma neler geldi ayarı çok kaçırınca yanmalar ağrımalar çok canım yandı hatta deride bile erime oldu, ama bu penis etrafındakiler çok inatçı geçici bir süreliğine bile kaybolmuyolar. En son araştır araştır aldara kremi denemeye karar verdim sanırım o da işe yaramazsa kurtuluş yok 1 haftadır kullanıyorum allahtan bir yan etkisi yok hafif kızarıklık dışında bana mı öyle geldi anlamadım ama sanırım siğiller zaten çok küçüktü çok az sanki ufalma var ama tam emin değilim en az 1 kutu bitirmek lazım konuşmak için biraz erken daha. Allah herkese şifa versin arkadaşlar faydası olacağı umuduyla tedavi aşamalarımı sizinle paylaşıcam şimdilik hoşçakalın…

 312. muharrem

  bende 10 ay önce bi ilişkide bulundum şuanda bende 6 adet siğil var doktorum yakacağını söyledi benim bi kaç tane kuşkum var tedavi olursak yani tamamen geçermi ve ben evleneceğim 2 yada 3 yıla kadar eşime geçecektir ne yapmalıyım yani tamamen geçmiyorsa evlenmeyi düşünmüyorum aynı zamanda hakkaride askerim 2 ay sonra yakmaya gidebilirim o kadar kafama takıyorum ki genital bölgeyi sürekli kolanyayla yıkıyorum buda acı veriyor ne önerirsiniz tşk ederim…

 313. yusuf

  tekrar mrb.özel hastaneler devlet hastaneleri gitmedik yer bırakmadım.hocaya bile gittik.şimdi ankaranın en iyi proföserine gittik.15 gündür özel muayeneye gidiyorum önce derdimi anlattım.ve bana özel kan merkezine gidip kan testi yaptırmamı istedi.4 tane test yaptırdım.hepsi negatif çıktı.ve bugün profösere sonuçları gösterdim.bana hap verdi içimde iyileşme umudunu tekrar koydu.başka doktorlara benzemiyo.biraz garip adam ama harbi işini iyi yapıyo çok fazla konuşmuyo neyse.hocam geçer mi dedim.eger kantestin dogruysa ve sendekide sigilse inş geçecek dedi.ama tekrarlayabilir dedi.BELKİ dedi.şuan hapa devam.geçecek gibi :)

 314. totem

  arkadaşlar 3 aydır bende bu dertten muzdaribim bağışıklık sistemimi güçlendirmeye çalışıyorum mantar kremleri elma sirkesi denedim bir işe yaramadı aladara kullanmaya karar verdim.Aldara reçetesiz satılıyor mu ?

 315. ceyhun

  Reçetesiz satılıyor arkadaşım ben birinci kutunun yarısındayım bendeki siğiller ufak daha çok penisin sünnetli kısımının oralarda bana mı öyle geliyo ama sanki çok az bir ufalma var siğillerimde en azından siğiller uzamamaya başladı ısrarla devam edicem aldara tedavisine eğer kremi alacaksan ve istanbulda oturuyorsan tahtakalede eczane var 100 tl ye toptan fiyatına alırsın 30 liran cebinde kalır. onda da başarılı olamazsam ermeni hastanesinde çok iyi bir cildiyeci varmış arkadaşım bahsetti bir çok doktorun geçiremediği siğil tarzı şeyleri tedavi ediyomuş ve randevu almadan da gidilemiyormuş ve çok yoğun bir talep varmış bu doktora. Geçmiş olsun…

 316. zeyno

  haklısınız bu krem çok pahalı ilk kutuyu kullandım faydası oldu şimdi ikincisi de bitmek üzere. bir kaç tane kaldı siğil eğer geçmezse başka yollar deneyeceğim ama moralim çok bozuluyor

 317. ceyhun

  Moralini yüksek tut zeyno arkadaşım sanırım aldara geçiricek siğillerini sana tavsiyem her gün naturel bitki çayları içmen bu immun sistemini güçlendirir ve siğillerin baskılanmasını sağlar vücudunda.

 318. Selim

  Arkadaşlar merhaba, yaklaşık olarak 5 yıldır genital siğil hastasıyım. Araştırıp uygulamadığım tedavi yöntemi kalmadı. Yaptırmamanızı önereceğim tedavi yöntemleri 1-) krioterapi ( dondurma yöntemi ) bu tedaviyi yaptırdım baya bir yara izi bıraktı 1-2 ay yaraların iyileşmesi sürdü acısını anlatmıyorum bile 2-) Elektro koterle koterizasyon yöntemi yara iyileşmesi uzun sürüyor ve iz kalıyor tavsiye etmiyorum.
  Tedavi dışında yapmamanız gereken bir iki şey kattiyen genital bölgeye jilet vurmayın genital siğili bütün vücuda yayar sakın unutmayın.
  Kadın erkek bu hastalığı taşıyan herkes en başta bağışıklık sistemini güçlendirsinler en önemli tedavi bu çünkü bu virüs asla vücudu terk etmiyor bu yüzden en başta bağışıklık sistemini güçlendirelimki siğilin vüdumuzda tekrar çıkmasını engellesin. Kadınların mutlaka vede mutlaka aşılarını yaptırsınlar hastalığı kapsın yada kapmasın mutlaka doktorlarına danışarak bu aşıyı olsunlar. Arkadaşlar son olarak ben bütün denemelerden sonra hangi tedavide karar kıldım onu açıklayayım, şimdiki aklım olsaydı en başta bu tedaviyi uygular hem siğilin yayılmasını engellerdim hemde genital bölgede yara izi kalmamasını sağlardım , ben şimdi VERRUTOL denen bir ilaç kullanıyorum. Verrutol bir nevi asit siğillerin üzerine duştan sonra bölgeyi iyice kuruladıktan sonra sürüyorum, ama çok dikkatli bir şekilde ben kürdan ucu kullanıyorum tavsiyede ederim çünkü ete gelirse canınızı hafifte olsa yakabilir vede hafif bir iz bırakabilir ama siğilin üstüne dikkatlice sürüp kurumasını beklerseniz ve günde bir defa duş alıp uygularsanız siğillerin büyüklüğüne göre bir kaç gün içinde siğillerinizden kurtulabilirsiniz. Diğer tedavi yöntemlerine göre avantajları evde kendiniz uyguluyorsunuz doktora gitmek maddi manevi yıprattığı için çok büyük bir avantaj, bu ilacın fiyatı 5 veya 6 tl gibi çok cüzzi bir rakam. Kattiyen diğer tedavi yöntemlerine göre bıraktığı iz çok az, tabiki dikkatlice uygulamanız çok önemli. Bu verrutol yöntemini bayanlarda eğer dış bölgedeyse uygulayın ama iç bölgedeyse uygulamayın doktorunuza danışın yaktırın bir kere sonra aşınızı yaptırıp bağışık sistemlerini güçlendirici vitaminler kullanın. Erkeklerde bağışık sistemlerini güçlendirici vitaminlerler beraber düzenli olarak verrutol kullanın, bu arada ben tam 20 yıl günde 2 paket sigara içen bir tiryaki olarak sırf bağışıklık sistemim güçlensin diye sigarayı bıraktım 1 yıla yakın bir zaman oldu çok faydasını gördüm, hem bu hastalıkta hem genel anlamda bu yüzden herkese tavsiye ederim. Arkadaşlar lafı biraz uzattım ama ben sadece tecrübelerimi aktardım, siz yinede ilk önce doktora gidin utanmayın ama önerdiği tedaviyide sorgulayın mutlaka, benim gibi körü körüne krioterapi yaptırıp derin izler bıraktırmayın. Ama şunuda unutmayın 10 değişik doktora gitmişimdir ama bir tanesinin bile verrutol ile ilgili bir şey demediğinide belirtmek isterim eğer bir arkadaşıma doktoru tavsiye etmeseydi uzun bir sürede haberim olmayacaktı vede bunun sonucunda psikolojik olarak çöküntüm devam edecekti ama şimdi iyiyim çok şükür, ara sıra çıksada hemen verrutolla müdahale ediyorum 2 günde tamam sözümü burda bitirirken herkese bol şifalar diliyorum, en kısa sürede kurtulmanız dileğiyle geçmiş olsun…

  • mert

   bende şuanda verrutol kullanıyorum geçiyor evet ama yeniden çıkıyor..ve anal bölgeyi jilet ile almayıda çok pişman oldum virüsler hemen yeniden yayılıyor..ne yapacağım bilmiyorum bu konuda doktora bile gidemiyorum çok çekiniyorum..verrutol ilacınıda gidip bir eczaneden almıştım

 319. zeyno

  arkadaşlar iki aydır aldara krem kullanıyorum iyileşme var ama son üç tanesine faydası olmadı bende anlamadım. başka tedavileri denemeli miyim? bu kremin yan etkisi çok fazla. bişey daaha sormaak istiyorum ben cildiye ye gitmiştim. acaba birde jinekoloğa mı gitsem diye düşünüyorum bişey fark edermi?

 320. zeyno

  merhaba bende 2 aydır aldara krem kullanıyorum son 3 tane kaldı ama geçmiyor. verrutol krem faydası olurmu acaba? birde cildiye ye gitmiştim ben, jinekolğa mı gitsem diye düşünüyorum şimdi de ve kullandığım krem çok pahalı. . geçsin artık bu siğiller…

  • Selim

   Verrutol krem değildir bir çeşit asittir erkeklerde büyük bir siğili bile 3-5 günde tamamen eritiyor ama kadınların fizyolojik yapısı farklı olduğu için tavsiye etmem

  • mert

   bende verrutol kullanıyorum 3-4 güne direk geçiyor ama sonra yeniden çıkıyor :((

 321. eren çimen

  Elma sirkesinin el ve ayaklardaki siğillere karşıda faydalı olduğunu belirtmek
  isterim HPV virüsünün neden olduğu bu siğiller özellikle ellerde ve bağışıklık sisteminin zayıf olduğu kimselerde görülür ve modern tıbta kryoterapi yöntemiyle (sıvı nitrojenle soğukta yakma) yöntemiyle tedavi edilirler herhangi bir ilaç tedavisi ile tedavi edilememektedirler. ellerdeki bu siğilleri 2 saat boyunca ( ta ki parmağınız banyodan çıkmışcasına beyazlayıncaya kadar )
  bir bardağın içinde elma sirkesiyle muamele edin sonra temiz su ile yıkayın,
  günde bir kez olmak kaydıyla 4-5 kez bu terapiyi uygulayın emin olun aylardır
  belkide yıllardır uğraştığınız incir yaprakları sütleri sürdüğünüz ve hocalara
  gittiğiniz bu siğillerin kaybolmaya başladığını göreceksiniz. eğer elinizin üzerinde yada başka biryerde ise pamuğu elma sirkesiyle ıslayarakta bunu uygulayabilirsiniz.

  • zeyno

   slm ben bişey sormak istiyorum, hertürlü siğil yani hpv virüsünün neden olduğu genital bölgedeki siğiller için de elma sirkesi kullanılabilir mi acaba?

 322. ADRİA

  slm ark.elma sirkesı genatal bölgedekı sıgılerede ıyı gelıyor..kucultuyor,düzenli kulandımı gecıyor..amaki sigil ılerlıyen zamanlarda genatel bölgenın degişik yerlerinde sivilce olarak cıkmaya baslıyor.asıl sorun da bu işde aslında..ıcı baya buyuk bır su bırıkıntı sekılde boncuk kadar yane ve bu sorna patlıyor cevresıne bulaştıryor.bana kalırsa bu sekıle varmadan yaktırmak zaten yakıldıkdan sorna senesıne kadar rahat edıyosun sorna tekrar cıkıyor..arkadaşların bılgısne…

  • nihal

   bayan arkadaşlarıma tavsiyem dondurma işlemini yaptırmaları bunun cildiye doktorları yapıyo fakat uzman birilerine görünmelisiniz ben özel hastaneeyi tercih ettim 2 seansta geçti. 8 aydırda çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. ayrıca sürekli görsel açıdan bakmayın olaya bide bu virüsün kanser yapan tipleri var o yüzden cinsel hayatı aktif olan bayanlar yılda bi defa mutlaka smear testi yaptırın çünkü biçok tipi var bu virüsün bunlardan 2 tanesi rahimağzı kanserine yol açıyo. ayrıca merak ettiklerinizi doktorsitesi diye bi sanal sayfa var oradaki ilgili branşlardaki doktorlara sorabilirsiniz daha emin cvplar alırsınız herkese geçmiş olsun

 323. simge

  Siğil deride çok sık görülen virüs kaynaklı bir infeksiyonudur. Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilirler. Zararsız gibi görünse de zamanında tedavi edilmediğinde kanser dahil pek çok ciddi hastalığa sebep olabilirler. Özellikle genital bölgedeki siğillerde bu tür riskler daha fazlardır. Siğilleri oluşur oluşmaz tedavi etmek gereklidir ancak dondurma, yakma ve cerrahi müdehale yöntemleri çok acılı olabilmekte ve iz bırakmaktadır. Hastalar bu yöntemleri kabul etmeden önce mutlaka tekrar düşünmelidir. Siğillerin tedavisinde öncelikli izlenmesi gereken tedavi, siğilleri yok etmeli, iz bırakmamalı ve siğillerin tekrarlamasına izin vermemelidir. Nitekim dondurma ( kriyoterapi ), yakma ( lazer ), cerrahi müdehale gibi yöntemlerde siğillerin tekrarlama oranı çok yüksektir. Bu tür maliyetli ve yan etkileri olan tedaviler herkes için uygun değildir.

  Siğillerin doğal tedavisinde pek çok metod denenmektedir. İncir ağacının sütünün kullanılması, sütleğen bitkisinin benzer şekilde kullanımı, sarımsak kürü, soğan kürü, söğüt yaprağı kürü gibi pek çok bitkisel metod mevcuttur ve kullanılmaktadır ancak bu metodlardan elde edilen başarı oldukça sınırlıdır ve siğillerin tekrarlamasını malesef ki engelleyemez. Siğillerin tedavisi için, onlardan çok kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak etkili bir yönteme ve siğillerin tekrarlamasını engelleyecek mükemmel bir bağışıklık sistemi güçlendirme programına ihtiyacınız vardır. İyi vir bağışıklık sistemini güçlendirme programı günlük almanız gereken birkaç ekstra gıda ve bazı beslenme önerileri içerir. Hayat tarzınızla ve bedeninizle ilgili harika ipuçları verir ve sizi yepyeni biri yapar.

  Şu unutulmamalıdır ki her siğilin tedavisi aynı değildir. Aynı bitkisel tedaviyi her siğil tipine uygulamanız oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Doğal tedavi yöntemleri uygulayacaksanız mutlaka bir uzmandan bu konuda destek almanız gereklidir. Bunun yerine siğillerle mücadele için hazırlanmış, siğillerden 5 gün gibi bir sürede kurtulmanızı sağlayacak, Siğillere Son kitabını da incelemenizi tavsiye ederim. Yanında bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için gerekli harika bir kaynak da içeren toplam 62 sayfalık kitapları okumanız sizi bu konuda daha bilinçli hale getirecek ve istenmeyen sonuçlar doğmasını önleyecektir.

  Daha geniş bilgi için…

  http://bit.ly/sigiltedavisi

 324. ahmet

  slm gidiceksiniz dondurucaksınız snr tekrar gidiceksiniz snr tekrar bu böle sürüp gidecek takii bitene kdr allah sabır versin zor iş 1 yıl oldu ben hala uğraşıyorum…

 325. emreerk92

  kız arkadasımla asla ilşkiye girmedik ancak,rahim kanalı etrafında siğil benzeri sivilceler varmış.kasıntı,agrı gibi sikayetleri yok.bu hastalıgın gecmesi sadece cinsel ilşkiylemi oluyor.yoksa kendi kendine mastürbasyon yaparken gecebilir mi?ilşkiye girmedende bu virus bulasabilirmi?

 326. Siğil muzdaribi

  cok kötü bişey insanı febalı gibi hissettiri,yor bendede oldu dört ay icinde ikidefa yaktırma yöntemiyle tedavi oldum doktorun tekrarlayabilecegini söylüyor herkeze gecmiş olsun

 327. katip

  arkadaşlar bu zıkkım bende de çıktı siğil ilacı var onu kullanıyorum. şimdilik cinsel hayatımız bitti mi yani bizim bu konuda bilgisi olan varsa biraz bilgilendirsin…. birde iç çamaşırlarımızı ayrı mı yıkayalım. kullandığımız araç gereçleri ayrımı tutalım yani

 328. eWo

  slm arkadaşlar sormak istediğiniz bir şey varmı 7 yıldır hpv liyim ve sadece bi ara sirke kullandım yarısı döküldü ve bidaha çıkmadı sirke kullanmayıda bıraktım 1 yıl sonra kendi kendine yokolmaya başladılar hala ufalışlrını izliyorum.

 329. PAPATYA

  Benim yaklaşık 15 yıldır sadece sag kasıgımda siyah karnıbahar şeklinde bir adet ben var.ilk başta toplu igne başı kadardı zamanla büyüdü şimdi bir mercimek tanesinden biraz büyük.ve rengide simsiyah ama emanet duruyor düştü düşecek..napmak gerekir sevgili arkadaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen..

 330. mert

  merhabalar bende 21 yaşındayım ve bundan hemen hemen 2-3 ay önce popomda 3-4 tane küçük siğil oluştu pek önemsemedim geçer heralde dedim daha sonra siğillerin artacağını düşünerek eczaneden siğil yok edici asitli bir krem türü birşey aldım..onu kullanmaya başladım ve 4 güne kalmadı siğillerin hepsi yok oldu..ama yok olmasına oldu tekrarı yeniden çıktı üstelik 3-4 değil daha fazla çıkmaya başladı..bu konuda doktora gitmeye çekiniyorum ne olacak bilmiyorum..o dediğim ilacı kullanmaya devam ediyorum ama bakalım

 331. Av10

  Slm
  Benim testislerimde kırmızı başlıklı kiz gibi sivilce seklinde kırmızı noktalar çıktı göbeğin alt kısmında 3 tane sigil var evren hocam acaba bahsettiginiz o kremler ise yararmı teşekkür ederim.

 332. BuNeYaa

  ya bu aldara krem beni mahvetti resmen yaa haftada 2 kereden fazla kullanamıyorum zaten çünkü ikinci kullanışımdan sonra özellikle 2. haftada müthiç bi acı duymaya başladım sanki iltihaplı yaralar oluşmuş gibi gözüküyo ve canım çok yanıyo tabiki :(( benim gibi olan birileri varsa lütfen yaraları nasıl geçirdiğini yazabilir mi???

 333. NYcity

  Yapmaniz gerekenler:
  1- Aladara kermi alin.
  2-Bol bol vitamin alin
  3-Kosun exercise yapin.
  4-Stressten uzak durun.
  —2 ay sonra gider—

  Sunu unutmatin bu hastaliginta cure yok! Omur boyu tasiyabilirsiniz. Ancak immune systeminizi arttirirsaniz. Bunye kendi kendine atiyor.

 334. NYcity

  @buneya

  bilader, bak aldra kremini gece yatarken sureceksin, sabahta kalkip temizleyeceksin. vucutta en fazla 8 saat kalmasi lazim. Eger daha fazla kalirsa sorun cikar. Gece sureceksin gunduz surersen, yurudugun icin tahris yapiyor. Merak etme gecince birsey kalmaz.

 335. deniz

  merhaba, estuz marka iri salamura deniz tuzunu alın, oda bir çeşit kaya tuzu. bır su bardağının yarısına kadar tuzu doldurun ve üzerine su ilave edin bardak dolana kadar. bir gece bekleyin oluşan soleyi iki kat yaptığınız kağıthavlu üzerine dökün ve siğilli bölge üzerinde 5 dk bekletin, havluyu çekin bölge kuruduktan sonra çamaşırınızı giyin başka birşey sürmeyin. buna siğiller gecene kadar devam edin.sole azaldıkça üstüne su ilave edin tuz tamamen eridiğinde yine yarıya kadar tuz ilave edin. kendi gözlerinizle dökülüp yok olduklarını göreceksiniz. bir ayı bulmayacak.

 336. deniz

  ek olarak söylemek istediğim çeşitli tuz markaları var ben bu marka iri salamura deniz tuzu kullandım.tercih sizin. öncesinde iki kez yaktırmış, çayağacı yağından, sirke ve vitamin desteklerine, aldarasına kadar her türlü hapları kremleri sıvıları denemiş biri olarak yazdım sole uygulamasını. günde bir kez uyguladım soleli kağıthavluyu biraz bekletip attım ve kuruyana kadar bekledim ve hiç dokunmadım. bayan olarak genital bölgeyi az yakıyor ama sonucu görünce şimdi dahi sırf korunma amaçlı arada uyguluyorum. 6 aydır hiç çıkmadı. en azından yan etkisi yok deneyin. tüyler için jilet kullanmayın ağdayla temizleyin ve yıkandıktan sonra yine sole sürün sizinkilerde geçecek eminim.

 337. BuNeYaa

  @deniz
  bayanlarda tuz biraz yakıyor demişsin yakma derken tahriş mi ediyor yani yoksa o anda mı yakıp geçiyor? birde arkadaşlar siğiller geçtikten sonra bile bulaşma ihtimali var mı?

 338. eWo

  Sormak istedikleriniz varsa paylaşabiliriz.hpv virüsü tedavisinde kesin çözüm var, oda gerçek elma sirkesidir asidik oranı yüksek elma sirkesi marketten aldığımız elma sirkeleride tedavide yardımcı olabilir ama uzun süreye yaymaktadır.burdan hpv virüsü taşıyan ve yakalanmaya aday olanlara bişey söylemek gerekirse sakın korkmasınlar boyutlar 2 cm den yukarı olmayan siğiller sirke ile 2 cm yukarısı koter uygulatsın yaraların iyileşmesinden sonra elma sirkesi tedavisine başlasın , tıp çoğu şeyi abartmıştır ve ukaladır.

  pamuklu iç çamaşır kullanın
  siğil bulunan bölgede kıllanmayı abartmıyacak şekilde sağlayın
  vicut şampuanı kullanmayın
  hızlı doku oluşumu sağlayan ilaçlar kullanmayın
  ilaç kullanmaktan uzak durun
  bölgenin terlemesine izin verin (tuzlu su dezenfektedir)saat 8 den sonra kuru tutmaya çalışın
  günde 1 kez muhakkak duş alın
  Not: ONLAR zaten geçicek siz kafanızı takmayın biz sadece süreyi kısaltmaya çalışıyoruz .

  Yiyecekler
  vicut dengesini bozucak alkol ,uyuşturucu, sigara çok sık kullanma
  fındık, karpuz ,badem ,kabak çekirdeği, balık, kırmızı pul biber ,karanfil , karabiber ,saf zeytin yağı bunu yağhaneden kendiniz almalısınız hasta kullanıcak içindeki asidik oranın normal olması lazım diyebilirsiniz baharatlar ile harmanlanmış haftada 2 kez et ye köfte olabilir yanında yoğurt salata ye
  Aynı saat te yat ve aynı saat te kalk .Bunları her yaptığında aklından çıkmayacaktır. ama 3 aylık tedavi sürecinden sonra artık onun yokolmasına hiç bir engel kalmayacak

  Sirke tedavisine başladığında ilk anda yanma farkedeceksin yanmayla beraber siğilin olduğu bölgede beyaz beyaz ufak sivilceler belirginleşmeye başlayacak onlar virüsün yuvalanmış halidir. merhaba diyebilirsin :) sakın canını sıkma bu geçiçi bir hastalık uyglamayı püskürterek te yapabilirsin siğil olan bölge ve etrafını iyice elma sirkesiyle ıslat normalde görünmeyen elma srkesiyle belirginleşen sivilce benzeri şeyleri tespit et uygulamaya o bölgede devam ediceksin
  2 gün aralıklarla sıkıp 3 dk bekleyip yıkayıp tekrar sıkıp tekrar bi 5 dk bekleyin temizlemeyi soğuk çeşme suyu ile yapın beyaz el sabunu kullanın kızaran v yara olan bölgeler olursa iyileşinceye dek sirke uygulamayın iyileştikten hemn sonra yine tedaviye devam edin böyle tekrarlayın geçmiş olsun

 339. TARKAN

  Ramazan ayı boyunca sahurda 1 tatlı kaşığı kadar sodyum bi karbonatı suda eritip içtim ellerimde parmaklarımın üzerinde çıkan su kabarçıkları şeklindeki sigillerden kurtuldum sonra düşündüm bu bağırsaklarda yerleşen bir hastalık olabilirmi diye araştırdım bağırsaklardaki kurt solucan parazitler için bir sitede gördüm sitraks adında bir ilaç bunu kullanıyorum eğer kasıklarımdaki siğillerde yok olursa yazarım birde kayınağaçı kabuğu sarılırsa yok oluyormuş denemedim ağaçı doğa da tanıyabilseydim deneyecektim

 340. melisa

  slm lütfen bana yardım edın ben 22ysındayım gecenlerde farkettım ben gibi kucuk nokta seklınde bırseyler oldugunu gördüm netten arastırma yaptım siğil olabılır dıye dusunuyorum eger öleyse gecmesı cok mu zor nerden bulaştı kafayı yiyicem..cok zormu tedavı edılıyor..??

 341. mesut

  selam arkadaşlar bende de makat bölgesinde siğiiler vardı 2 diş sarımsağı eziyorsunuz içine az elma sirkesi katıyorsunuz siğillerin üstüne kapatın peçeteyle geceleri yatarken 3 günde siğillerin kaybolduğunu göreceksiniz ilk 10 15 dakika yakıyor ama inanın bana teşekkür edeceksiniz

 342. mahmut

  bensiğil ilacı kullanıyorum ve yüzümde de et beni var doktor siğil ilacını yüzünede sürebilirsin dedi sizce bu doğrumu ?

 343. adria

  slm millet. ewo hoşgeldın nerelerdeydin….
  tahrış olan genetal bölge için zinat 500 lük ve 1000 lik dıye hap var
  kullan manızı tavsıye ederım tahrış olan yumusak doku enfeksıyonlarına ıyı gelıyır cabuk gecırıyor..

 344. BuNeYaa

  ya arkadaşlar siğil şeklinde olanlar geçiyor ama birde beyazlıklar var onlar nasıl geçecek acaba??? bir bayan olarak aldarayı iç kısımlarda kullanmak çok zor çünkü yardım edin lütfeennnnn =((

 345. SonundaBitti

  Mağdur arkadaşlarım bende 1,5 yıl boyunca çektim bu rahatsızlığı.Öncesinde az sayıdaydı fakat traş esnasında jilet kullandığım için aşırı çoğaldı.Siğilleri kanattığınızda her yere yayılır.Su ile başkalarına kolayca yayılır (havuzdan hamamdan uzak olun tuzlu su,deniz zararsızdır).Cinsel ilişki olsun,koruyucu kondom olsun yayılmasını önleyemez.Deri temas ettiği anda karşı partnere bulaşır.Bu yüzden cinsel ilişkiden KESİNLİKLE uzak olun!Dondurma (cyro), yakma (kotel), lazer, doku değiştirme (en son hali ameliyat) uygulanarak tedavi edilir.Onun dışında 3 çeşit ilaç var biri aldara biri podifin gibi bir şey biri de yeni çıkan kalem şeklinde asit.Bunlar ücrete tabii,diğer tedaviler kadar etkili değil fakat günlük müdahale açısından çok iyi.yeni çıkan siğil gördüğünüzde anında müdahaleyi sağlar.Ben dondurma yöntemini kullandım haftalık yada haftada 2 kez gittim.Dondurmanın dozunun biraz fazla olmasında fayda var.Önceleri azıcık sıkarlardı gazı 5i yara olup dökülürken bir kaçı kalırdı sinir bozucuydu.Son aylarda iyice sıktılar hepsi dökülüverince daha rahat hissediyorsunuz psikolojik olarak.Hastalığı sürekli düşünmek,ne zaman geçecek ömür boyu mu diye söylenmek,çıkmaz çaresiz bişi görmek hastalığı arttırır söyleyeyim.Önce kafanızı bi rahatlatın mutlaka geçecek bir şey bu.İlk aylar korkarken son zamanlar çocuk oyunu gibi geldi ve bir gün bir baktım komple yok yok olmuş hemde bir kaç siğil varken ve tedavi olmadan.Aylardır yok kontroller de temiz artık.Bu yüzden önce bunu atlatacağınıza inanın! Banyo yapmaktan korkmayın su kendi vücudunuza o kadar hızlı yaymaz çünki siz bu virüsü taşıyorsunuz.Banyo yapmadan vücudunuza kaya tuzu (doğal tuz) serpin sonra yıkanın yayılmayı önlemesi için.İç çamaşırları sık değiştirin.Mastürbasyonun yayıp yaymadığı hep tartışılır, kimi zaman mastürbasyondan 1 hafta sonra feci artış gözlemledim,kimi zamanda hiç bir şey olmadı.Ama yine de siz uzak durun!Bu virüsü kan,sperm ve deri taşır bu sebeple kendi kendine hariç,mastürbasyon yapmayın.Vücudu 1 ayda yada daha uzun sürede traş edin ve jilet asla kullanmayın.Makasla kısaltın yada egzama yapmıosa tüy dökücü kullanın (pek önermem makas daha iyi).Her zaman hijyenik olun makasıda sürekli temizleyin.Elleri temas anında sabun ve antiseptik temizleyiciyle yıkayın ve lavoboyu da.Cryo dan sonra krem amaçlı vazelin yada antibakteriyel ilaç verirler ben Fucidin pomad kullandım.Şeffaf eldivenle sadece siğillerin üzerine sürün cryo işleminden sonra ve sabah akşam.Etrafa sürüp giderseniz yayılma riskiş taşıor.Aklınızdan bu rahatsızlığı çıkarın.Bende sadece virüs vardı HIV HPT B çıkmadı.Bayanlar için aşısı da var (yakalanmadan önce) ama erkeğe henüz yok.Lazer biraz yakar ama daha etkilidir ücrete tabii.Kotel yakar belli zamanlarda büyük siğillere uygulanır buda etkili.Dondurmaz biraz uzun sürer ama kolaydır (yakana kadar sıkılsın).İlaçlarda dondurma kadar etkili dseğil ama yayılma alanı azalır yinede bence gayet iyi 3-4 ayda bitirenler var sırf ilaçla.Bu arada şunu da söyleyeyim mastürbasyonun tamamen terket demiyorum çok nadir yapıp anında temizleyin bölgeyi (kaya tuzu ile yadasabun,kolonyalı mendille).Elinizi değdirmeyin kesinlikle eldiven kullanın sürekli.Geçmiş olsun emin olun bir süre sonra oyun gibi kalıp geçip gidecek farkına bile varmayacaksınız.Kimsenin gözü korkmasın :)

 346. SonundaBitti

  Bu arada aman şunu ekleyeyim çok önemli!!! Bi ara şifalı bitkilerden bakıp söğüt yaprağı yada incir yaprağının sütünü siğile damlat orayı yakar geçirir yazıyordu.Yaptım akşama hastahanelik oldum.5 damla damlattım ama o bölgenin tamamını ve daha fazlasını yaktı,soydu 2 ay beni perişan etti sabaha kadar uykum nerdeyse sıfırdı.Deriyi su gibi yaptı komple der değiştirdi vücut ve hiç bir şekilde müdahale edemediler bir süre.Egzamaya çevirdi ve siğiller feci arttı.Dikkat edin ben doktoru ve gözetimi öneririm.Başka bitkisel yollar var ama denemedim bir şey diyemem.İncir ve söğüt el ve ayak siğilleri için.Bilmediğiniz bir şeyi denemeyin derim.

 347. tolga

  annemin elinde siğiller vardı ve sanki bir parmağından öbür parmağına sıçrıyordu sonra baktım ki bizim valide kurtulamayacak su nefret edilesi şeylerden araştırmaya başladım.bir siteye denk geldim.Sitede siğilden kurtulmanın yüzde yüz doğal yöntemlerinin olduğunu anlatıyordu.almaya ve uygulamaya karar verdim ve sonuç mükemmel oldu siğil miğil kalmadı. incelemek isteyenler için siteyi veryorum. http://www.sigillerdenkurtulalm.blogspot.com/

 348. adria

  slm. tolga arkadaşım mademki o kitapda yazanlar iyi geldi kitapdaki genatel sigildeki tedavı seklini buraya yaz ki butum arkadaşlar faydalanalım…

 349. tolga

  kardeşim inan yazayım yazamasınada ama kitabın sahibiyle iletişime geçtim ve bana bu telif hakkı fikir sanat hakkı tarzında bir belge örneği yolladı çogaltıması ve içeriğinin bir kısmının yayınlanmasın yasak olduğuna dair bir sürü yazı yazıyordu belgede ve altında şu yazdığım yazıyordu ben yasal sorumlluk alamam kusura bakmayın ihtiyacınız olursa inceleyin olmazsa benlik bir durum yk Yetkili Mahkeme
  Bu eser Uluslar arası ve Birleşik Telif Hakları ve Antlaşmaları korumasında materyaller içerir. Kanun koyucu, 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU ile emek, çaba ve eser’leri tescilleri mukabilinde korumaya almıştır.Bu eser, Cpa Ultimatom Yazarı’nın izni olmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, ticari bir amaçla kaynak gösterilmek suretiyle kullanılamaz. Bu kitabı satın alan kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı okumuş, tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.

 350. can

  Arkadaslar benim tirnaklarimin kenarinda 4 adet sert olan deri renginde sigiller cikti verrutol denen ilaci kullaniyorum sigillerim kuculmeye basladi biraz can yakiyor ama sabirli bi sekilde kullanirsaniz ise yariyor

 351. burcu

  elimde ve ayağımda çıkan siğiller mücadele etme adına bir çok yöntemi kullandım.
  bunların başında elma sirkesi kullandım,yaktırdım,modern tıpta tedavi olarak
  uygulanan bir çok yöntemi denedim ama hepside belirli bir süre siğilleri
  yok etti ve sonrasınra tekrar yeniledi ve çıktı siğiller araştımalarıma göre
  bunlarla mücadele etmemin en önemli yolu bağışıklık sistemini güçlendirmek ve
  sterseten uzak durmak olduğunu öğrendim.İnterneten araştırma yaparken bulduğum kitapta doğal yollardan nasıl tedavi edileceğini ve bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendireceğimizi anlatan bir kitap yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve siğillerim kayboldu bakalım inşallh devamı gelmez kitaba buradan ulaşabilirsiniz.kitabın sitesi
  http://www.sigillereson.tk

 352. alkoç

  Arkadaşlar genital siğilden bende muzdariptim.Ancak tesadüfen keşfetmiş olduğum bir yöntem önerereceğim ben faydasını gördüm , inşallah sizlerde faydasını görürsünüz.Akşam saatlerinde güzel bir banyonun ardından ,siğilleri oksijenli su ile beyazlaşıncaya kadar pamukla silin.Bu işlem sırasında sakın ola siğilleri koparmayın, koparsada panik yapmayın ; çünkü ardından baticon uygulaması var .Temizlenen bölgeyi baticon dökülmüş pamukla dezenfekte edip ardından temiz bir pamuğa tekrar bolca baticon döküp siğillerin üzerine bandaj yapın sabaha kadar o şekilde kalsın.2-3 gün arasında siğillerin karardığını ve kuruduğunu göreceksiniz.İnşallah sizlere de faydası olur herkese acil şifalar.Ayrıca genital bölgenin temizliğine dikkat , kesinlikle jilet veya başka alet kullanmayın.Tüy dökücü kremler kullanmanızı öneriririm.

 353. Deniz

  5 sene önce genital bölgemde çıkan sivilcelere bir anlam verememiştir. Oldukça fazla olan bu sivilceler için gittiğim cildiyeci bunların siğil olduğunu söyledi ve ALDARA yazdı, hatta bu ilaca 6 aylık rapor çıkarttı. Aldarayı kullanmaya başladım, bir yandan da internette siğillerle ilgili araştırma yaptım. Birkaç haftalık kullanımda birşey anlaşılmıyor ancak 2-3 haftadan sonra etkisini göstermeye başlıyor. İlerleyen zamanlarda tahriş yapıcı özelliği daha da artıyor tabii. Cildimdeki kızarıklıklar arttı ve cildim pul pul oldu. Normalde 4 ay kullanılması önerilen Aldarayı birkaç siğili yok edemediğimiz için 2 ay fazladan kullandım. Toplamda 6 ay kullanmış oldum. Aldara siğil mikrobunun vucuda bağışıklık kazandırması için önemli.
  Sonuç olarak 6 ay aldara kullandım ancak birkaç tane kalan siğillerimi de hastanede yakma işlemi ile halleettim. Bu derece uzun süremesinin nedeni geçirdiğim panik atak sonrası dibe vuran bağışıklık sistemime bağlıyorum. Bu meret kesinlikle bağışıklık sistemi düştüğünde ortaya çıkıyor.
  5 sene geçti aradan hiçbir şekilde bir daha çıkmadı.
  Size önerim; başta sabırlı olun,
  Size yakın hissettiğiniz birisiyle durumunuzu paylaşın ve o süreçte yanlız kalmayın,
  Moralinizi yüksek tutun ve siğillerinizin hakkından geleceğinizi kendinize inandırın.
  Tedavinizi sonuna kadar devam ettirin. Aldara ciltte tahriş yapıyor ancak tedavi bittiğinde birkaç gün içinde cilt kendini toparlamaya başlıyor ve bir hafta sonunda cildinizde en ufak bir iz, kızarıklar kalmıyor.
  Şu an bunu yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum, sizleri çok iyi anlıyorum;)

 354. arzu

  sayın arkadaşlar ne kadar zor dönemler yaşıyosunuz biliyorum aynı durumda benim içinde geçerli ankarada kadın doğum doktorunun tamamen çözüm sunduğunu duydumn bu hafta sonu gideceğim ve çözüm olacağını düşünüyorum bu konu hakkına bilgi almak istiyen olursa 0532 784 77 81

 355. serhat

  benimde penisimde çıktı ama et beni gibi duruyo traş olurken kanatıyordum ..3 tane kadınla birlikteyim ama hiç birinde bişey yok hangisinden bulaştı onuda bilmiyorum hepsinden soğudum..şimdi sirke deniyicem:((

 356. ayşegül

  merhabalar,
  istanbulda yaşıyorum eski erkek arkadaşım bu hastalığı geçirmişti ayrılalı 1 yıl oldu ama vücuduma yerleşmiş zamanında.bağışıklık zayıflığı, alkol sigara artışı ve jilet kullanımıyla şu an ortaya çıkmış ve sayıca fazla denebilir.Aileme söyleyemem ve öğrenciyim.elektrokoterizasyon(yakma) işlemi yaptırmam gerekiyor.SSK lıyım.İstanbulda mümkünse avrupa tarafında ssk lılara bakan ve bu işlemi gerçekleştirebilecek özel hastane ya da doktor ismi önerebilecek olan var mıdır?Bir an önce yayılmadan halletmek istiyorum.Teşekkürler

 357. güneş

  Arkadaşlar öncelikle şöyle bir bilgi aktarayım evet böyle bir durumunuz varsa en iyisi doktora danışmak,ama ben çekinirim gitmek istemiyorum diyen varsa da anlatayım verrutol adında bir ilaç var siğil ilacı,aynı oje gibi kokusu da öyle,onu kullanmanızı tavsiye ederim.hafif yanma etkisi oluyor ama 3 hafta içerisinde günde 2 yada 3 kez kullanıldığı taktirde sorun tamamen gidiyor.Bayanlar özel günlerinizde kullanmasanız daha iyi olur.Kesinlike traş bıçağı kullanmayın,kullandığınız diğer ürünler de çok temiz olsun.Siğiller hem cinsell yolla hem de herhangi bir ten teması,elden bulaşıp da elinizi nereye sürerseniz ordan bile bulaşabiliyor.Herkesin vucut yapısına göre de şekilleri boyları ama geçme süresi değişebiliyor.İlaç eczanelerde satılıyor şuanki fiyatı 6 lira gibi bişey küçük bir şişe,oje gibi sürüyorsunuz sadece siğilin üzerine sürmeye dikkat edin.1 dk açık bir şekilde bekletin.Zamanla zaten beyaz beyaz kabuk şeklini alıyor kabuklar dökülmeye başlayacaktır siz de kabukları elleriniz tertemiz bir şekilde ya da eldiven giyerek alabilirsiniz.Bir de iyileşme döneminde kaşıntı olur sakın ola tırnaklarınızla kaşımayın.Deriyi kaldırmayın…Acil şifaler dilerim.

 358. ddd

  arkadaslar yapmayın yaaa lutfen sacmalamayın bu o kadar da korkulacak bısı degıl sakın ola kımseye kanmayın gercekten guldum halınıze bende de cıkmıstı bundan 1.5 yıl once acıbadem bursa hastanesıne gıttım ısım de vereyım doktor ersoy haznecı gıdın o doktora tamamen kurtulun bu kadar basıttt

 359. ÖZKAN ÖZDEMİR

  arkadaşlar benimde ellerimde çok miktarda siğil vardı çok araştırdım silğilin tek ve en sağlam tedavi yöntemi bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz ballı süt ve çörek otu tedavide etkili oluyor hergün iki kere 30 adet çörek otunu ağzınızda çiğneyerek yutunuz üzerine ballı süt içiniz ben bu yöntemle kurtuldum denemesi bedava hiç bişey kaybetmezsiniz arkadaşlarınızada duyurun

 360. FOREVER

  Bende de genital siğil vardı…Krem Kullandım 110 TL Civarındaydı ve SSK karşılamıyordu..Kürdan ucuyla uyguladım ve biraz yara kabuk bağladıktan sonra attım çıkmıyor 2 senedir temizim…Ama sonuç itibariyke virüs vücuttan atılmıyor..Herkese geçmiş olsun

 361. emre

  ACIL YARDIM!!!!!!! 2 farklı doktora gıttım genıtal sıgılımden dolayı ve bana podofilm ıle aldara kremını onerdıler kullandım etkı yapmadı sımdı tekrr podofilm kullanıyrum suan penısn kok noklarındakı sıgıllerım sankı sıgıl olan yerde derı altları şişik gıbı yarım edın lutfen yardım edın sıglımın gectgımın belırtılerı nasıl oluyr bu bende olanlar normal mı yurt dısındayım burda doktora gıtmekten korkuyroum fıkrı olan yardım etsın…..(((

 362. ismail

  mrb kısa zaman önce yüzümde siil cıktı doktara gittim aldırdım şimdi yüzüme yayıldı bunun için hangi bölüme başvurmam lazım bi ilaç kullandım asit yakıp eritiyor ama bu sefer gene cıkıyor ve bundan rahatsız duyuyorum üzülüyorum umarum bunun sonu vardır

 363. tolga

  merhaba benimde anal bolgemde cikdi icine dogruda var bu nasil bulasdi ya anlamiyorum kucuk kucuk pembe et gibi bu kesinlikle sigilmidir arkadaslar ve anal bolgesinden penis bolgesinede atabiliyormu yani diger vucudun bolgelerinede atabiliyormu ne yapicam yaaa

 364. HAKAN

  fordyce tanecikleri rahatsızşlığı… mutlaka okuyun
  arkadaşlar internet sitelerinde yalan yanlış bilgiler dolaşıyor. genital bölgede çıkan herşey siğil değildir. doktora gitmeden internet sitesinde dolaşan herkes cinsel organındaki şeyi özellikle fordcye taneciklerini siğil zannediyor. bendede birçok noktacık vardı internetteki yazıları okuyunca psikolojim altüst oldu ama doktora gittiğimde hiç önemli bişey olmadığını söyledi bişey yapmaya gerek yok dedi, emin olamadım başka doktora ve çok güvendiğim bir doktora gittim oda önemli değil bendede eskiden vardı dedi, geçer dedi geçmesede önemli değil baksana siğile benziyomu dedi, oda gönderdi, ama ben yine araştırmalarıma devam ettim deri hastalıklarını araştırdım ve bu hastalığı buldum fordyce tanecikleri tamamen zararsız, virüsle alakası yok, bulaşıcı değil, erkeklerin çoğunda görülüyo, sivilce benzeri bişey, şimdide deri ve zührevi hastalıkları uzmanına görüncem moralim düzeldi valla tek sıkıntı görüntü yoksa ne zararı var ne bulaşıcılığı ne başka bişeyi, herkese geçmiş olsun, ve her deri hastalığını siğil sanmayın

 365. azra

  arkadaşlar bende evliyim 11 yıılık hemde bendede genital bölgede var ben ilk etapta bağsur zannettim ama gittikkçe büyümeye ve dağılmaya başladılar.ve şu an çok canım yanıyo benim merak ettiğim doktora gittiğimde hep eşindede varmı diyorlar ben eşim hariç kiçkimseyle birlikte olmadım bu neden bende çıktı peki eşimde yok.şu an siğiller donduruldu ve bir hafta sonra yakılacak ama ben çok korkuyorum.uyuşturacaklarmı canım yanacakmı diye.Allah herkese şifa versin bu hastalık çok berbat bişeymiş:(

 366. brc

  2010 mayısta ilk tedavımı gordum, ikinci tedavım 13 ay sonra gördum üçüncü tedavimi 4ay sonra gördüm……arkadaşlar bu virüsten kurtuluş yokmuş, bende de 3 kere tekrarladı üçüncü tedevimin kontrolune 10gün sonra gidicem… sirkeyide yeni duydum ben hep elektrotla cıkarma yanı yakma dedıgınız yonetımı kullandım msn adreslrimzi alalım huriye nin dediği gibi çok da takmamalı, düzenli kontroller yaptırmalı bayanlar altı ayda bır smeer testı, sağlıklı beslenme stresten uzak duramıyoruz pek ama…dr. tedavısı şart evde tedavıler dıştakı vırusu tam temızlemez ve baskasına bulasma rıskı olur

 367. brc

  erkekler taşıyıcı oluyor genelde onların bağışıklık sistemi kadınlara göre daha guçlü olduğundan, dışa çabuk vurmuyor… Kadınlarda virüs dışa vurduğunda bulaşıcı oluyor… bence eşinde gitmeli… çözüme gidemezsiniz…

 368. brc

  AYŞEGÜL
  merhaba avcılar medicana da yavuz aydın a gidebilirsin lokalanestezi ile 150,00tl yaptırırsın

 369. ismail alim

  çok özür dilerim bende sigil 1 taneydi şimdi 12 tane felan kimisi büyük kimisi küçük penisimde bide torbada çok korkuyorum bundan virüs kanser allah korusun doktora gitmiştim tamam dedi olum yakarız getir parayı:(

 370. Eldar

  arkadaslar bendede hem genital, yuz,sirt bolgelerimde her yerimde var.hatta stresden sanki oluyorum vitamin aldigim icin az cikiyor vitamini durdurdugumdaysa yine artiyor.cok kotuyum.doktora falanda gitmek istemiyorum.aileme bulasicak diyede cok korkuyorum

 371. Eldar

  arkadaslar gercekden bagisiklik sistemini kuvvetlendirince kendiliyinden gecib gidiyor.Ama bagisiklik sistemi zayiflayinca yine cikiyor bunlarin snu yokmudur.Yaradandan umut kesilmez hep umutlu olun ve hic bi zaman pis islere gunah islere bulasmayin.Stres kecirince hep artiyor.

 372. Can

  İyi günler benim yasım 18 henuz bır cınsel ılıskı yasamadım herhangı bı temasta bulunmadım ama penisimin kök tarafında derinin altında ufak ufak tanecıkler var acaba genital sigil midir bu ltf acil cevabınızı beklıyorum

  • TARKAN

   MUHTEMELEN GENİTAL SİĞİLLERDİR TENSEL TEMAS İLE WC HAMAM KLOZETLERDEN HAVUZLARDAN BULAŞABİLİYOR HPV VİRÜSÜ İNTERNETTEN HPV VİRÜSÜ YAZ RESİMLERE BAK AYNISI VEYA BENZERİ İSE ODUR TEDAVİLERİ YAKMA DONDURMA AMA TEKRAR ÇIKIYOR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GÜÇLENİNCE KAYBOLUYORLAR AMA VİRÜS BEDENDE KALIYOR DİYORLAR KADINLARDA ÇEŞİTLERİNE GÖRE RAHİM AĞZI KANSERİNE NEDEN OLUYOR DENİYOR 100 KADAR ÇEŞİDİ VAR ALLAH ŞİFA VERSİN

 373. pişman

  Öncelikle herkese geçliş olsun…Aynı dert bende de mevcut.penisimin kök tarafında ve uç tarafında bir çok siğil mevcut…tanesine 50 tl vererek Lokman Hekim Hast. dondurma işlemi uygulattım.Dondurduklarım düştü fakat başka yerlerde nüksetti.Anlayacağınız sıkıntlı bir durum…Rabbim şifa versin…Kimlerle düşüp kaltığınıza dikkat edin hatta şahsi fikrim uzak durun…Rabbimin bir cezası…:ok geçmiş olsun :(((

 374. TARKAN

  YAKLAŞIK ON YILDIR BU SİĞİLLER VAR BİR TÜRLÜ YOK OLMADILAR ŞİMDİ YENİ BİR FORMÜL BULDUM YOK OLMAYA BAŞLADILAR SİZLER İLE PAYLAŞIYIM DEDİM GEÇENLERDE HASTANE MİKROBU NA KARŞI BİR YAZI OKUDUM BENDE BU YAZIDA GECEN BİTKİSEL YAĞLARDAN BİR SUYA 5 10 DAMLA DAMLADIP SABAHLARI İÇMEYE KARAR VERDİM KENDİMİ HEM DİNÇ HİSSETMEYE BAŞLADIM SİNDİRİMİN HIZLANDIĞINI GENİTAL SİĞİLLERİN YOK OLDUĞUNU GÖRDÜM HATTA KURUDUĞUNU SİĞLLERİN DERİDE İĞNE UCU ŞEKLİNDE SİYAH BİR NOKTA GİBİ OLUP YOK OLDUĞUNU GÖRDÜM İŞTE BU YAĞLAR DEFNE YAPRAĞI YAĞI,ARDIÇYAĞI,BİBERİYE YAĞI,KARABAŞOTU YAĞI,KEKİK YAĞI,PORTAKAL YAĞI,ACI ELMA (ADAÇAYI)YAĞI,LAVANTA YAĞI,GREYFURT YAĞI BUNLARDAN 5- İLE 10 DAMLA BİRMİKTAR SUYA VEYA ŞEKERE DAMLATIP HER GÜN İÇİN BİR HAFTA ON GÜN SONRA ETKİSİNİ GÖSTEREÇEKTİR BENDE GÖSTERDİ İNSANDAN İNSANA FARKLILIK OLURMU BİR YAN ETKİSİ OLURMU BİLEMİYORUM AMA HER HANGİ BİR YAN ETKİ GÖREN YA DOZAJI AZALTABİLİR YADA KULLAMAYA BİLİR TAKDİR SİZİN

 375. papatya

  2 yıldır başparmağımdaki siğil geçmemişti. denemediğim ilaç ve doğal yöntem kalmadı. sonra bi yerden “””””İL 33″”””” diye bi solüsyon tavsiye ettiler. mucize gibi bir şey hala inanamıyorum.

  parmağımdaki siğilden şu an kurtulmak üzereyim inşallah. kabuk olmaya başladı %80 iyileşme var..
  bu müjdeyi siğille başı dertte olanlara hemen aktarmak istedim. aklıma geldi hemencecik burayı buldum..

  belki başka yöntemler başka siğil türlerini tedavi ediyodur. ama benimkisi berbat bi türüydü. içinde kara noktalar vardı. ve törpüledikçe hiç bıkmadan usanmadan yine uzadılar..

  kurtulmak üzereyim inşallah. Allah herkese şifa versin. gelişmeleri yazıcam buraya. ben de merak ediyorum 1 haftada bu kadar ilerleme olduysa ne zaman tamamen kuruyup gidicek buraya bildiricem..

  • ramazan

   arkadaşım eldeki sigiller icin ömürboyu kurtulmanın yöntemi sigili dibinden ince laylon iple nsıkıca bagla öyle kalsın ip kendi düsene kadar bende 15 yıl önce cıktı uyguladım bidaha cıkmadı etrafimda karsılastıgım tanıdıklarada uyguluyoz 5 10 günde tamamen yok oluyo

 376. mesut

  öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum bu hpv dediğimiz lanet hastalığa bende 6ay önce yakalandığımı öğrendim doktora gittim yalnız pek yararı olmadı ilaç olarak zinco adında 50mg lık günde tek alınması gerekn bir hap verdi bir kutunun içinde 40kapsul var her neyse bu ilaç midemi bozmaya başladı siğiler için verrutol kullanmamı söyledi kullanıyorumda ama tekrarlayıp duruyo bu siğiller tekrar gittim doktora ilaçları tekrar kullanmamı bir ay sonra tekrar gelmemi istedi umarım bir gün bu illetten tamamen kurtuluruz günlerdir uykusuzum allah şlfa versin hepimize :/

 377. ruhum

  slm arkadaşlar bendede siğil var yaktırdım 3 5 kere bır sonuc yok ewonun dediği gibi sirke uyguluyorum tahrış oldu ve acıyor cok fena bu sirkeyi ayretten içmek mi gerekiyo genıtal bölgeye her akşam yatarken sürüyorum ben gecmıo bu gun 3 cü gün napcamm bilmiyorum yardımcı olun lutfenn

 378. papatya

  meraba tekrar.. 2 yıldır geçmeyen siğilime İL 33 kullanmaya devam ettim.. birkaç kere kabuk oldu.. ince tabaka oldu tekrar soyuldu.. törpüledim büyümedi.. can çekişiyor kerata..
  ve son not tekrar**********MUTLAKA İL 33 KULLANIN************

 379. mutlu:))))))

  arkadaşlar 3 yıldır düzenli aralıkla yakma dondurma her yöntemi denedim. doktor artık ameliyatla alacağız dedi… ancak yunanistanfdan wartec solisyon getirttim. 1 haftada hepsi yok oldu. tek tük çıktıkça tekrar uyguluyorum. kendinizi üzmeyin deneyin….

 380. levent

  Herkese geçmiş olsun öncelikle. benim 52 gün önce riskli bir iliskim oldu. 2 hafta sonrada penisın alt kök kisminda beyaz 2mm boylarında zıt taraflarda sivilce tarzında beyaz kabarciklar olduğunu gördüm. önceden de vardı sanırım ama şimdi kafama takıldı. hpv başlangıcı olabilir mi yoksa fordyce spots dedikleri şeymidir? aslında fordyce spots beyaz olanların fotoları ile uyuyor ama benim çok yok bu değişik geldi biraz. sağlıklı günler dilerim

 381. başar

  bendede siğil çıktı 4-5 defa yaktırdım ve azaldı ilk zamanlardan dahada az cıkıyor ve 2 gün sonra kayboluyor acaba ozon tedavisiyle bunu atlatabilirmiyiz bağışıklık sistemine baglı bir hastalıkmış ya biri yardım etsin lütfenn bunun bir çagresi yokmuu

 382. derya

  makat bölgemde 2veya 3 tane çıktı doktora gittim yaktırmam gerektiğini söyledi acaba ne yapmam lazım fikri olan varmı

 383. Aizar

  Merhaba arkadaşlar yaklaşık bende bu hastalığı 1 yıldır yaşıyorum hayatım zindan oldu 15 yıl önce boşandığım için aileme bu hastalığı söyleyebilmek için günlerce kabus yaşadım ve nihayet anlattım ama sonuçlar beni çok üzdü hiç birlikteliğim olmadığım halde bana inanmadılar çünkü internete baktığın anda cinsel ilişki ile geçiyr direk insanı mahcup ediyor ve bir bayan olarak dünyasını karartıyor ve evlenmyi bile düşünemiyorum bu yüzden ben özel bir hastanede çalışıyordum ki tahmin ediyorum ben bunu hastanede kaptım ama gelde anlat ailene çevrene yeğenlerimi bile yasakladılar bana gelmelerine yani anlyacağınız benim dünyamı bitirdi aile içinde saygınlığımı bitirdi şimdi hstalıkla tel başıma mücadele ediyorum ben şunu beirtmek istiyorum yakıcı asit sürmeden önce mutlaka vazalin sürün bölgeye böylelikle acı çekmiyorsunuz asidin yayılmasnı ölüyor bana fakülde dediler bunu bilginize şimdi burada paylaşılan elma sirkesini deneme başladım bugün bir gelişme olursa buradan bu hastalık bulaşmış olan arkadaşlara bildiricem birde propolis olan balın içinde olan bir madde bu bağşıklık sistemini güçlendiriyormuş ben arı üreticilerinden alıp balın içine katıp yiyorum aç karına umarım faydası olur hepimize Rabbim yarcımcı olsun..